Podľa Greenpeace sú to 3 najlepšie „zelené“ hi-tech spoločnosti za rok 2019

Greenpeace každoročne skúma správanie najväčších svetových spoločností a najmä tých, ktoré vyrábajú hi-tech pomôcky. Amazon napríklad tvrdí, že je veľmi ekologickou spoločnosťou. Sú zaneprázdnení popularizáciou skutočnosti, že ich dátové centrá sú poháňané energiou šetrnou k životnému prostrediu. Rovnako usilovne sa však skrývajú aj ďalšie nepríjemné skutočnosti. Tu je príklad: Webová služba Amazon v americkej Virgínii je tam najväčším spotrebiteľom elektrickej energie. Ale iba 12% pochádza z obnoviteľných zdrojov energie. Existujú aj pozitívne príklady a Greenpeace ich rovnako rada propaguje. Tu sú 3 najlepšie zelené globálne spoločnosti za rok 2019 podľa Greenpeace.

Spoločnosť Apple používa stále viac obnoviteľných energií a v roku 2018 ušetrila veľa vody

jablko energie šetrnej k životnému prostrediu

Hi-tech inovácie šetrné k životnému prostrediu od spoločnosti Apple

Približne 44% energie, ktorú spoločnosť používa, pochádza z obnoviteľných zdrojov. Okrem toho boli urobené veľké pokroky vo výrobe inovatívnych produktov s čo najmenším odpadom. V dôsledku tohto všetkého bolo v roku 2018 zachránených približne 7,6 milióna miliárd litrov vody.

V tomto projekte boli škodlivé emisie znížené na neuveriteľnú mieru

abeceda google ochrana životného prostredia

Ochrana životného prostredia v spoločnosti Google

Konkrétnejšie ide o spoločnosť „Alphabet“, ktorú vlastní spoločnosť Google. V roku 2018 a v predchádzajúcich rokoch spoločnosť investovala miliardy dolárov. Nesmierne tak znížili produkciu hanebných emisií. Aby sa pochopil vplyv týchto snáh, uskutočnilo sa porovnanie. Rovnako by to bolo aj s tým odprataním miliónov áut z cesty.

Spoločnosť HP významne prispieva k zachovaniu našich lesov

plán ochrany životného prostredia hp plan

HP a udržiavanie našich lesov

Úsilie spoločnosti HP súvisí predovšetkým s udržateľnou výrobou papiera. Je to možné dosiahnuť bez akýchkoľvek negatívnych vplyvov na naše lesy a tým aj na kvalitu ovzdušia. Materiály z udržateľných zdrojov zaujímajú stále väčšie miesto vo všetkých ostatných výrobných oblastiach spoločnosti. V porovnaní s mnohými inými spoločnosťami sú v oblasti znižovania chemických emócií výrazne vpredu.

Greenpeace skúma spoločnosti, aby nasmerovali výber spotrebiteľov k udržateľnosti

skvelý program greenpeace

Udržateľné hi-tech pomôcky

Mať hi -tech gadget a byť ekologickým spotrebiteľom – to je už v dnešnej dobe možné. Môžete sa dozvedieť viac o Greenpeace a ďalších ekologických organizáciách. Informatívne články a štatistiky vám povedia, ktoré spoločnosti používajú udržateľné zdroje energie a snažia sa znížiť emisie plynu.

Podľa Greenpeace nie je pravda, že Amazon robí dosť pre životné prostredie

produkcia udržateľnosti amazon

Nižšie emisie – to by malo byť pre väčšinu spoločností prioritou

emisie plynov ochrana životného prostredia

Ak sa chceme zachrániť, obnoviteľné energie sú nevyhnutné

ochrana životného prostredia obnoviteľné energie