Čo je to ekologický hotel a akú dovolenku ponúka?

Bio oblečenie, bio potraviny, bio kozmetika a teraz bio dovolenka? Zdá sa, že to všetko spolu nejako súvisí, nie? Trendy udržateľnosti sú v sektore cestovného ruchu stále obľúbenejšie. Okrem iného môžete byť ubytovaní v ekologickom hoteli. V zásade ide o protikategóriu masového turizmu. Kritériá, podľa ktorých sú ekologické hotely certifikované ako také, sú celkom jasné. Názov nie je vždy chránený a môžete ho použiť ako reklamu. To dráždi potenciálnych zákazníkov. Práve z tohto dôvodu by sme chceli vysvetliť, aké základné zásady musí pojem ekologický hotel dodržiavať.

Prírodné a bio hotely sú často umiestnené na krásnych miestach

Trendy v nápadoch na organickú hotelovú záhradu

Názov Biohotel a ďalšie súvisiace výrazy

Bio hotel je alternatívou k masovej turistike. Cestovatelia šetrní k životnému prostrediu sa v takom ubytovaní cítia v dobrých rukách a majú počas dovolenky čisté svedomie. Ruka v ruke idú dva dôležité pojmy – udržateľnosť a takzvaný mäkký turizmus.

Pokiaľ ide o organické hotely, tieto dva výrazy sú takmer synonymné. Vyraziť si na miernu dovolenku znamená čo najmenej ovplyvňovať prírodné prostredie. To nie je prispôsobené turistom, ale naopak – prispôsobujú sa zvláštnostiam okolitej prírody. Regionálne výrobky sú nevyhnutné. Mäso je skôr výnimkou ako pravidlom a dokonca ponúka hlavne vegánske výrobky. Z pohľadu ekologických expertov sú zdravšie a ich výroba spôsobuje menšie škody na životnom prostredí.

V ekologických hoteloch by mal byť udržateľný aj interiérový dizajn

Organický hotelový trend

Hlavné požiadavky na certifikáciu

Keďže termín ekologický hotel nie je chránený žiadnym zákonom, môže ho používať takmer každý. Ak si rýchlo rezervujete dovolenku, môže to viesť k nedorozumeniam a sklamaniu. Napríklad ekologické a prírodné hotely sa často označujú ako ekologické. Ale je medzi nimi jeden zásadný rozdiel. V prírodnom hoteli sa človek snaží o čo najintenzívnejší zážitok z prírody. Ekologický hotel sa snaží ponúkať turistom čisté výrobky najvyššej kvality. Tieto zásady sú v ekologickom hoteli prítomné, ale je ich oveľa viac.

V ekologických hoteloch je hlavným záujmom zážitok z prírody

Bio hotely Cestovné trendy Nápady

Toto môže organický hotel ponúknuť:

  • Obmedzená kapacita;
  • Architektúra sa prispôsobuje prostrediu;
  • Odpad sa recykluje alebo likviduje ekologicky;
  • Všetky potraviny sú ponúkané v ekologickej kvalite;
  • Interiérový dizajn sa riadi ekologickými zásadami;
  • Existujú príležitosti pre aktívnu dovolenku s udržateľná turistika;
  • Ľudia v regióne majú priamy prospech z práce hotela;
  • Poloha hotela je mimo chránených prírodných oblastí.

Jedlo pripravené z udržateľných potravín je ďalším dôležitým kritériom pre ekologické hotely

Tipy na trendy záhradného dizajnu

Biohotel a wellness

Pojmy biohotel a wellness sa navzájom nevylučujú, ale nie sú nevyhnutne prepojené. Pretože v oboch prípadoch sa miestam vyhýba kvôli masovému turizmu, ekologické hotely sú často postavené v prírodnom prostredí. Obvykle človek využije príležitosť a zriadi kúpele s očarujúcim výhľadom na krásne okolie. Sauny s nádherným výhľadom na prírodu alebo nekonečné prírodné bazény sú často tým prípadom.

Zoznam dobrých ekologických hotelov je stále dlhší

House Ideas Trends Bio Hotel

Bio hotel a kultúrny turizmus

Mnoho kultúrnych pamiatok je zničených masovým turizmom. Kombinácia organických a kultúrnych výletov môže fungovať dobre iba za určitých okolností. Biohotel môže priviesť malý počet turistov na kultúrne pamiatky v okolí, aby neboli ohrozené. Navyše by človek musel prispieť na ich skladovanie. To funguje dobre pri organizovaných výletoch za relatívne vysoké ceny, ktoré tiež podporujú ochranu príslušných pamiatok.

Wellness a ekologický hotelový zážitok sa stále viac kombinujú

Trendy v kúpeľoch

Bio hotely a zdravotná starostlivosť

Relaxácia a dobrá výživa sú základom vysokej kvality života a zdravého životného štýlu. V tomto zmysle je pobyt v ekologickom hoteli prospešný pre našu zdravotnú starostlivosť. Tu budete jesť iba čisté výrobky, a to vo vhodnom ekologickom prostredí. Pobyt v ekologickom hoteli vám teda môže pomôcť prejsť na zdravší životný štýl.

Každý hotel sa môže nazývať organickým hotelom. Uistite sa, že zásady budete dodržiavať sami

Moderné trendy v oblasti fasád

Pobyt v ekologickom hoteli má aj nevýhody?

Pokiaľ ide o ekologický hotel, veľmi starostlivo vyberáte miesto a zámerne obmedzujete kapacitu. Tieto dve požiadavky, ako aj najlepšia ekologická kvalita potravín a interiérového vybavenia, vedú k vyšším cenám. Tie sa blížia k luxusnému segmentu a požiadavkám na jeho služby. Organická dovolenka je relatívne drahá, ale iba ak si ju vezmete s Ponúka masovú turistiku porovnáva. Ak namiesto toho zahrniete výhody pre svoje vlastné zdravie, máme do činenia s optimálnym pomerom ceny a výkonu. Cítite sa tiež dobre, pretože počas vlastnej dovolenky chránite prírodu.

Pobyt v ekologickom hoteli je teda istý silný budúci trend, čo je v súlade s inými udržateľnými a zdravými tendenciami.

Organický hotel je budúcim trendom

Moderné trendy v navrhovaní fasád

Udržateľné prázdniny sú o niečo drahšie, ale zároveň sa naučíte veľa nových vecí

Trendy Nápady Trends Bio Hotel

Organická dovolenka prospieva vášmu zdraviu

skvelý trendový záhradný dizajn

Kedy si rezervujete ekologický hotel??

Dovolenka trendy nápady organický hotel