Richard Branson – extravagantný miliardár vedie fascinujúci život

Zakladateľ Virgin Group často robí titulky v médiách alebo je rád stredobodom pozornosti verejnosti. Richard Branson je možno najextravagantnejší a najmilovanejší podnikateľ na svete, ale vie, ako zarobiť peniaze a ako ich reinvestovať alebo darovať na dobrú vec. Veľký podnikateľ si nerobí starosti s kurzami a končí. Toho, čoho sa dotkne, sa stanú peniaze. Založil celkom 360 spoločností a podľa Forbes má v roku 2016 odhadovaný čistý majetok 5 miliárd dolárov. Richard Branson považuje tento dôvod za dostatočný na to, aby mohol realizovať svoje odvážne nápady a sny z detstva alebo sa ich aspoň pokúsiť splniť..

 Richard Branson má obe nohy pevne na zemi.

Richard Branson okázalý miliardár úspešný podnikateľ mal 69 rokov

Hoci 18. júla mal známy podnikateľ 69 rokov, na dôchodok ani nepomyslí. Dobrodružný miliardár vytvára nové plány a stále má veľa plánov, ktoré chce zúfalo dosiahnuť. Začína nové projekty pre sociálnych aktivistov, daruje peniaze na boj proti HIV a AIDS, pracuje pre rozvojové krajiny a zelené prostredie.

A oveľa viac.

 Do skupiny Virgin patrí celkom 360 spoločností.

Richard Branson extravagantný miliardár úspešný podnikateľ Virgin Group zakladateľ 360 spoločností Mibilfunknetz

  • Ako žije miliardár Richard Branson?

Ak si myslíte, že Richard Branson má dostatok peňazí na celodenné leňošenie alebo na šport a venovanie sa mnohým svojim koníčkom, mýlili ste sa. Bohatí musia tiež veľa pracovať, aby zbohatli. To isté robí Richard Branson. Vstáva o 5:00, stačí mu 6 hodín spánku, hovorí. E-maily a ďalšie dokumenty spracováva včas, ešte skôr, ako sú jeho zamestnanci online. Má tiež čas efektívne si naplánovať deň a venovať sa svojim obľúbeným športom. Ráno chodí na kite surfingu a rád pláva, popoludní sa bicykluje alebo hrá šach alebo tenis. Richard tiež trávi veľa času s rodinou. Napríklad vždy raňajkuje doma so svojimi blízkymi, zatiaľ čo večera je s priateľmi a rodinou. O 23:00 miliardár ide spať.

 Miliardár rád oslavuje svoje úspechy s priateľmi.

Extravagantný miliardár Richard Branson úspešný podnikateľ oslavuje s priateľmi

Hoci Richard Branson pôvodne pochádzal z Blackheathu neďaleko Londýna v Anglicku, teraz je z neho kozmopolita, ktorý si zachoval svoje zlomyseľné správanie a smäd po dobrodružstve. Zakladateľ Virgin Group má niekoľko sídiel po celom svete, ale ostrov Necker je jeho hlavným sídlom. Romantický ostrov je súčasťou Britských Panenských ostrovov a Branson ho kúpil v roku 1979 za 320 000 dolárov. O 5 rokov neskôr a s investíciou 1 milión dolárov urobil z ostrova obľúbené dovolenkové miesto pre kráľovské rodiny a hviezdy. Pre neho osobne je to najlepší domov! Tu má Richard Branson neustály prístup k vode a môže veľa surfovať. „Nič sa nevyrovná pocitu slobody, šťastia a jednoty s prírodou, ktorý na vás pri kite príde – a neskutočnému adrenalínu, ktorý vám dáva,“ hovorí miliardár..

 Ostrov Necker je jeho preferovanou súkromnou rezidenciou.

Extravagantný miliardár Richard Branson, úspešný podnikateľ Necker Island, videný zo súkromnej rezidencie

 Tu sa skutočne cítite ako v raji.

Richard Branson extravagantný miliardár úspešný podnikateľ na ostrove Necker súkromná rezidencia ako v raji

 Miliardár si kúpil aj mini ponorku, ktorej dal meno Necker Nymph. Tí, ktorí hľadajú dobrodružstvo, si ho môžu prenajať na súkromnom ostrove.

Richard Branson extravagantný miliardár úspešný podnikateľ mini ponorka Necker Nymph

  • Richard Branson zvládol umenie priblížiť sa k životu s túžbou po dobrodružstve

„Náš smäd po dobrodružstve nás motivuje stanoviť si ciele, držať sa ich, prekonávať ťažkosti a dosahovať epické výkony,“ povedal Richard Branson v rozhovore. Ale to znie tak pravdivo na celý jeho život, že citát vnímame ako jeho životné motto. Miliardár poháňaný rozprávkovou túžbou po dobrodružstve sa pokúša prekonať rekordy a preraziť. Tu chceme uviesť iba niekoľko faktov z jeho života. Keď mal 16 rokov, začal vydávať školské noviny a potom pokračoval v predaji platní. Potom sa to stalo rýchlo za sebou: letecká spoločnosť, mobilná sieť, vlaková spoločnosť, zdravotné strediská, alternatívne palivá atď. A tak ďalej. V posledných rokoch pozerá hore, na oblohu a chce z vesmírneho cestovania urobiť hobby. Vďaka tomuto projektu si získal množstvo a známych nasledovníkov a priaznivcov. To, čím nás očarujúci miliardár a úspešný podnikateľ v blízkej budúcnosti prekvapí, sa ešte len uvidí.

Oblieka sa ako motýľ, aby sa zúčastnil maratónu v New Yorku.

Richard Branson okázalý miliardár úspešný podnikateľ na maratóne v New Yorku oblečený ako motýľ

Neznáša oficiálne oblečenie a kravaty, rád nosí nohavice a bielu košeľu. Tieto ladia s jeho ležérnym vzhľadom s blond vlasmi po ramená a charakteristickou kozou kozou.

Richard Branson extravagantný miliardár úspešný podnikateľ nohavice biela košeľa po plecia blond vlasy charakteristická kozia brada

 Richard Branson je proti brexitu, ale za udržanie Spojeného kráľovstva v EÚ.

Richard Branson extravagantný miliardár úspešný podnikateľ politická pozícia proti brexitu

Od decembra 1999 sa zakladateľ Virgin Group môže nazývať aj pánom.

Richard Branson okázalý miliardár úspešný podnikateľ, ktorý získal titul Sir od anglickej kráľovnej v decembri 1999

 Svoju hviezdu má aj na hollywoodskom chodníku slávy – známej ulici slávy.

Richard Branson okázalý miliardár úspešný podnikateľ hviezda na hollywoodskom chodníku slávy známej ulici slávy

 Miliardár so synom Samom Bransonom.

Richard Branson je očarujúci miliardár a úspešný podnikateľ, jeho syn Sam Branson