OpenAI Five porazilo tím majstra sveta Dota 2 OG

Umelá inteligencia OpenAI Five, ktorej vývoj financoval Elon Musk, vyhráva dve po sebe idúce hry proti profesionálnej hre Dota 2. Tím majstrov sveta od E-Sport OG. Turnaj najlepších z troch sa konal tento víkend v San Franciscu pod názvom OpenAI Five Finals. Tím OG získal v minulom roku najvyhľadávanejšie ocenenie esportu na svete Medzinárodná, obsadil prvé miesto v každoročnom turnaji Dota 2 s prizepoolom viac ako 25 miliónov dolárov. Teraz sa však zdá, že majstri sveta si našli dôstojného súpera. Aj keď sme už videli AI vyvinutú spoločnosťou Google, ktorá porazila hráčov AlphaGo Shogi, Chess and Go, Dota 2 je „oveľa komplexnejšia ako tradičné stolové hry ako Chess and Go“, uviedol Musk na twitteri..

OpenAI bot proti profesionálnym hráčom Dota 2

OpenAI Five poráža Dota 2 Weltmeister Team OG weltmeister tím proti open ai

Strategické hry sú skvelým spôsobom, ako odhaliť svetu, čo už AI dokáže

Dota 2 je MOBA (Multiplayer Online Battle Arena). Ide teda o strategickú hru, kde sa hráči musia navzájom koordinovať, aby dosiahli strategické ciele. Dota 2 je komplexná hra s počítačom riadenými agresívnymi a neutrálnymi jednotkami, viac ako 100 potenciálnymi „hrdinami“, z ktorých si môžete vyberať, ekonomikou v hre a veľkou mapou, na ktorej hráči bojujú o zničenie nepriateľskej základne a zároveň svojej vlastnej. čas na ochranu pred útokmi.

Každý fanúšik MOBA pozná tento svetoznámy tím

OpenAI Five poráža tím majstra sveta Dota 2 OG profesionálny tím z eportov

Vo finále mal každý tím na výber iba 17 hrdinov. OpenAI zvolilo takzvaný režim „Captain’s Draft“, v ktorom každý tím mohol strategicky vylúčiť určitých hrdinov. OpenAI deaktivoval aj ďalšie vyvolávacie a iluzívne funkcie (vyvolávanie jedinečných tvorov a kópií hrdinov), na ktoré systém ešte nebol vycvičený. V rámci zjednodušených hraníc hry bol OpenAI Five úžasný triumf.

Režim 5v5 bol podľa schopností robota trochu obmedzený

OpenAI Five poráža tím majstra sveta Dota 2 OG, tím bojuje proti robotovi

V prvom zápase OpenAI prekvapil OG a vyhral sériou agresívnych taktík. Program si vybral zahrnutie meny v hre na oživenie hrdinov bezprostredne po smrti. V druhej hre si OpenAI počínal ešte lepšie. Bot získal v prvých minútach obrovský náskok a výhru získal len za 25 minút. Vyrovnaná hra zvyčajne trvá 45 minút.

OpenAI tiež preukázal hlboké strategické porozumenie. Keď komentátori tvrdili, že hra vyzerá vyrovnane, OpenAI uviedol, že vidí 95 -percentnú šancu na víťazstvo.

13. apríla si päťfinále OpenAI vyžiadalo 100 000 divákov v priamom prenose

OpenAI Five porazilo medzinárodné majstrovstvá sveta tímom Dota 2

OpenAI Five porazilo majstra sveta Dota 2 Team OG Zažite majstrovstvá sveta zblízka

OpenAI absorbuje nové zručnosti úžasnou rýchlosťou

Nový robot OpenAI hrá Dota 2 45 000 rokov za 10 mesiacov, počas ktorých bol aktívny, aby dosiahol súčasnú úroveň výkonnosti. Podľa Greg Brockman, hlavný technologický riaditeľ OpenAI, robot „trénoval iba samohru“. Program hral nonstop proti svojej kópii, takže vždy vyrovnaný súper.

Tím OpenAI tvrdo pracoval na botovi, ktorý dokáže poraziť špičkových profesionálnych hráčov 1v1. Nakoniec robot odštartoval Danylo „Dendi“ Ishutin dňa, dvakrát porazil ukrajinského profesionálneho hráča, než bol vylúčený Ishutin. “Bot je skutočne zábavný a náročný súper.” Som si istý, že je možné ho poraziť. Nedovoľuje to žiadne rezervy ani na malé chyby, ”tweetoval Ishutin po zápase. „Myslím si, že prvých pár úrovní je najdôležitejších pre udržanie si vedenia. Napriek tomu bola skvelá zábava hrať na pódiu! “Ishutin dodal, že bolo„ fantastické, čo sa dá so všetkými týmito technológiami v budúcnosti očakávať “.

Dendi je považovaný za jedného z najkreatívnejších sólových hráčov Dota vôbec

OpenAI Five porazilo tím majstra sveta Dota 2 OG dendi proti bot openai

Tímová práca medzi robotom a ľudskými hráčmi bude čoskoro možná

OpenAI tiež pozvalo ďalších profesionálov, aby vyskúšali robota. „Mnoho profesionálov chcelo pokračovať v hre na botovi a hovorilo o tom, že ho budú používať ako súčasť tréningovej rutiny,“ povedal Brockman, hoci „amatérski hráči si radi zahrali aj proti nemu“.

Triumf OpenAI proti profesionálnemu tímu Dota 2 nie je ani prvým takýmto podujatím v tomto roku. V januári DeepMind ukázal svojho robota, ktorý súťažil s profesionálmi v MOBA Starcraft. Vyhrával svoje zápasy 10 na 1!

Na Twitteri Musk poďakoval spoločnosti Microsoft „za používanie platformy cloudových počítačov Azure“. V budúcnosti by OpenAI rád „zjednotil AI a ľudí v tíme a dosiahol takú úroveň výkonu, akú by ani jeden z nich nedokázal dosiahnuť sám“, hovorí Brockman. “AI môže byť pre ľudstvo mimoriadne prospešná.” Je však potrebný zásadný pokrok, aby sme zistili, čoho je skutočne schopný “. OpenAI bude čoskoro verejný Režim „Arena“ zdarma, ktorý bude od 18. apríla otvorený tri dni.

International sa tento rok koná v Šanghaji

OpenAI Five tento rok v Šanghaji porazilo tím majstra sveta Dota 2 OG

OpenAI Five poráža tím majstra sveta Dota 2 OG, medzinárodná účasť každoročne priláka tisíce fanúšikov