Samsung Galaxy Fold už čoskoro! Tu je všetko, čo by ste o ňom mali vedieť

V nasledujúcich rokoch uvidíme, ako sa dizajn smartfónu, ktorý poznáme, rýchlo vyvíja úplne iným smerom. Použitím technológie flexibilných obrazoviek a batérií sa smartfón a tablet spoja do jedného celku. Takzvané skladacie mobilné telefóny, ktoré v prvom rade používame na WMC 2019 sú teraz najhorúcejšou témou v záležitostiach hi-tech. Takmer všetci výrobcovia v súčasnosti pracujú na vlastných modeloch. Samsung Galaxy Fold zďaleka prekoná všetky ostatné. Revolučné zariadenie bude možné predobjednať v USA a Európe 26. apríla a oficiálne sa na trhu objaví 3. mája. Tu sú všetky jeho špecifikácie, ktoré by ste mali rozhodne vedieť pred nákupom.

Skladacie hybridy eliminujú potrebu dokupovania hardvéru

Samsung Galaxy Fold už čoskoro - Tu nájdete všetko, čo by ste mali vedieť o tablete a telefóne

Úžasný skladací displej Samsung Galaxy Fold

„Samsung dnes píše ďalšiu kapitolu v histórii mobilných inovácií zmenou schopností svojho smartfónu. Galaxy Fold predstavuje úplne novú kategóriu, ktorá s naším displejom Infinity Flex umožňuje nové, nevídané funkcie.

“Povedal DJ Koh, prezident a generálny riaditeľ IT & Divízia mobilnej komunikácie spoločnosti Samsung Electronics. „Galaxy Fold sme navrhli pre tých, ktorí chcú zažiť, čo dokáže prémiové skladacie zariadenie nad rámec obmedzení tradičného smartfónu.“

S pomocou unikátneho displeja Infinity Flex má Samsung Galaxy Fold spočiatku 4,6-palcový HD Super AMOLED displej pre režim mobilného telefónu. Po rozložení sa odhalí 7,3-palcový dynamický OLED displej QXGA +. 7,3-palcový displej má rozlíšenie 2 152 × 1 536 pixelov, zatiaľ čo ten menší má rozlíšenie 1 960 × 840 pixelov. Je to pohodlné a ľahké zariadenie, ktoré môžete ovládať jednou rukou, dokonca aj v režime tabletu.

Tablet a mobilný telefón v jednom zariadení

Samsung Galaxy Fold už čoskoro - Tu je všetko, čo by ste mali vedieť o troch režimoch nového skladacieho telefónu

Vo vnútri chrbta je ukrytý prepracovaný kĺbový systém s niekoľkými do seba zapadajúcimi prevodmi. Táto „chrbtica“ umožňuje plynulý prechod medzi mobilným telefónom a tabletom. Samsung Galaxy Fold má tiež 7nm 64-bitový osemjadrový procesor od Qualcomm, 12 GB LPDDR4 RAM a 512 GB UFS. Vďaka tomu má zariadenie pôsobivú úroveň výkonu a úložného priestoru. Dáta sú doručované a spracovávané dvakrát rýchlejšie. Vo vnútri Samsung Galaxy Fold sú tiež dve batérie, jedna na každej strane zariadenia. Oba majú celkovú kapacitu 4 380 mAh a podporujú bezdrôtové nabíjanie.

Tiež len do polovice sklopné

Samsung Galaxy Fold už čoskoro - všetko, čo by ste o ňom mali vedieť, je tu, dokonca aj čiastočne skladací

Multitasking okrem troch rôznych aplikácií v režime tabletu

Spoločnosť Samsung veľa spolupracovala s Googlom a komunitou vývojárov systému Android na aktualizácii aplikácií ako WhatsApp, Microsoft Office, YouTube a ďalších, aby boli kompatibilné s meniacim sa dizajnom displeja..

Vnútorná obrazovka tabletu je skutočne dostatočne veľká, aby sa dala použiť na viac úloh naraz až s tromi aplikáciami. Spoločnosť Samsung nazýva túto funkciu Kontinuita aplikácií. Môžete napríklad sledovať video, chatovať o ňom a súčasne surfovať po internete. Jednotlivé okná spolu bezproblémovo spolupracujú a môžete sa medzi nimi bez zdržania prepínať.

V režime tabletu máte prístup k trom aplikáciám súčasne

Samsung Galaxy Fold už čoskoro - Tu je všetko, čo by ste mali vedieť o viacúlohovom zobrazení troch okien naraz

Najvýkonnejší procesor vôbec

Samsung Galaxy Fold už čoskoro - Tu je všetko, čo by ste mali vedieť o hraní hier na novom skladacom tablete

Šesť fotoaparátov Samsung Galaxy Fold

Unikátny je aj počet kamier v Samsung Galaxy Fold. Zariadenie má celkom šesť kamier. „Bez ohľadu na to, ako zariadenie držíte alebo skladáte-fotoaparát je vždy pripravený zaznamenať scénu, takže nikdy nepremeškáte okamih.“ Tri šošovky na zadnej strane tvoria hlavný fotoaparát, jeden 16-megapixelový ultraširoký a 12-megapixelový. -uhlový a jeden 12 MP fotoaparát s teleobjektívom. Na kryte je umiestnená 10 MP selfie kamera. Ďalšie dve kamery, ďalšia 10 MP selfie a 8 MP kamera s hĺbkovým senzorom RGB, sú umiestnené na prednej strane hlavnej obrazovky.

Tablet je neuveriteľne tenký a ľahký

Samsung Galaxy Fold už čoskoro - Tu je všetko, čo by ste mali vedieť o čiernej s fialovými farbami v troch režimoch

Samsung Galaxy Fold už čoskoro - tu je všetko, čo by ste mali vedieť o režime mobilného telefónu v ruke

Samsung Galaxy Fold je k dispozícii v štyroch farbách – Cosmos Black, Space Silver, Martian Green a Astro Blue. Farby kĺbového systému je tiež možné prispôsobiť podľa želania. Samsung Galaxy Fold bude k dispozícii vo verziách LTE a 5G. Skutočné zariadenia budú dodané 3. mája. Cena začína od 1 980 dolárov alebo okolo 2 000 EUR.

Štyri štýlové metalické vzhľady

Samsung Galaxy Fold už čoskoro - Tu je všetko, čo by ste mali vedieť o farbách nového skladacieho tabletu pre mobilné telefóny

Samsung Galaxy Fold už čoskoro - Tu je všetko, čo by ste mali vedieť o motýľovom tablete samsung