Vo veku 85 rokov zomrela módna legenda Karl Lagerfeld

Dnes je čierny deň pre celý svet módy. Smutná správa prišla z Paríža: veľký módny návrhár Karl Lagerfeld navždy zaspal na klinike vo francúzskom hlavnom meste. Podľa médií bol prijatý na kliniku v pondelok večer. V utorok mu údajne prestalo biť srdce. „Módny cár“ je mŕtvy! Chýr o zdravotnom stave „Karola Veľkého“ koluje vo svete módy už nejaký čas. Na druhý deň sa špekulovalo kvôli jeho neprítomnosti na januárovej šou Chanel v Paríži. Teraz sú správy o jeho náhlej smrti potvrdené. Svet módy prišiel o jedného zo svojich najlepších umelcov!

 Svet dnes smúti za veľkým módnym návrhárom.

Karl Lagerfeld zomrel vo veku 85 rokov, veľký módny návrhár

  • Karl Lagerfeld si vybudoval vlastné módne impérium

Narodený v Hamburgu bol a určite ešte dlho bude jedným z najvplyvnejších módnych návrhárov na svete. Svoju kreativitu a výstrednosť úspešne integroval do svojej práce a vytvoril jedinečné módne kolekcie, ktoré roky udávajú tón vo svete módy..

Najväčší módny návrhár všetkých čias navždy zatvoril oči.

Najväčší módny návrhár Karl Lagerfeld je mŕtvy

Veľký módny návrhár sa narodil 10. septembra 1933 v Hamburgu. Kariéru v módnom priemysle začal v päťdesiatych rokoch minulého storočia, keď sa s ním jeho matka v roku 1953 presťahovala do Paríža. Z francúzskeho hlavného mesta urobil adoptívny domov a zostal tam až do svojej smrti. Vo veku 21 rokov vyhral Karl Lagerfeld medzinárodne uznávanú módnu súťaž v Paríži a začal pracovať pre spoločnosti Balmain a Chloe. Až v roku 1983 prešiel na Chanel a priniesol známu značku do nového lesku. Jeho módne kolekcie boli veľmi obľúbené a žiadané všetkými fanúšikmi módy, od Hollywoodu po Ďaleký východ. Jeho haute couture prehliadky a kolekcie konfekcie formovali svet módy. Karl Lagerfeld otvoril cestu aj známym modelkám ako Claudia Schiffer, Keira Knightley a Cara Delevigne.

Inšpiroval modelky ako Claudia Schiffer a Keira Knightley.

Karl Lagerfeld inšpiroval modelky ako Keira Knightley

  • Karl Lagerfeld nebol len módny talent

Všade, kde sa objavil Karl Lagerfeld, bol stredobodom pozornosti. Bol to elegantný muž s bielym chvostom v prášku, oblečený v bielej košeli s vysokým golierom a rád nosil veľké čierne slnečné okuliare. Jeho pohľad bol dostatočne pútavý na to, aby sa dostal na titulky, nieto ešte do jeho módnych kolekcií. Ale vo svojom súkromnom živote zostal trochu utiahnutý a mal rád ticho. Veľký módny umelec mal verného partnera, mačiatko Choupette, ktorý sa stal slávnym a bohatým aj vďaka svojej sláve. Mačka už bola na titulke „Vogue“ a mala vlastný účet na Instagrame.

 Karl Lagerfeld bol obzvlášť obľúbený u modeliek a hviezd.

Karl Lagerfeld je obľúbený u modeliek a hviezd

 Beyonce bola tiež jeho obľúbená.

Karl Lagerfeld s top speváčkou Beyonce

Karl Lagerfeld nebol len veľkým výtvarníkom na módnej scéne. Rád sám fotografoval, vlastnil bohatú súkromnú knižnicu s približne 300 000 knihami a bol navrhnutý pre hviezdy ako Madonna. Bol prvým návrhárom, ktorý spolupracoval so švédskym módnym reťazcom H&M spolupracoval, v posledných rokoch aj so známym vydavateľstvom Tommy Hilfiger. Dnes však svet za talentovaným a tak trochu výstredným návrhárom smúti. Módna scéna bude bez neho vyzerať inak.

 Čierny oblek, kravata a biela košeľa so stojatým golierom – typický outfit pre módneho návrhára Karla Lagerfelda. Ľudia milujú jeho štýl.

 RIP, Karl Lagerfeld!

Karl Lagerfeld je mŕtvy