Najrýchlejšia kosačka na svete Mean Mower dosahuje 150 mph

Jedná sa o najrýchlejší záhradný nástroj na svete. Z Honda Mean Mower Mk2 oficiálne stanovil v Nemecku nový svetový rekord z 0 na 160 km / h. Video dôkaz boli zverejnené na YouTube 10. júna. Honda v marci 2018 predstavila svoju druhú generáciu kosačky Mean a uviedla, že je pripravená urobiť ďalší pokus o rekord. Posledný z nich bol zriadený v roku 2014 s kosačkou Mean Generation prvej generácie. Pohon kosačky Mean Mower V2 je rovnaký štvorvalcový motor s objemom 999 cm3 ako motocykel CBR1000RR Fireblade SP, vyrobený taktiež spoločnosťou Honda, ktorý dosahuje maximálnu rýchlosť 299 km / h. Motor vyvíja 200 koní pri 13 000 otáčkach za minútu.

Vybavený motorom motocykla Fireblade

Najrýchlejšia kosačka na svete Mean Mower dosahuje 150 mph po boku Fireblade Motorrad

Rovnako ako starý model, aj kosačku Mean II druhej generácie vyrobil britský partner šampionátu cestovných automobilov Tímová dynamika postavený. Na test inžinierska kancelária vybavila záhradný traktor špeciálnym podvozkom a výfukovým systémom, vylepšenými brzdami s titánovým povlakom, systémom Kelgate, šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a unikátnym závodným sedadlom Cobra.

Nová verzia (vľavo) výrazne prevyšuje svojho predchodcu

Najrýchlejšia kosačka na svete dosahuje priemer 242 km / h, model 1 a 2

Na nemeckých svahoch preteká najrýchlejšia kosačka na svete Mean Mower

Honda urobila rekordný pokus na závodnej dráhe Dekra Lausitzring neďaleko Drážďan. Guinnessových svetových rekordov bol tam svedkom experimentu. Aby sa priemerná kosačka kvalifikovala na rekord, musela stále vyzerať ako kosačka, a čo je najdôležitejšie, byť schopná kosiť trávu. Vysoko výkonná kosačka robí oboje. Elektromotory otáčajú čepele z uhlíkových vlákien, ktoré ako každá iná kosačka na trávu dokážu perfektne kosiť a mulčovať trávu.

Mean Mower je stále funkčnou kosačkou

Najrýchlejšia kosačka na svete Mean Mower dosahuje 150 mph a dokáže kosiť aj trávniky

Rovnako ako všetky rýchlostné rekordy, Guinness diktuje dva behy v opačných smeroch a priemeruje tieto dva behy. Oficiálny čas z 0 na 160 km / h bol nakoniec iba 6,29 sekundy. To bol priemer prvého behu 6,43 sekundy a druhého 6,12 sekundy.

Ešte neuveriteľnejšie je, ako rýchlo môže kosačka skutočne ísť. Honda tiež nechala kosačku Mean Drive jazdiť po dlhšej rovinke, kde silné záhradné náradie dosiahlo závratnú maximálnu rýchlosť 150 mph. Spoločnosť pôvodne predpokladala, že zvládne 215 km / h. Pôvodná priemerná kosačka nakoniec dosiahla 187 km / h. Na porovnanie, priemerný traktor na trávu jazdí iba 8 až 10 km / h. Pri ľahkom behaní môže tlačná kosačka dosiahnuť 4 až 6 km / h.

Chceli by ste takto pretekať so záhradným náradím?

Najrýchlejšia kosačka na svete Priemerná kosačka dosahuje svetový rekord 242 km / h. Honda

Za volantom nahnevanej kosačky sedela Jessica Hawkins. Akční fanúšikovia ju môžu poznať ako jednu z kaskadérskych vodičiek, ktoré účinkovali v živej šou „Rýchlo a zbesilo“. S touto cenou je váš životopis len farebnejší.

Pretekárka a kaskadérka Jessica Hawkinsová

Najrýchlejšia kosačka na svete, Mean Mower, dosahuje za volantom jessica hawkins 150 km / h

Najrýchlejšia kosačka na svete Mean Mower, kosačka Honda dosahuje 242 km / h