Starman na Tesla Roadster obieha prvýkrát okolo slnka

Raketová spoločnosť začala pred osemnástimi mesiacmi SpaceX od Elona Muska úspešne prvý Ťažká raketa Falcon, najmocnejší na svete, do vesmíru. Na palube bolo pižmovo čerešňovo červené auto Tesla Roadster Model 2008. Aby bol štart ešte zábavnejší, umiestnil Musk na miesto vodiča bábiku oblečenú v kozmickom obleku menom Starman a nechal ho nekonečne sa motať z klasiky Davida Bowieho “Vesmírna zvláštnosť“a”Život na Marse“Počúvaj.” Musk priznal, že záťaž bola „trochu hlúpa a zábavná“, ale dodal, že „hlúpe a vtipné veci sú dôležité“.

“Neprepadajte panike!” Praje Zem Starmanovi

Starman na Tesla Roadster po prvýkrát krúži okolo slnka a neprepadajte panike

Neuveriteľná cesta pre Starmana a jeho Tesla Roadster

Podľa informácií od Kde je Roadster??, Podľa nezávislého webu sledujúceho Starmanovu cestu absolvovalo elektrické vozidlo prvú obežnú dráhu okolo Slnka 557 dní po štarte rakety Falcon Heavy. Starman odvtedy prešiel takmer 767 miliónov míľ, čo je dosť na to, aby sa dostal na 36. miesto.

Záruka 000 000 kilometrov na auto 21 310 -krát.

Ďalšou zaujímavou informáciou na webe je fakt, že „Space Oddity“ sa od svojho uvedenia hralo takmer 152 000 -krát a že Tesla Roadster by cestoval dostatočne ďaleko na to, aby takmer 34 -krát vyrazil na všetky cesty sveta. Auto sa pohybuje závratnou rýchlosťou 75 103 mp / s, takže Starman a Tesla Roadster už nemusia vyzerať tak dobre.

Pozrite sa na Zem o niekoľko hodín neskôr

Starman na Tesla Roadster prvýkrát obieha okolo Slnka so Zemou v pozadí

Pôvodný cieľ: červená planéta

Súčasná poloha Starmana je od Zeme približne 300 miliónov kilometrov. Čerešňovo červený roadster bol pôvodne odoslaný na Mars. Vzhľadom na nesterilný stav auta sa však planetárni vedci obávali bakteriálnej kontaminácie, ak auto narazí na červenú planétu. To by narušilo vedecké snahy nájsť život na Marse.

Neskorší výpočet Hanno Rein, Profesor a astrofyzik z University of Toronto však zistil, že roadster s väčšou pravdepodobnosťou zasiahne Zem, Venušu alebo Slnko za 10 miliónov rokov. Ako sa predpokladalo, Starman prešiel obežnú dráhu Marsu vlani v novembri a unášal sa ďalej do slnečnej sústavy v smere pásu asteroidov.

Starman má svoj vlastný komiks “Dobrodružstvá Starmana

Starman na vozidle Tesla Roadster po prvýkrát obieha okolo Slnka dobrodružstvo Starmana

Čerešňovočervený Tesla Roadster opäť preletí v blízkosti Marsu 7. októbra 2020 a umožní ľuďom na Zemi 5. novembra 2020 nahliadnuť do neho. Potom Starman prejde ťažkým obdobím samoty, pretože sa odhaduje, že až do roku 2047 nebude opäť blízko svojho domova..

Existuje možnosť, že sa NASA namiesto toho stretne so Starmanom vo vesmíre, na plánovanej misii Mars 2020, ktorá zhromaždí vzorky z Červenej planéty a privedie ich späť na vyšetrenie. Uvidí sa však, či Starman a jeho Tesla Roadster prežijú v krutom vesmírnom prostredí dostatočne dlho.

Vyrobené ľuďmi na Zemi

Starman na Tesla Roadster obieha po slnku, ktoré na Zemi vytvorili ľudia prvýkrát

Pripravený ísť vo Falcon Heavy

Starman na Tesla Roadster po prvý raz krúži okolo slnka, pripravený naštartovať červenú Teslu

Starman na Tesla Roadster obieha okolo slnka prvýkrát vo vesmíre