Manžel Salmy Hayekovej pomáha miliónmi obnoviť Notre-Dame

Francúzsky miliardár a manžel Salmy Hayek podporí obnovu spálenej katedrály Notre-Dame v Paríži veľmi vysokou sumou. Osobne to prisľúbil vo verejných vyhláseniach po tragickom incidente. Spolu s jeho otcom na tento účel vyzbierajú zhruba 100 miliónov dolárov. Pritom podporia obnovu tejto pozoruhodnej štruktúry pre celú ľudskú kultúrnu históriu. Reakcia Salmy Hayekovej je veľmi pozitívna a svojho manžela v tomto rozhodnutí podporuje.

François-Henri Pinault je jedným z najväčších dobrodincov Notre-Dame

salma a fracois - skvelé spolu

Reakcia Salmy Hayekovej po požiari v katedrále v Paríži

Celá rodina Salmy Hayekovej vyjadrila hlboký zármutok. O svojich emóciách z toho sa na sociálnych sieťach podelila aj jej dcéra. Klobúk „Milujem ťa, Paris“ Salma Hayek napísané okrem iného na Instagrame. François-Henri Pinault, jej manžel, je jedným z najväčších zástancov budúcej prestavby katedrály.

Je majiteľom niekoľkých známych módnych značiek, ako je Gucci.

François-Henri Pinault a Salma Hayek sú pár snov

manžel a salma hayek

Súčasný stav Notre Dame v Paríži

Parížska katedrála Notre Dame úplne nezhorela, ale jej hlavné časti boli zničené požiarom. Hlavným dôvodom rýchleho šírenia požiaru je, že veľmi veľké časti konštrukcie sú vyrobené z dreva. Požiar v katedrále vyzerá na prvý pohľad ako neskutočná tragédia. Ale historicky sú také veľké náboženské budovy postavené v niekoľkých etapách a incidenty alebo obnova sa opakovali znova a znova. Práve to je dôvod, prečo sú tieto budovy do značnej miery také vzrušujúce. V tejto súvislosti je možné na bezprostrednú obnovu vidieť niečo normálne.

Hayek a jej celá rodina zdieľali svoj postoj k obnove Notre Dame na sociálnych sieťach

výrez salma notre dame

Kritické reakcie

Stále počúvate kritické otázky o tom, prečo sa zničeniu veľkých pamiatok na Blízkom východe počas krízy nevenuje taká pozornosť. Pretože mnohé z nich sú pre ľudskú históriu nemenej dôležité ako parížsky Notre-Dame. Tiež nastolila otázku, prečo sa regiónom sužovaným chudobou nedostáva taká rýchla a štedrá podpora miliardárov, ako je manžel Salmy Hayekovej François-Henri Pinault.

Očarujúci pár

notre dame salma mann

Salma Hayek podporuje svojho manžela v jeho rozhodnutí pomôcť 100 miliónmi pre Notre-Dame

Hayek spolu s Pinaultom

Salma očaruje svojou prírodnou krásou

salma skvelý obrázok dlhé vlasy