NexOptik DoubleTake – hi -tech ďalekohľad z CES 2019

Ďalekohľady sa od 17. storočia až tak dramaticky nezmenili. Kanadská optická spoločnosť Optika Nex chce tento koncept postaviť na hlavu svojim digitálnym ďalekohľadom DoubleTake. DoubleTake predstavený na CES 2019 ešte nie je na trhu. V skutočnosti je to stále prototyp, ale už bol ocenený titulom „Top Tech of CES 2019“ pre fotografiu. Nový ďalekohľad nahrádza obvyklé očnice okuliarmi 5-palcovým HD LCD displejom a ponúka tak pohodlný obrazový zážitok, ktorý si môže dokonca užiť niekoľko ľudí súčasne.

Nové futuristické ďalekohľady sú vodoodpudivé, nárazuvzdorné a ergonomické

NexOptik DoubleTake - hi -tech ďalekohľad z CES 2019

NexOptik DoubleTake je kombináciou digitálneho fotoaparátu a ďalekohľadu

DoubleTake je založený na A-Quad Core procesore Ambarella H2 a 12-megapixelovom obrazovom senzore. Môže zdieľať fotografie s vašimi mobilnými zariadeniami prostredníctvom WiFi, Bluetooth alebo USB-C a dokonca nahrávať a streamovať 4K videá. Navyše má GPS, stabilizáciu obrazu a dve úrovne optického zoomu (2,5x a 10x), pričom ten druhý ponúka ekvivalentnú ohniskovú vzdialenosť viac ako 500 mm.

Vďaka úrovni dvojitého priblíženia môžu používatelia jednoduchšie nájsť svoje objekty a potom ich priblížiť.

Vyberte motív a priblížte ho stlačením tlačidla

NexOptik DoubleTake - hi -tech ďalekohľad CES 2019 hirsch vystavený z moderného ďalekohľadu

Nové hi-tech ďalekohľady fungujú veľmi podobne ako digitálne fotoaparáty, ale stále vyzerajú skôr ako ďalekohľady. Široké puzdro nie je určené len pre veľký HD LCD displej, ale aj pre ovládanie jednou alebo dvoma rukami. Binokulárnym používateľom samozrejme ponúka obvyklú ergonómiu.

Ďalekohľad a digitálny fotoaparát v jednom kryte

NexOptik DoubleTake - hi -tech ďalekohľad CES 2019, moderný ďalekohľad, získava na výstave ocenenie

O službe DoubleTake je stále veľa neznámeho

Keďže DoubleTake je stále vo fáze testovania, NexOptic stále nezverejnil všetky informácie o ňom. Štatistiky jasu alebo kontrastu obrazovky, ktoré sú rozhodujúce pre viditeľnosť na jasnom slnečnom svetle, stále nie sú uvedené. Životnosť vnútorných lítiových iónov v batérii nie je v súčasnosti známa.

Štýlovo navrhnutý, ľahký a kompaktný

NexOptik DoubleTake - hi -tech binokulárny ďalekohľad CES 2019 s dvoma pozorovacími uhlami

NexOptik DoubleTake - hi -tech ďalekohľad collibri CES 2019 prostredníctvom moderného ďalekohľadu

Tento produkt je založený na technológii Blade Optics od spoločnosti NexOptic, ktorá používa celý rad optických techník na zlepšenie výkonu a kompaktnosti. V tejto chvíli ešte nie sú známe presné rozmery a špecifikácie DoubleTake. NexOptic ho ohlasuje ako „pozoruhodne ľahký“ a kompaktný. Digitálne ďalekohľady sú určite vodoodpudivé a nárazuvzdorné – dobrá správa pre outdoorových nadšencov, ktorí sú tu jasnou cieľovou skupinou. Cena ešte nebola stanovená, ale DoubleTake má vyjsť tento rok.

Zamerané hlavne na outdoorových nadšencov a milovníkov prírody

NexOptik DoubleTake - hi -tech ďalekohľad z moderného ďalekohľadu CES 2019 z 21. storočia