Odevy proti rozpoznaniu tváre by mohli byť budúcnosťou módy

Technológia rozpoznávania tvárí sa stáva pevnou súčasťou stále viac a viac oblastí nášho každodenného života, často bez akéhokoľvek súhlasu. Je preto celkom pochopiteľné, že je stále žiaduce vyhýbať sa tomuto neustálemu monitorovaniu. Predstavujeme riešenie – oblečenie proti rozpoznaniu tváre a sledovaniu. Pokračujte v čítaní, aby ste zistili, čo to znamená a ako ich získať.

Takto vyzeráme očami monitorovacej kamery

Oblečenie proti rozpoznaniu tváre by mohlo byť budúcnosťou módneho dohľadu všade okolo nás

Kamery na rozpoznávanie tvárí a sledovanie sú všade okolo nás

Svet vie o vašej tvári oveľa viac, ako by ste si mohli myslieť. Váš obrázok sa objaví v monitorovacích kamerách ulíc, čerpacích staníc a dokonca Supermarkety. Ak máte telefón s rozpoznaním tváre, telefónne spoločnosti poznajú všetky detaily, vďaka ktorým je vaša tvár jedinečná.

Sociálne médiá poznáte aj z obrázkov, ktoré ste nahrali vy a vaši priatelia. Niektorý softvér teraz dokáže skúmať tváre na emócie, ako je strach, hnev a prekvapenie.

V niektorých prípadoch je vašou tvárou dokonca občiansky preukaz alebo palubný lístok. Letiská nedávno začali namiesto lístkov používať rozpoznávanie tváre. Americké letné tábory používajú kamery na rozpoznávanie tváre na odosielanie upozornení a fotografií rodičom detí. V Číne môžete za jedlo zaplatiť tvárou v tvár alebo získať zľavu, ak vás systém považuje za obzvlášť „pekného“.

Rozpoznávanie tváre namiesto ID na letisku a čoskoro aj inde

Odevy proti rozpoznaniu tváre by mohli byť budúcnosťou rozpoznávania módnych letísk namiesto ID

Líčenie a účesy proti rozpoznaniu tváre

Niektoré vzory, ako napríklad tieto odvážne účesy a geometrické vzory líčenia, algoritmom rozpoznávania tváre unikajú. Ak však budete tento look nosiť na verejnosti, možno budete falošné fotoaparáty, ale tiež to upúta pozornosť okoloidúcich. Koniec koncov, podobné konštrukcie budú častejšie nosiť modely dráh. Rovnako ako efektný pohľad na módnu prehliadku, tieto návrhy nie sú určené pre bežného človeka, ale slúžia ako druh moderného umeleckého diela. Hlavným cieľom je prinútiť ľudí, ktorí o tom normálne nepremýšľajú, aby si uvedomili, že tieto technológie sú všade okolo nás a že nás neustále sledujú.

Efektívne, ale veľmi nápadné

Oblečenie proti rozpoznaniu tváre by mohlo byť budúcnosťou módneho líčenia a účesov

Nálepky a oblečenie proti rozpoznaniu tváre

Umelci, dizajnéri a odborníci na počítačové videnie rozvíjajú zásady oblečenia proti rozpoznaniu tváre. V súčasnosti existujú dve hlavné stratégie na zamieňanie monitorovacích algoritmov. Prvým je zablokovanie zberu údajov. Práve to robia masky a lasery demonštrantov v Hongkongu. Tým, že softvér zakrýva ich tváre alebo narúša schopnosť kamier zaznamenávať, nemôže vykonávať svoju obvyklú analýzu. Ďalšou metódou je preťaženie algoritmov nevyžiadanými údajmi.

Pochádzajú napríklad tričká, bundy, mikiny a tielka Kontradiktórna móda rozdelené na dva výtlačky. Vloží nevyžiadané údaje do databáz čítačky ŠPZ. Oba prevedenia obsahujú množstvo zdanlivo náhodných poznávacích značiek. Vzorec je však vlastne znením štvrtého pozmeňujúceho a doplňujúceho návrhu, ktorý zakazuje bezdôvodné pátranie a zaistenie.

Modrý motocykel registrovaný v Kalifornii – kamera to vidí

Oblečenie proti rozpoznaniu tváre by mohlo byť budúcnosťou módnych šiat kontroverznej módy

Ďalší vzor, ​​tzv HyperFace, spolieha sa aj na preťaženie sledovacích kamier nevyžiadanými dátami, tentoraz však namiesto ŠPZ falošnými tvárami. Z diaľky to vyzerá ako zbierka malých štvorcov, ale podľa algoritmu na detekciu tváre vyzerajú abstraktné štvorce ako desiatky malých tvárí. Obrázok je možné vytlačiť na čokoľvek, od legín po nálepky.

Tento vzor mätie rozpoznávanie tváre a necháva vás na pokoji

Odevy proti rozpoznaniu tváre by mohli byť budúcnosťou módy

Tri Výskumný pracovník Univerzity KU Leuven nedávno ukázal, že je možné zameniť systém jednoduchým držaním určitého obrazu na tele. Abstraktný obrázok predstavuje rozmazaných ľudí, ktorí držia farebné dáždniky.

Jediný malý obrázok môže pokaziť „inteligentný“ systém

Oblečenie proti rozpoznaniu tváre by mohlo byť budúcnosťou módneho experimentu KU leuven forscher

Nedostatok súkromia je najväčším problémom dnešnej spoločnosti

Nosenie týchto odevov na rozpoznávanie tváre na verejnosti by nevyzeralo nemiestne, ale s najväčšou pravdepodobnosťou sa vyhnete neustálemu sledovaniu a odošlete správu, že ste proti tomuto nedostatku súkromia..

Ďalšími trendmi, ktoré by sa mohli čoskoro uchytiť, sú lesklé povrchy, ktoré nielenže pôsobia očarujúco, ale tiež odrážajú svetlo takým spôsobom, že narúša schopnosť fotoaparátu čítať tvár. Na zakrytie obrysov je možné použiť aj maskovacie prvky. Zaručené je, že tieto zásady a nápady budú v poslednej dobe začlenené do mnohých módnych štýlov, pretože sledovanie sa nezastaví.

Oblečenie proti rozpoznaniu tváre by mohlo byť budúcnosťou módy mnohých bezpečnostných kamier na semaforoch v Číne