Filmová legenda Clint Eastwood má 90 rokov!

Clint Eastwood je pre mnohých ľudí vo filmovom priemysle a pre jeho početných fanúšikov po celom svete žijúcou filmovou legendou. Narodený 31. mája 1930 v San Franciscu v Kalifornii urobil v 60. rokoch prielom v spaghetti westernoch. Dnes má bohatú zbierku filmov a ocenení, vrátane dvoch z celkovo štyroch Oscarov za najlepšiu réžiu a najlepší film. Hral vo westernoch, thrilleroch a melodramách a nakrútil vojnové filmy ako „Listy z Iwo Jimy“ (2006). Filmová hviezda je považovaná za ľadovo chladného chlapa, ktorý zvláda svojich 44 magnumov dobre a rýchlo. Jeho oceľovo modré oči majú nemilosrdný a skeptický výraz. To zodpovedalo jeho filmovým úlohám tvrdého kovboja a policajta, čo prinieslo hercovi obrovskú popularitu. Hollywoodska hviezda mala minulú nedeľu 90 rokov … a na odchod do dôchodku zatiaľ nemyslí!

Clint Eastwood, veľká filmová hviezda a talentovaný režisér, oslavuje 90. narodeniny!

Clint Eastwood, 90 -ročná žijúca filmová legenda, nemyslí na dôchodok

Clint Eastwood a jeho úžasná filmová kariéra

Ak sa pozriete späť na desaťročia trvajúcu filmovú kariéru Clinta Eastwooda, nájdete množstvo rolí filmovej hviezdy, v ktorej sa javí ako macho, bez výrazu, ale železo, dôsledne a neotrasiteľne. Je to skôr stoicko-lakonický hrdina. Tento imidž získal, keď urobil svoj prielom.

Ako 34 -ročný hral v trilógii Dollar režiséra Sergia Leoneho. Jeho filmy „Za hrsť dolárov“ (1964), „Za pár dolárov viac“ (1965) a následné „Dvaja slávni darebáci“ (1966) zmenili štandardy západného žánru. Mali veľký úspech nielen v Európe, ale aj v USA. Spaghetti Westerns otvorili Clintovi Eastwoodovi cestu do Hollywoodu! Jeho prísny imidž sa stal jeho ochrannou známkou. Taliansky režisér Sergio Leone údajne kedysi o Clintovi Eastwoodovi povedal: „Má presne dve výrazy tváre, s klobúkom aj bez neho“.

Tento prísny imidž priniesol Clintovi Eastwoodovi veľa úspechov.

Clint Eastwood tu oslavuje 90. narodeniny ako mladý veľký herec Italo Western

Nie je možné písať o všetkých filmových úlohách Clinta Eastwooda. Niektoré však nemôžeme a ani nechceme vynechať. Napríklad päť filmov zo série Dirty Harry, kde herec hrá chladnokrvného policajta Harryho Callahana. Diváci ho síce oslavovali za jeho zverstvá, ale filmoví experti ho kritizovali za nemorálny prístup „najskôr strieľajte, potom sa pýtajte“. V rokoch 1968 až 1979 Clint Eastwood spolupracoval s režisérom Donom Siegelom a nakrútil mnoho ďalších filmov, ktoré sa zaoberali kultom nízkeho stupňa a poriadku v USA..

V roku 2005 získal film „Million Dollar Baby“ dve ceny Akadémie pre Clinta Eastwooda – za najlepšiu réžiu a najlepší film.

V roku 2005 získal film „Million Dollar Baby“ dve ceny Akadémie pre Clinta Eastwooda - za najlepšiu réžiu a najlepší film.

Clint Eastwood ako režisér a producent

V 80. rokoch minulého storočia začal Clint Eastwood vo vlastnej réžii vytvárať westernové a akčné filmy. Príkladom toho je film „Vlk naháňa smečku“ (1984), kde loví v New Orleans sériového vraha a hrá sa so svojou vtedy 12-ročnou dcérou Alison Eastwoodovou. V 90. rokoch natočil mnoho kasových hitov ako „Hra smrti“ (1988), „Ružový Cadillac“ (1989) a „Biely lovec, Čierne srdce“ (1990). Jeho úloha romantického milenca v „Mostoch cez rieku“, kde Clint Eastwood hrá po boku Meryl Streep, zostáva nezabudnuteľná. Jeden filmový úspech nasledoval druhý. Jeho film „Million Dollar Baby“ (2005) však určite zostane v histórii hollywoodskeho filmu. Tam sa odohráva dráma mladej boxerky (Hilary Swank) a za to Clint Eastwood získal v roku 2005 druhého Oscara za réžiu. Po filme „Nemilosrdný“ (1993) mal režisér ďalší dôvod na oslavu.

Slávny herec, režisér, producent a skladateľ!

Clint Eastwood 90 -ročný slávny herec, režisér, producent a skladateľ

Clint Eastwood je momentálne len zriedka pred kamerou, ale skôr za kamerou. Pôsobí nielen ako režisér, ale aj ako filmový producent a skladateľ. Je možné, že nás hollywoodsky veterán čoskoro prekvapí novým filmom.

 Stále má energiu pokračovať v práci!

Clint, 90 -ročná žijúca filmová legenda, nemyslí na dôchodok

 Filmová legenda má spolu osem detí. Tu so svojou dcérou Alison Eastwoodovou.

Clint Eastwood, 90 rokov, žijúca filmová legenda s ôsmimi deťmi tu s Alison Eastwood