Vadné oneskorené vydanie Samsung Galaxy Fold

Netrpezlivo očakávaný Galaxy Fold by mal byť oficiálne uvedený na trh tento týždeň. Spoločnosť Samsung sa musela zatlačiť späť po tom, čo správy údajne pokazili telefóny kvôli niektorým recenzentom. Spoločnosť mala v pláne oficiálne predstaviť skladacie zariadenie, ktoré stálo takmer 2 000 eur, 26. apríla v USA a 3. mája vo Veľkej Británii. Namiesto toho bude teraz musieť vykonať ďalšie testy a oznámiť nový dátum začiatku v najbližších týždňoch. Oneskorenie je veľkou prekážkou pre spoločnosť Samsung, ale aj pre trh so smartfónmi všeobecne, ktorý dúfal, že skladacie zariadenie podporí inovácie v tomto odvetví.

Takto si asi 2 000 eur mobilný telefón nepredstavujete

Nefunkčné oneskorené vydanie Samsung Galaxy Fold prerušované čiary cez obrazovku

Vady a chyby oneskorujú vydanie Galaxy Fold

Technickí recenzenti rýchlo zistili problém s Galaxy Fold. Niekoľko novinárov uviedlo, že vnútorné obrazovky ich testovacích jednotiek blikali, mrzli a nakoniec v priebehu prvých dní zomreli. Dvaja omylom odstránili vonkajšiu ochrannú plastovú vrstvu a potom nahlásili škrabance na obrazovke.

Vrstva vyzerala rovnako ako chrániče obrazovky, ktoré sa dodávajú s väčšinou moderných telefónov, aby boli počas prepravy zachované v pôvodnom stave. Testovacie jednotky údajne neobsahovali žiadne varovanie pred odstránením kritickej vrstvy.

Ochranný film sa bude postupne odlepovať z obrazovky

Nefunkčné oneskorené vydanie obrazovky nálepky Samsung Galaxy Fold sa uvoľňuje

Vadné oneskorené uvoľnenie z ochranného filmu Samsung Galaxy Fold bolo odlepené

Napriek tomu to nevysvetľuje, prečo sa obrazovky mnohých zariadení natiahli a rozbili. Skoré testovanie naznačilo, že problémy môžu nastať, ak je na exponované oblasti zlomu, ktoré priečinok preloží a vyklopí, vyvíjaný tlak.

Bump in the Galaxy Fold rozbije telefón

Chybné oneskorené uvoľnenie mobilného telefónu Samsung Galaxy Fold je chybné

Inovatívne nové skladacie zariadenie sužujú nevysvetliteľné problémy

Vyskytli sa tiež prípady, keď sa cudzie látky dostali medzi pánty a pod obrazovku, čo ovplyvnilo výkonnosť displeja. Opäť je to zvláštny problém, ktorý sa z nejakého dôvodu neobjavil na predchádzajúcich testoch. Koniec koncov, Samsung údajne za posledných 10 rokov testoval 1 000 rôznych prototypov. V konečnom dôsledku sa do našich smartfónov každý deň pri nosení a používaní dostane trochu špiny – či už v nabíjačke alebo v spojení so slúchadlami.

Ako sa tento drobný kúsok špiny dostal pod obrazovku, stále nie je známe

Chybné oneskorené uvoľnenie nečistôt Samsung Galaxy Fold pod obrazovkou

Spoločnosť Samsung sľúbila, že v nasledujúcich týždňoch nájde spôsoby, ako obrazovky lepšie chrániť, pričom používateľom vysvetlil, že vonkajšia ochranná vrstva musí zostať. Pri všetkých týchto plánovaných zmenách pre Galaxy Fold bude pravdepodobne možné, že skladacie zariadenie bude vrátené až koncom leta. Samsung už plánuje vydanie novej série Note, Galaxy Note 10, v auguste.

Úplne rozbité a nepoužiteľné

Vadné oneskorené uvoľnenie čierneho telefónu Samsung Galaxy Fold

Budú však tí, ktorí už urobili predobjednávky, ochotní čakať tak dlho? A kvôli tomuto zdržaniu dostane Samsung svoju korunu voči svojmu konkurentovi Huawei Mate X stratiť? V konečnom dôsledku nejde o prvý prípad, kedy Samsung musel získať problematické zariadenia. V roku 2016 spoločnosť odvolala 2,5 milióna telefónov Galaxy Note 7 po tom, čo sa batérie vznietili.

Vadné oneskorené uvoľnenie displeja Samsung Galaxy Fold je možné odstrániť