Parfumy vytvorené AI sa už čoskoro dostanú na trh

Vytvorenie parfumu sa často považuje za druh umenia. Francúzi sa pýšia stáročnými skúsenosťami v parfumérii. Profesionálni majstri parfumov sa desaťročia učia remeslu a cvičia s majstrami. Schopnosť vyvinúť vôňu je mimoriadne cenná a ľudská. Vôňa je koniec koncov pocit, ktorý môže vyvolať najsilnejšie spomienky a emócie. Teraz sa však americká IT a konzultačná spoločnosť IBM pokúša postaviť tradičný model na hlavu využitím sily umelej inteligencie na vývoj vôní. Mohli by sa teda parfumy vytvorené AI čoskoro stať masovým fenoménom? Možno to už tak je.

Umelá inteligencia a roboti nemajú ani nos, ani čuch, ale stále môžu vytvárať vône

Parfumy vytvorené AI prídu čoskoro na trh s robotmi s ružou

Dva parfumy vytvorené spoločnosťou KI sú už na trhu

Spoločnosť IBM Research nedávno spolupracovala s Symrise, vedúca globálna parfumová spoločnosť so sídlom v Nemecku a klienti ako Estée Lauder, Avon, Coty a Donna Karan sa spojili s cieľom vyvinúť algoritmus na výrobu parfumov. Hovorí sa tomu Philyra, grécka bohyňa krásy, parfumov, liečiteľstva a písma.

Podľa Symrise Scent & Starosta predseda Achim Daub spoločnosť už predala dva parfumy vytvorené AI na O Boticário, druhý najväčší brazílsky obchod s kozmetikou. Obe vône boli uvedené na trh koncom mája 2019 s ohľadom na blížiaci sa Valentín, ktorý sa tam bude oslavovať 12. júna.

Egon ON Me a Egon On You – vône pre ženy a mužov

Parfumy vytvorené AI sa čoskoro dostanú na trh egon na mňa a na vás parfumy

Ženská vôňa Egeo ON Me je ovocná s hornými tónmi melónu, broskyne, ananásu, anízu, pomarančového kvetu, bergamotu, citrónu, jablka, uhorky, korenia a mandľových kvetov. Srdcom sú jazmín, frézia, konvalinka, mučenka, zelené listy, biela ruža, malina, akácia, tuberóza a brunelle. Základom je vanilka, santalové drevo, pačuli, pižmo, jantár a karamel.

Egeo ON You je mužná, drevito-drevitá vôňa, ktorá začína tónmi melónu, broskyne, ananásu, bergamotu, mäty, kardamónu a eukalyptu a rozvinie sa do srdca so šalviou, galbanom, levanduľou, zelenými listami a senovky gréckou. Základom je santalové drevo, vetiver, pižmo, benzoín, jantár a kondenzované mlieko.

Obe vône nakoniec parfumér mierne upravil, aby priniesol konkrétnu poznámku a zaistil, že na koži vydržia dlhšie. Spoločnosť Symrise má v úmysle rozšíriť túto technológiu po celom svete vrátane svojej parfumérskej školy.

Parfumér Symrise testuje a vylepšuje parfumy vytvorené pomocou AI

Parfumy vytvorené AI už čoskoro spustia profi testy a zlepšia arómu

Ako sa vlastne vytvárajú parfumy vytvorené AI??

Symrise má 1,7 milióna vonných vzorcov, ktoré parfuméri zhromaždili za mnoho desaťročí. Patria sem vône, ktoré teraz vlastnia spoločnosti ako Estée Lauder a Coty, ako aj príchute pre veci ako zubná pasta, prací prostriedok, sviečky, občerstvenie, sóda a dokonca aj krmivo pre domáce zvieratá.

Spoločnosť Symrise zdieľala so spoločnosťou IBM celý zoznam vzorcov vôní spolu s informáciami o tom, ako sa im darilo v predaji. Philyra to pridala do databázy a porovnala s ďalšími údajmi o zákazníkoch poskytovanými spoločnosťou Symrise, napr. B. Ktoré vône boli najpredávanejšie a kde, kto ich kúpil a ktorá veková skupina preferovala ktoré vône najviac. AI potom môže tieto informácie použiť na vytvorenie nových vzorcov, ktoré sa zameriavajú na konkrétne demografické údaje.

Philyra používa technickú štatistiku, nie kreativitu

Parfémy vytvorené AI sa čoskoro dostanú na trh Symrise philyra projekt

Dva parfumy Egon ON Me a You boli vôňami zameranými na brazílske mileniály. Takýchto netradičných zmien sa napokon najmenej obávajú. Obaja získali vynikajúce recenzie od focus groups. Dokonca sa dokázali presadiť aj proti iným parfumom, ktoré sú obľúbené aj u brazílskych mileniálov.

Spoločnosť Symrise ešte nevie, či technológie ako Philyra ovplyvnia náklady na parfumy. Je tiež príliš skoro na to, aby sme zistili, či sa tento typ AI dá zaviesť vo veľkom. Ale vzhľadom na skutočnosť, že AI už poráža majstrov sveta v hrách ako Dota 2 a vývoji vakcín proti chrípke, nemalo by to trvať dlho. Spoločnosť IBM sa tiež domnieva, že rovnaká technológia môže byť užitočná aj pri vývoji príchutí, kozmetiky, ale aj lepidiel, mazív a stavebných materiálov..

Philyra bola thessálska bohyňa a tvarovkyňa

Parfémy vytvorené AI budú čoskoro uvedené na trh philyra projekt

Parfumy vytvorené AI sa čoskoro objavia na trhu, naproti mne, naproti vám