PlayStation oslavuje svetový rekord Guinness ako najpredávanejšia herná konzola

PlayStation oslávil svoj utorok 3. decembra 2019 25. výročie a bol certifikovaný Guinnessovými rekordmi ako najpredávanejšia herná konzola všetkých čias. Spoločnosť PS tweetovala tieto správy spolu s fotografiou Jima Ryana, generálneho riaditeľa spoločnosti Sony Interactive Entertainment, a bývalého generálneho riaditeľa Kena Kutaragiho s Guinnessovým certifikátom. Po ich boku stoja maskoti PlayStation Toro Inoue a Piposaru z videohry Ape Escape.

Jim Ryan a Ken Kutaragi s certifikátom Guiness

PlayStation oslavuje Guinnessov svetový rekord ako najpredávanejšia herná konzola CEOS s certifikátom guiness

Prvý PS vyšiel v roku 1994

PlayStation oslavuje svetový rekord Guinness ako najpredávanejšia herná konzola 25. výročie ps

Úžasné výpredaje pre PlayStation

Celkové predaje hardvéru PlayStation od 3. decembra 1994 do 7. novembra 2019 dosiahli ohromujúcich 450 190 000 kusov. Prvá verzia PlayStation sa predala viac ako 100 miliónov kópií, PS2 sa predalo viac ako 150 miliónov kópií, PS3 sa predalo viac ako 80 miliónov kópií a PS4 sa predalo viac ako 100 miliónov kópií.

Bývalý generálny riaditeľ Ken Kutaragi, známy aj ako „otec PlayStation“, na podujatí v Tokiu pri príležitosti 25. výročia certifikácie PlayStation a Guinness povedal: „Máme platformu PlayStation s cieľom priniesť ju na život povolaný zmeniť tvár zábavy … Cítim podporu hráčov, ktorí sa za tie roky tešili z našich konzol, a ako otec PlayStation vidím, že má svetlú budúcnosť. “

Počas akcie generálny riaditeľ spoločnosti Sony Interactive Entertainment Jim Ryan pripomenul, ako sa pôvodného PS1 v Japonsku v prvý deň predalo viac ako 100 000 kópií. Krátko na to spoločnosť predala viac ako 100 miliónov kusov na celom svete. „PlayStation má pred sebou vzrušujúcu budúcnosť a budeme aj naďalej robiť maximum.“

PS2 zostáva dodnes najpredávanejšou hernou konzolou

PlayStation oslavuje svetový rekord Guinness ako najpredávanejšia herná konzola PS1 až PS4 Evolution

Jediné zameranie na videohry sa nakoniec vyplatí

Pre PlayStation vytvorila spoločnosť Sony vynikajúci adresár štúdií prvej strany a spolupracovala s externými vývojármi z celého sveta. Výsledkom sú veľmi úspešné hry ako Metal Gear Solid, Resident Evil 2, Final Fantasy VII, Kingdom Hearts, Tomb Raider, Crash Bandicoot, Gran Turismo a Grand Theft Auto, ktoré pritiahli generácie používateľov. Jediné zameranie na videohry sa vyplatilo, pretože konkurencia naliala ďalšie zdroje na výskum televízie a iných typov zábavy.

Gran Turismo bola najpredávanejšou hrou pôvodného PS s 10 miliónmi predaných kusov

PlayStation oslavuje Guinnessov svetový rekord ako najpredávanejšia herná konzola gran turismo najpredávanejšia hra

PlayStation však nedosiahol rovnakú úroveň informovanosti v hernej oblasti pre vreckové zariadenia. PS Vita havaroval napriek hrám ako Uncharted: Golden Abyss a Killzone: Mercenary.

Predaje PS4 určite budú stále rásť. Nakoniec Sony plánuje niekoľko exkluzívnych hier ako The Last Of Us Part 2 a Ghost of Tsushima. Spoločnosť Sony uvedie na trh PS5 s funkciami, ako je rozlíšenie 8K a technológia sledovania lúčov, do konca roka 2020.

PS5 už čoskoro

PlayStation oslavuje Guinnessov svetový rekord, pretože čoskoro sa stane najpredávanejšou hernou konzolou ps5