To všetko sú nadchádzajúce remakey Disney

Disney sa podarilo zachytiť našu predstavivosť a záujem už desaťročia a stále hľadá nové spôsoby, ako sa vrátiť k príbehom, ktoré formovali štúdio. Aktuálnou stratégiou spoločnosti je prepracovať animované klasiky ako Popoluška, Šípková Ruženka, Kráska a zviera, Leví kráľ, Aladdin a Jumbo živou akciou a fotorealistickým CGI. Úspech najnovších reštartov, akými sú Kniha džunglí a Maleficent, znamená, že tieto filmy určite budú mať pokračovanie a novú sériu príbehov. Americká mediálna spoločnosť medzitým usilovne pracuje na sérii sérií reštartov svojich najobľúbenejších klasík. Pozrime sa na všetky remakey Disney, ktoré sú momentálne vo vývoji.

Čo nám môže Disney opäť ponúknuť??

Toto sú všetky nadchádzajúce remakey Disney, všetky reštarty Disney

Všetky nadchádzajúce remake Disney

Kniha džunglí 2

To všetko sú pripravované remaky knihy Disney o džungli

Nielenže je tu viac materiálu Rudyarda Kiplinga na pokračovanie knihy Kniha džunglí, ale je tu aj veľa nepoužitého materiálu z animovaných filmov. Kniha je aj o Mauglího návrate do ľudského sveta. Možno sa niečoho takého dočkáme aj v pokračovaní. O novom filme je bohužiaľ známe veľmi málo. Režisér Jon Favreau a scenárista Justin Marks sa však chystajú vrátiť a Neel Sethi by si mohol svoju úlohu Mauglího udržať, pokiaľ mladý herec za ten čas príliš nevyrástol..

Maleficent: Forces of Darkness

To sú všetky nadchádzajúce remakey Disney Angelina Jolie Maleficent

Angelina Jolie sa vracia ako Disneyho majestátna pani zla v tomto pokračovaní jedného z prvých remakov 18. októbra 2019. Pre Maleficenta bol film samozrejme viac alternatívnym poňatím klasického príbehu než remakom. Pokračovanie už len skúma fantastický svet mágie a víl. Maleficent tentokrát súťaží s kráľovnou Ingrith (Michelle Pfeiffer) ako materskou postavou princezny Aurory (Elle Fanning).

Pokračovania a mnoho prerábok Disney

Mulan

Toto sú všetky nadchádzajúce remaky živej akcie Disney mulan

Vydanie Mulana je naplánované na 27. marca 2020. Tento remake animovaného eposu spoločnosti Disney z roku 1998 režíruje Niki Caro. Liu Yifei hrá ako Mulan. Podobne ako Maleficent, aj Mular si dáva trochu voľnosti so svojim zdrojovým materiálom, aby reinterpretoval hrdinku a jej svet. Očakávajte úplne nové postavy ako Mulanina sestra, Mulanov milostný záujem Chen Honghui a darebák menom Bori Khan. Vo filme sa predstaví aj Jet Li ako cisár a Donnie Yen ako veliteľ Tung, Mulanov mentor.

Hrbáč Notre Dame

Toto sú všetky nadchádzajúce remakey Disneyho hrbáča Notre Dameho hrbáča

Aj keď bude Notre Dame pravdepodobne prestavaná až po vydaní tohto remaku od spoločnosti Disney, ich zvony budeme môcť opäť počuť v kine. Scenár bol poverený Tonyho víťazný dramatik David Henry Hwang. Je natočený podľa románu Victora Huga a animovaného muzikálu Disney. Alan Menken a Stephen Schwartz, ktorí napísali partitúru a získali za ňu nominácie na Oscara, sa teraz vracajú. Josh Gad je producent, čo okamžite vyvolalo špekulácie, že by mohol hrať aj titulnú postavu. Pôvodné správy uvádzajú, že film bude uvedený najskôr v roku 2021.

Dáma a Tramp

To všetko sú nadchádzajúce remaky Disney lady a trampského Susi und Strolch

V príprave je aj hraná verzia Lady and the Tramp z roku 1955. Charlie Bean (The LEGO Ninjago Movie, TRON: The Uprising) režíruje, Andrew Bujalski píše a Brigham Taylor (Christopher Robin, Kniha džunglí, Tomorrowland, Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) produkuje. Na rozdiel od plne animovaného Levieho kráľa CGI tento Reboot kombinuje zábery zvierat so živými akciami a efekty CGI. Tessa Thompson bude hlasom Susi a Justina Therouxa von Trolch. Film bohužiaľ nebude na veľkom plátne a jeho vydanie je naplánované iba na Disney + 12. novembra 2019.

Vždy nové remaky od Disney, ale aj niekoľko originálnych nápadov medzi nimi

Lilo & Steh

To všetko sú nadchádzajúce remaky Disneyho lila a stehu na Havaji

Vo filme Disneyho z roku 2002 hrá Lilo, šibalské a osamelé havajské dievča, ktorého sestru vychováva po strate rodičov. Našla Stitcha, zubatého modrého mimozemšťana, o ktorom si Lilo pôvodne myslel, že je pes. Napriek galaktickému rozdielu v prírode medzi Lilom a Stitchom sa títo dvaja rýchlo stanú priateľmi. Vzhľadom na možnosti moderných CGI efektov sme skutočne nadšení, keď vidíme, ako Disney vytvára nového Aliena. Našťastie lepšie ako Sonic. Vedenia sa ujali Dan Lin a Jonathan Eirich, tím, ktorý stojí za reštartom systému Aladdin.

