NASA potrebuje vašu pomoc pri vývoji autonómnych vesmírnych robotov

NASA má druhú fázu ich súťaže Výzva pre vesmírnu robotiku začal. Americké federálne ministerstvo vesmíru a letectva hľadá nápady od verejnosti na vývoj autonómnych robotov a roverov. Jedného dňa tieto inteligentné stroje pomôžu astronautom pri dlhodobých misiách a preskúmajú mesiac, Mars a ďalšie planéty.

Výzva je veľká. Nezávislé tímy, výskumné inštitúcie, súkromné ​​spoločnosti a technologickí nadšenci sú pozvaní predložiť svoje nápady pre autonómne roboty. Roboty by samozrejme mali byť schopné pracovať vo vákuu a na iných planétach alebo mesiacoch.

NASA dúfa v úplnú autonómiu svojich robotov a roverov

NASA potrebuje vašu pomoc pri vývoji autonómnych roverov autonómnych vesmírnych robotov

NASA potrebuje vašu pomoc pri vývoji výzvy pre autonómne vesmírne roboty a pre vesmírnu robotiku

Súťaž NASA vám dáva možnosť objaviť sa

Prvou fázou súťaže bol vývoj softvéru, ktorý zvýšil autonómne schopnosti humanoidného robota NASA Valkyrie. Tým sa vyhral kalifornský tím Koordinovaná robotika už v roku 2017.

Valkyrie je navrhnutý tak, aby pracoval v nebezpečnom prostredí

NASA potrebuje vašu pomoc pri vývoji autonómnych vesmírnych robotov valkyrie z robotov nasa

V druhej fáze súťaže, ktorá sa práve začala, NASA žiada účastníkov, aby vyvinuli softvér pre rozhodovanie a navigáciu pre tím virtuálnych robotov. Tímy s najvyšším skóre získajú cenu 375 000 dolárov.

„Veríme, že verejnosť má nápady, ktoré môžu prispieť k pokroku v súčasnom stave autonómnych robotických misií na planetárnych povrchoch,“ povedal Jim Reuter, asistent správcu riaditeľstva misie NASA pre vesmírne technológie., vo vyhlásení. “V prvej fáze tejto súťaže tímy ukázali, že môžu vyvíjať vyspelý, autonómny softvér.” V druhej fáze musia tímy spojiť tieto schopnosti s úlohami, ktoré sú kľúčové pre výskum Mesiaca a Marsu.

RoboSimian je robotická opica NASA, ktorá môže chodiť, plaziť sa a kĺzať sa po dvoch alebo štyroch nohách

NASA potrebuje vašu pomoc pri vývoji autonómnych vesmírnych robotov, robotických opíc

Nie je to prvá taká súťaž od NASA

„Vedci majú teraz príležitosť vyvinúť užitočné riešenia na skúmanie vesmíru,“ povedal Daniel Newmyer, viceprezident pre vzdelávanie vo Space Center Houston, v ďalšie vysvetlenie. „Táto výzva bude ďalej napredovať v technológiách a výskume robotov, ktoré sú rozhodujúce pre budúce misie.“

Súťaž je súčasťou Storočné výzvy od NASA. Cieľom je zapojiť verejnosť do procesu technologického vývoja pokročilých vesmírnych systémov. Predchádzajúce verejné výzvy projektu zahŕňali nápady na 3D tlačené ubytovanie pre Mars a takzvanú Cube Quest na navrhovanie a stavbu miniatúrnych satelitov..

Tieto malé satelity sú už na ceste na Mars

NASA potrebuje vašu pomoc pri vývoji satelitu cubequest autonómnych vesmírnych robotov

Fáza 2 výzvy Space Robotics Challenge je teraz otvorená a potrvá do decembra. Ak chcete podať návrh, navštívte Web vesmírneho centra. Kvalifikačné kolo prebieha od marca 2020 do augusta 2020, súťažné kolo od decembra 2020 do júna 2021. NASA vyhlási víťazov až v septembri 2021.

Domy na červenej planéte by mohli vyzerať takto

NASA potrebuje vašu pomoc pri vývoji domov autonómnych vesmírnych robotov na Marse