Prvá dáma Melania Trumpová má 50 rokov!

Verte či neverte, prvá dáma Ameriky Melania Trumpová mala v nedeľu 26. apríla 50 rokov! Vek bývalej modelky zo Slovinska nepoznáte. Ale naopak! Napriek tomu, že Melania Trump vystupuje na verejnosti len zriedka, vždy vyzerá dokonale nastajlovane od hlavy po päty. Rada nosí drahé oblečenie a elegantné topánky na vysokom podpätku. Melania sa málokedy usmieva a je pravdepodobnejšie, že bude podchladená a zdržanlivá. Radšej zostáva v pozadí, zatiaľ čo jej manžel stále robí titulky. Hovorí sa jej „apolitická manželka prezidenta“ a „nedotknuteľná prvá dáma Ameriky“. Nielen vo Washingtone kolujú rôzne klebety o rodinnom živote prezidentského páru. Novinári a fanúšikovia sa chcú bližšie k Melanii Trumpovej a lepšie ju spoznať, ale len málokedy dovolí nahliadnuť do zákulisia Bieleho domu. Pri príležitosti jej 50. narodenín sa pozrime na jej pozoruhodný život.

Čo sa týka jeho manželky Melania Trumpovej, súčasnému prezidentovi USA je skutočne čo závidieť.

Melania Trumpová 50 rokov s Donaldom Trumpom v záhrade pred Bielym domom vo Washingtone

  • Melania Trump – od modelky po prvú dámu USA

Dnešná prvá dáma Ameriky sa skutočne narodila pred 50 rokmi v Slovinsku ako Melanija Knavs. Začiatkom 90. rokov študovala v Ľubľane architektúru a dizajn, štúdium však prerušila a venovala sa úplne inému povolaniu.

Pracovala ako modelka a dobýjala móla Paríža, Milána a New Yorku. V roku 1996 emigrovala do USA a ako modelka tam mala veľký úspech. Svietilo na obálkach známych časopisov ako „Vogue“, „GQ“, „Harpar’s Bazar“ a „Vanity Fair“.

 Neodolateľná mladá žena – takto vyzerala Melania Trumpf v roku 1998.

Melania Trump Donald Trump zamilovaný pár 1998

Náhodné stretnutie v roku 1998 však zmenilo život Melánie a ukončilo jej kariéru modelky. Na módnom večierku v New Yorku sa zoznámila s o 24 rokov starším Donaldom Trumpom a obaja spolu začínajú randiť. V tom čase prebiehal Trumpov rozvodový prípad s jeho druhou manželkou Marlou Maplesovou. Tieto dve hrdličky sa oficiálne zaviazali v roku 2005 na očarujúcej svadbe v Palm Beach na Floride. Už vtedy ukázala nevesta Melania Trump svoju slabosť na drahé šaty. Mala na sebe šaty vo výške 200 000 dolárov od svetoznámej značky Christian Dior. Túto slabosť pre drahé oblečenie si Melania zachovala dodnes. Jej outfity sú často obľúbenou témou v médiách a sú buď potvrdené, alebo kritizované. Niektorí zasvätení dokonca radia, aby ste výberu oblečenia prvej dámy venovali veľkú pozornosť, pretože dáva určité vizuálne signály. Ale je fakt, že vždy vyzerá perfektne!

Ako prvá dáma zostáva Melania Trump pre mnohých záhadou.

Melania Trumpová, 50 -ročná ako prvá dáma Ameriky, je pre mnohých záhadou

  • Kto je vlastne prvá dáma Melania Trumpová?

Kedykoľvek sa Melania objaví na verejnosti, je stredobodom pozornosti. Sotva však o sebe ako osobe prezrádza niečo, rozhovory s ňou sú zriedkavé. Vieme však, že vyvinula iniciatívu „Buď najlepší“. Prvá dáma si pritom kladie za cieľ starať sa o blaho detí. Úspešne bránila odlúčené rodiny a deti na hranici s Mexikom a mala pozitívny vplyv na svojho manžela. Melania Trump je tiež pevne odhodlaná bojovať proti šikanovaniu Ciber na sociálnych sieťach. Minulý mesiac napríklad varovala pred „nezodpovedným správaním na internete“ počas koncertu vo Virgínii. Bráni z toho aj vlastného syna Barrona. 14-ročný chlapec sa stal obeťou online posmeškov, pretože vyzeral nudne pri jeho vzácnych verejných vystúpeniach. Melania Trump na twitteri napísala: „Maloleté dieťa si zaslúži súkromie a malo by byť mimo politiky“.

 Na strane prezidenta USA nemôže Melania Trump vyhovieť každému.

Melania Trumpová 50 rokov s Donaldom Trumpom v záhrade pred Bielym domom

Mimochodom, napriek všetkej nevôli má prvá dáma na Twitteri 13,9 milióna sledovateľov. Píše tam predovšetkým tipy, ako sa chrániť pred koronavírusom a ako sa vysporiadať s pandémiou. Vyzvala napríklad na dôkladné umývanie rúk a darovanie krvi a poďakovala početným lekárom a zdravotným sestrám za ich oddanosť v čase korona krízy. Novinárka pre televízny kanál CNN opisuje Melanii Trumpovú ako modernú feministku. Tvrdí, že prvá dáma často robí presný opak toho, čo od nej manžel očakáva.

 Je Melania Trumpová modernou feministkou?

Melania Trumpová, 50 -ročný široký úsmev na tvári

Melania, 50 -ročný veľký úsmev na tvári

Všetko najlepšie k narodeninám, Melania Trump!

Melania Trumpová, 50 -ročná, sa usmieva po boku prezidenta USA Donalda Trumpa