Nemecký tím vyhral preteky Hyperloop Pod už po štvrtýkrát

Spoločnosť SpaceX v nedeľu hostila svoj štvrtý ročník finále SpaceX Hyperloop Pod Race. Súťaž prebiehala na 1,83 km dlhom tuneli Boring Test Tunnel mimo sídla americkej vesmírnej spoločnosti v Hawthorne. A priniesol opäť štvrtýkrát za sebou Tím TUM z Technickej univerzity v Mníchove.

TUM lusk (predtým známy ako Team WARR Hyperloop) dosiahol v tohtoročnom finále maximálnu rýchlosť 463 km / h, čo je len o 3 kilometre za hodinu menej, ako bol jeho vlastný svetový rekord z roku 2018. Na konci trasy sa zdali iskry a úlomky lietať. Väčšina luskov prežila neporušená a kvalifikovala sa do víťazstva. Môžete si pozrieť video tu sledovať. Po udalosti tweetoval Elona Muska, že budúcoročná súťaž Hyperloop Pod sa uskutoční v 10 km vákuovom tuneli s krivkou, ktorá by oveľa bližšie napodobňovala podmienky reálneho sveta.

Hrdý tím z Mníchova pózuje s Elonom Muskom

Nemecký tím vyhral preteky SpaceX Hyperloop Pod po štvrtýkrát

21 študentských tímov, viac ako 700 účastníkov, 4 finalisti

TUM porazilo ďalších troch finalistov vrátane Delftu (Holandsko), EPFL (Lausanne) a Swissloop (Zürich). Podol EPFL dosiahol maximálnu rýchlosť 238 km / h, Swissloop 257 km / h, Delft bohužiaľ musel kvôli chybe komunikácie po takmer 200 m zabrzdiť a byť diskvalifikovaný.

Celý proces finále zahŕňal vloženie luskov, ktoré trochu pripomínajú bobovú dráhu, do skúmavky. Rúrka sa potom uzatvorí a vákuum sa takmer úplne odtlakuje. To je v podstate v súlade s pôvodným konceptom Elona Muska, že metóda superrýchlej dopravy bude v blízkej budúcnosti.

Generálny riaditeľ Elon Musk otvára súťaž

Nemecký tím vyhral preteky SpaceX Hyperloop Pod už po štvrtýkrát, keď Elon Musk otvára súťaž

Zariadenie TUM pod je pripravené

Nemecký tím vyhral po štvrtýkrát kapsulu v závode SpaceX Hyperloop Pod v tuneli

Hyperloop má predstavovať budúcnosť dopravy

SpaceX Hyperloop Pod Race sa tento rok zameral viac na technológiu založenú na rýchlosti ako na vnútornom prevedení luskov. 21 študentských tímov s približne 700 účastníkmi z celého sveta by v priebehu dvoch týždňov muselo absolvovať viac ako 100 testov, aby sa kvalifikovali do finále..

Dizajn súčasných luskov by jedného dňa mohol inšpirovať podu pre cestujúcich pre Hyperloop. Generálny riaditeľ spoločnosti SpaceX Elon Musk v konečnom dôsledku dúfa, že bude schopný prepravovať ľudí rýchlosťou až 1 223 km / h potrubím nad alebo pod zemou. S dĺžkou iba 1,7 metra a hmotnosťou 70 kg je prototyp TUM stále len zlomkom veľkosti plánovaných luskov pre cestujúcich.

Budúcnosť je nám bližšie, ako si myslíme

Nemecký tím vyhráva preteky SpaceX Hyperloop Pod už po štvrtýkrát pohodlným a moderným futuristickým spôsobom

Vnútri nudného testovacieho tunela

Nemecký tím vyhral preteky SpaceX Hyperloop Pod v tuneli hyperloop už po štvrtýkrát

Po štvrtýkrát vyhráva nemecký tím SpaceX Hyperloop Pod Race The Future of Means of Transport