Pinocchio

Toto sú všetky nadchádzajúce remaky hry Disney Pinocchio a víly

Remake Pinocchio je údajne na dennom poriadku už roky. Sam Mendes mal pôvodne režírovať, ale nakoniec rezignoval a nahradil ho Paul King, režisér dvoch nádherných paddingtonských filmov. King je nakrútený podľa scenára Jacka Thorna. Podľa producenta Chrisa Weitza (Rogue One, The Golden Compass) by sa natáčanie malo začať v roku 2019.

Cruella

To všetko sú nadchádzajúce remaky Disney cruella de vil dalmatiner

Cruella de Vil je bezpochyby jednou z najznámejších a najnenávidenejších darebáčok spoločnosti Disney, a preto nie je prekvapením, že sa chystá reštart jej postavy. Film by mohol vykresliť Cruellove mladšie roky, pričom Emma Stone hrá začarovaného módneho fanatika. Remake je v réžii Craiga Gillespieho a jeho vydanie je naplánované na 28. mája 2021.

Niektoré remakey Disney sa zobrazujú iba v streamovacej službe

Malá morská víla

Toto sú všetky nadchádzajúce remaky Disneyovej morskej panny

Malá morská víla dostane samozrejme aj nový film. Jane Goldman (Der Sternwanderer) píše scenár tohto hudobného remaku podvodného dobrodružstva v roku 1989. Lin-Manuel Miranda, fanúšik animovaného originálu a skladateľa Moany, píše nové piesne pre film po boku legendárneho Alana Menkena. Režisér nie je oficiálne známy, ale Rob Marshall, ktorý režíroval Návrat Mary Poppinsovej, môže byť prvou voľbou. Začiatkom júla spoločnosť Disney uviedla na trh R.&Speváčka B Halle Bailey potvrdila, že je Ariel.

Čarodejnica a čarodejník

To všetko sú nadchádzajúce remaky čarodejnice Disney a čarodejníka meč v kameni

The Witch and the Wizard je ďalší klasický animovaný hit z roku 1963, ktorý sa reštartuje. Juan Carlos Fresnadillo, známy predovšetkým z hororov, je režisér a scenár napísal Bryan Cogman, spisovateľ a producent hry o tróny. Príbeh je prerozprávaním artušovskej ságy, v ktorej bol bývalý a budúci kráľ zobrazený ako mladý sirotský chlapec. Toto bol posledný film pred smrťou Walta Disneyho v roku 1966.

Preskúmajte nové a staré fantastické svety v remakoch Disney

Snehovo biely

To všetko sú nadchádzajúce remaky pôvodnej scény Disney Snow White

Snehulienku vyvinul pomocou skriptu Erin Cressida Wilson. Rovnako ako Šípková Ruženka a Kráska a zviera, ani tento film opäť nenasleduje svojho animovaného predchodcu úder za krokom, ale rozširuje pôvodnú zápletku Grimmovho príbehu. Skutočný film Disney samozrejme potrebuje očarujúci hudobný repertoár. Za týmto účelom Justin Paul a Benj Pasek, skladatelia piesní pre La la Land, píšu nové piesne. Hovorí sa, že Marc Webb (The Amazing Spider-Man) je režisér.

Rose Red

To všetko sú nadchádzajúce remaky snehovo bielej sestry Disneyho červenej

Disney okrem Snehulienky pracuje aj na rozšírení rozprávkového sveta o film Rose Red. Scenár napísal Justin Merz a zrevidoval Evan Daugherty (Snehulienka a lovec, Divergent, Tomb Raider, Teenage Mutant Korytnačky Ninja). Film sa zameriava na sestru Snehulienky Rose Red, ktorá sa vydáva na pátranie so Siedmimi trpaslíkmi, aby zachránila svoju sestru pred jedom z jablka. Hovorí sa, že Brie Larson (Captain Marvel) bude hrať. Nie je však jasné, či je tento projekt nezávislý alebo zahrnutý v reštarte.

Známe postavy, nové dobrodružstvá

Peter Pan

Toto sú všetky nadchádzajúce remaky živej akcie Disney Peter Pan Reboot

Scenáristi Pete’s Dragon David Lowery a Toby Halbrooks majú za úlohu zrežírovať nový film Peter Pan. Film je primárne určený na rozprávanie z pohľadu Wendy, Michaela a Johna – troch súrodencov, ktorých Peter Pan prináša do Neverlandu. Trojica zasa pomáha Petrovi bojovať s kapitánom Hookom, ktorý sa zúfalo chce pomstiť chlapcovi, ktorý nikdy nevyrastie.

Tink

Toto sú všetky nadchádzajúce remaky hry Disney tink by peter pan

Spoločnosť už odhalila vývoj tohto živého akčného reštartu od spoločnosti Disney v roku 2015. Film, ktorý napísala Victoria Strouse (Hľadá sa Dory), sa ponorí do predtým nepreskúmaného príbehu Tinker Bell. Hlavnú úlohu vraj hrá Reese Witherspoon. Tento projekt údajne nemá nič spoločné s remakeom Petra Pana.

pán očarujúci

To všetko sú nadchádzajúce remaky hry Disney Prince Charming od Šípkovej Ruženky

Nečakajte, že to bude váš typický rozprávkový film. Prince Charming, ktorú napísal Stephen Chbosky (Kráska a zviera), sa má na titulnú postavu pozrieť z novej perspektívy pohľadom na idealizovaného kráľa očami jeho menej úspešného brata. O filme je momentálne málo známe a dátum vydania sa ešte len uvidí.

Pokiaľ ide o Disney, fanúšikovia sú vždy rozdelení na dve strany – prerábky a originálne nápady. Teraz, keď je na obzore streamingová služba Disney +, očakávame veľa nového obsahu pre malých aj veľkých.

Toto sú všetky nadchádzajúce prerobenia streamovacej služby Disney disney plus