Rovnako ako Instagram, aj Facebook by mal skrývať lajky svojich používateľov

Facebook by mohol čoskoro nasledovať kroky Instagramu a skryť lajky svojich používateľov. Nová funkcia, ktorú prvýkrát objavila programátorka Jane Manchun Wong, by skryla počet označení páči sa mi na konkrétnom príspevku pred kýmkoľvek okrem autora. Všetci ostatní používatelia môžu vidieť, či sa to priateľovi páči. Nemôžete však vidieť úplný zoznam používateľov, ktorým sa príspevok páčil.

Jane Wong je prvá, ktorá si všimla zmenu vo svojom spravodajstve

Rovnako ako Instagram, aj Facebook má skrývať lajky svojich používateľov. Wong túto zmenu objavuje

Instagram začal v lete skrývať lajky

V máji zahájil vlastný Instagram spoločnosti Facebook test svojho zákazu Like v Kanade. V júli sa funkcia rozšírila do Austrálie, Nového Zélandu, Írska, Talianska, Brazílie a Japonska. V podobne ako v bezplatnej verzii používateľského rozhrania sa zobrazujú reakcie a mená priateľov, ktorí odpovedali.

Presné čísla môže vidieť iba používateľ, ktorý príspevok napísal.

Generálny riaditeľ Instagramu Adam Mosseri označil toto rozhodnutie za spôsob, ako z aplikácie urobiť „prostredie s menším tlakom“. „Nechceme, aby sa Instagram cítil ako súťaž,“ povedal Mosseri v apríli. Cieľom je ukončiť súťaž popularity publikovania, kvôli ktorej sa používatelia budú cítiť zle, ak ich príspevok nebude mať veľký úspech.

Mnoho používateľov sa cíti demotivovaných, keď ich obsah získa niekoľko označení páči sa mi

Rovnako ako Instagram, aj Facebook by mal sebavedomo skrývať lajky svojich používateľov a mnoho lajkov

Ako lajky na Instagrame a Facebooku ovplyvňujú marketing

Podľa mnohých psychológov môže tiež spôsobiť úzkosť a iné duševné poruchy. Štúdia Spojeného kráľovstva z roku 2017 zistila, že Instagram má najhorší vplyv na duševné zdravie mladých ľudí zo všetkých veľkých sociálnych médií. Trávenie viac ako dvoch hodín denne na sociálnych sieťach je spojené so zvýšeným výskytom úzkosti, depresie a nespavosti.

Odborníci zistili, že skrývanie lajkov verejnosti môže mať ďalekosiahle účinky na influencer marketing, ktorému sa na Instagrame darí. Po prvé by to mohlo viesť k vyššej kvalite obsahu a podnietiť používateľov k sledovaniu ďalších videí na platforme. Na druhej strane sa influenceri obávajú, že zmena by im mohla sťažiť inzerciu produktov na platforme.

Len emócie, žiadne čísla

Rovnako ako Instagram, aj Facebook by mal skrývať sympatie svojich používateľov, vidieť iba emócie, nie čísla

Vplyvní ľudia budú musieť vytvoriť kvalitnejší obsah ako fotka z raňajok

Rovnako ako Instagram, aj Facebook má skrývať lajky svojich užívateľov, fotografovať influencerov

Uvidí sa, či zákaz Like pomôže alebo poškodí príjmy z reklamy Facebooku. Ak sa používatelia menej obávajú a trávia na platforme viac času, je to dobré pre spoločnosť aj pre inzerentov. Prepísanie podobných čísel by však mohlo mať negatívny vplyv na ovplyvňovateľov, ktorí na získanie sponzorstva musia byť schopní prejaviť vysoký počet reakcií od svojich sledovateľov..

Už žiadne boje o lajky

Rovnako ako Instagram, aj Facebook by mal skrývať lajky svojich užívateľov, lajky a duševné zdravie