Najpodrobnejšia fotografia slnka, aká kedy bola urobená

Naše slnko je skutočnou záhadou. Stále vieme tak málo o našej vlastnej hviezde! Napríklad už vieme, že najchladnejšie slnečné škvrny majú teplotu okolo 4 000 stupňov Celzia. Tiež vieme, že koróna môže dosiahnuť až 10 miliónov stupňov! Ako a prečo sa tieto extrémy dejú, zostáva záhadou.

Ďalší fenomén, ktorému ešte len začíname rozumieť, je to, ako vriaca plazma, ktorá vytvára na slnečnom povrchu komplikované obrazce, funguje aj mimo hviezdu. Vplyv slnka ovplyvňuje celú slnečnú sústavu vo forme vesmírneho počasia, ktoré môže mať vážne dôsledky na elektronické zariadenia a vesmírne stanice. To môže narušiť satelitnú komunikáciu, ovplyvniť leteckú dopravu a dokonca spôsobiť výpadky prúdu.

Prudká slnečná búrka môže paralyzovať komunikáciu na Zemi a spôsobiť obrovské ekonomické škody

Najpodrobnejšou fotografiou slnka, aká bola kedy urobená, je naša slnečná hviezda koróna

Ak sa chcete dozvedieť viac o našej silnej hviezde, planéte Národná vedecká nadácia (NSF) nedávno jej najnovšia Daniel K. Inouye Slnečné teleskopy predstavený. So 4-metrovou clonou je to najväčší slnečný teleskop na svete. Nachádza sa na Haleakale, na sopke na havajskom ostrove Maui. Miesto bolo vybrané kvôli jasnému dennému počasiu a priaznivým atmosférickým podmienkam.

Slnečný teleskop vytvoril obraz Slnka s najvyšším rozlíšením, aký bol kedy zaznamenaný

Najpodrobnejšia fotografia slnečného slnečného teleskopu na Havaji

Po desiatich rokoch plánovania a siedmich rokoch stavby bola zverejnená prvá fotografia ďalekohľadu. Fotografia zobrazuje detailný pohľad na slnečný povrch a po ňom sa valí vzor vriacej plazmy. Každá zo štruktúr podobných bunkám má veľkosť Texasu. Horúca plazma stúpa do stredu každej bunky a prenáša teplo zvnútra hviezdy von.

„Odkedy NSF začal pracovať na tomto pozemnom teleskope, netrpezlivo sme čakali na prvé snímky,“ uviedla riaditeľka NSF France Córdova v tlačovej správe. “Teraz môžeme zdieľať tieto obrázky a videá, ktoré sú doposiaľ najpodrobnejšie z nášho slnka.” Solárny teleskop Inouye spoločnosti NSF bude schopný zobraziť magnetické polia v koróne, kde dochádza k slnečným erupciám. Tieto môžu mať zásadný vplyv na život na Zemi. S týmto teleskopom dokážeme lepšie porozumieť tomu, čo ovplyvňuje vesmírne počasie, a prognostici môžu lepšie predpovedať slnečné búrky. “

Pozrite sa na vriacu plazmu v nedávno zverejnené video o

Najpodrobnejšia fotografia, ktorá kedy bola urobená, z oficiálneho fotografického vyhlásenia Slnka

Najdetailnejšia fotografia super detailnej hviezdy slnka

Po dokončení tejto prvej fotografie bude teleskop odteraz slúžiť iba na vedecké účely. „Je to vzrušujúce obdobie byť slnečným fyzikom,“ uviedol vo vyhlásení Valentin Pillet, riaditeľ Národného slnečného observatória NSF. „Solárny teleskop Inouye ponúka diaľkové snímanie vonkajších vrstiev Slnka a magnetických procesov, ktoré v nich prebiehajú.“ Spustí sa v spojení s inými prístrojmi na pozorovanie slnečného žiarenia, akými sú slnečná sonda Parker a budúci slnečný orbiter.

Vedci dúfajú, že sa pozrú do budúcnosti slnečnej vedy. Podľa Davida Boboltza, programového riaditeľa divízie astronomických vied NSF, nový teleskop umožní zber nebývalého množstva údajov o našej hviezde. „Slnečný teleskop Inouye bude zbierať viac informácií o našom slnku za prvých päť rokov jeho života, než akékoľvek solárne údaje zozbierané od Galilea, keď v roku 1612 prvýkrát ukázal teleskop na slnko.“

Minulý rok NASA zdieľala túto strašidelnú fotografiu slnka len niekoľko dní pred Halloweenom. „Tvár“ sa objavila na slnečnom povrchu v roku 2014, keď dosiahla maximálnu aktivitu

Najpodrobnejšia fotografia, ktorá kedy bola urobená na slnku, halloween, slnku, nasa