Projekt Elona Muska proti zápche: vysokorýchlostný tunel pod Los Angeles

Podnikateľ a vynálezca Elon Musk, ktorého spájame predovšetkým so založením online platobného systému Pay Pal, súkromnej vesmírnej spoločnosti SpaceX a výrobcu elektromobilov Tesla, má nový, veľmi inovatívny projekt. Ide o minimalizáciu zápch vo veľkých mestách pomocou systému podzemných vysokorýchlostných tunelov. Všetko to začalo v roku 2016 a stále je to skôr vízia, ktorá sa pomaly, ale isto realizuje. Pretože nedávno bol pre testovacie jazdy otvorený prvý segment tunela.

Šéf Tesly Elon Musk so svojimi inovatívnymi víziami nikdy neprestáva

elon musk tesla

Spoločnosť Boring Company má projekt zrealizovať

Už v roku 2016 oznámil Elon Musk založenie spoločnosti The Boring Company, ktorá sa postará o realizáciu podzemného projektu proti preťaženiu. Základná myšlienka je: presunúť vnútromestskú dopravu v podzemí Los Angeles pomocou tunelového systému.

Odvážny počin, ktorý nielenže znie revolučne a super inovatívne, ale zaberie aj veľa času. Špeciálna vŕtačka má tunely zároveň raziť a spevniť. Okrem toho sa z vyťaženého materiálu vyrábajú tehly, ktoré sa zase používajú v rôznych budovách. Udržateľnosť má najvyššiu prioritu v každom detaile.

The Boring Company ukazuje svoje svaly

elon musk nudný firemný tunel proti zápcham

Špeciálne vŕtačky pre dokonalé vysokorýchlostné tunely

projekt tunela elon musk

Vízia tunela Elona Muska

Elektromobily, ktoré sa preháňajú tunelmi rýchlosťou viac ako 200 km / h, najskôr v prípade potreby jazdia na špeciálnych plošinách na ceste, a tak ich spustia do tunela. Automatické zrýchlenie prebieha prostredníctvom autopilota. Tie sú zase plne vybavené kamerami a senzormi, aby bola podzemná cesta úplne bezpečná. V pláne je vybudovať pod Los Angeles celú sieť tunelov a enormne skrátiť trasy automobilov. Asi 45 minút by ste mali urobiť iba 5.

Prvý segment s dĺžkou 1,8 kilometra už šéf Tesly Musk oznámil ako dokončený a druhý by mal byť vo výstavbe. Napriek tomu, že projekt ešte nemá oficiálne stavebné povolenie a bude stáť odhadom 50 miliónov dolárov za kilometer, Elon Musk úvodnými testami a ukážkami ukazuje, že to s vysokorýchlostným tunelom pod zemou myslí veľmi vážne..

Špeciálne platformy zachraňujú elektrické autá pred zápchami

nápad na tunel proti džemu elon musk

Potom ide do tunela

tunel proti zaseknutiu elon musk

A poďme na to!

tunel Elon Musk pod Los Angeles

Muž, ktorý už dávnejšie nechal postaviť rakety a samoriadiace autá, sa nebojí dobyť aj podzemnú ríšu. Koniec koncov, už dávno oznámil, že má dosť strašnej premávky v Los Angeles a že jediné riešenie je pod samotným mestom.

      elon musk tunel nudná spoločnosť

Inovácia tunela elon musk proti zápcham  vysokorýchlostný tunel od elona muska