Špičkový robot SpotMini spoločnosti Boston Dynamics bude čoskoro k dispozícii

Po takmer troch desaťročiach si americká robotická spoločnosť robí sama Boston Dynamics konečne pripravený predať niektoré roboty, ktoré vyvíja od roku 1992. Oznámenie bolo urobené na pódiu konferencie TechCrunch „TC Sessions: Robotics“. Zakladateľ a generálny riaditeľ Marc Raibert oznámil, že psí robot SpotMini sa už čoskoro pripravuje na komerčnú dostupnosť. Dúfa, že výrobu začne v júli alebo v auguste. Spoločnosť Boston Dynamics už vyvinula niekoľko robotov, z ktorých každý má svoje vlastné schopnosti. Atlas má napríklad pozoruhodnú schopnosť vytvárať a perfektné backflip popraviť.

Päť najdôležitejších robotov z Boston Dynamics

Psí robot Boston Dynamics SpotMini čoskoro príde na trh s rôznymi robotmi od spoločnosti Boston Dynamics

Atlas už vie parkourovať

Špičkový robot SpotMini spoločnosti Boston Dynamics čoskoro prejde backflipom atlasu

Robot SpotMini bol predstavený koncom roka 2016 a prevzal jeho dizajn a mobilitu miesto veľkého brata. Aj keď spoločnosť často predstavovala pokročilé ukážky týchto novovznikajúcich projektov, SpotMini vyzeral od začiatku jedinečný. Robot je nepochybne roztomilý a fascinujúci na pohľad. Váži 30 kg a pri plnom nabití vydrží pracovať asi 90 minút.

Tento robo-pes vyzerá celkom roztomilo a prítulne

Špičkový robot SpotMini spoločnosti Boston Dynamics sa čoskoro blíži k detailnému záberu makra robo hund

Spot dokáže všetky príkazy skutočného psa

Psí robot Boston Dynamics SpotMini Už čoskoro Sitz spotový robotický pes

Spoločnosť Boston Dynamics plánuje v priebehu tohto roka vyrobiť prvých 100 kusov SpotMinis na komerčné využitie. Ceny zatiaľ nie sú známe, ale najnovší prototyp údajne stojí 10 -krát menej ako jeho veľký brat. Je to tiež najtichší robot, aký spoločnosť kedy vyrobila.

Jeff Bezos venčí svojho robo psa

Boston Dynamics SpotMini Psí robot už čoskoro Jeff Bezos s bodovým psom

Na čo je robot SpotMini vhodný??

Roboty SpotMini by mohli byť nápomocné pri bezpečnostných hliadkach alebo pomôcť stavebným spoločnostiam udržať si prehľad o dianí na stavbách. Ide o náročné prostredie, ktoré sa neustále mení a je plné prekážok. Myšlienka je teda jasná – ak Spot dokáže navigovať na takom mieste, potom môže pracovať kdekoľvek. Robot môže byť vybavený a prispôsobený ďalším hardvérom a softvérom pre konkrétne úlohy. Marc Raibert nakoniec dúfa, že ho použije v obytných a podnikových prostrediach.

Na pódiu robo-pes ukázal svoju schopnosť vyrovnať sa s rôznymi prekážkami

Špičkový robot SpotMini spoločnosti Boston Dynamics čoskoro príde na riešenie prekážok na trhu

Špičkový robot SpotMini spoločnosti Boston Dynamics čoskoro príde, robotický pes prekonáva prekážky

Takže ten SpotMini navigovať autonómne Vedúci ho musí najskôr ručne previesť územím a vytvoriť si tak vlastnú mapu. Robot používa štyri strategicky rozmiestnené kamery na lokalizáciu prekážok a na nájdenie najlepšieho spôsobu, ako ich prekonať. SpotMini má tiež flexibilnú hlavu ruky, s ktorou môže vykonávať veľmi odlišné úlohy. otvorené dvere, Ťahanie áut, Naložte umývačku riadu, prineste si sódu a tancovať je len niekoľko z nich.

Robot spočiatku potrebuje sprievodcu na vytvorenie vlastnej mapy oblasti

Špičkový robot SpotMini spoločnosti Boston Dynamics bude čoskoro vedúcim kontrolovaných robotov

Spot môže vykonávať rôzne domáce práce

Špičkový robot SpotMini spoločnosti Boston Dynamics čoskoro príde, robo hund vám prinesie sódu

Raibert dúfa, že zo SpotMini sa nakoniec stane „Android robotov“. To znamená, že vývojári preň píšu aplikácie a navigačný softvér, ktoré môžu interagovať s jeho ovládacími prvkami. “Z dlhodobého hľadiska môžu byť roboty dôležitejšie ako internet.” Na internete sa môžete dotknúť všetkých informácií na svete. Roboti vám však umožňujú dotknúť sa a manipulovať so všetkým na svete. To je väčšia myšlienka. “

Zvedaví nezávislí roboti sa čoskoro stanú súčasťou každodenného života

Psí robot Robot SpotMini spoločnosti Boston Dynamics čoskoro príde na trh zvedavého malého robota

Psí robot Robot SpotMini spoločnosti Boston Dynamics sa čoskoro stane robotom tejto akcie