29 efektívnych a štýlových tipov na osvetlenie na pracovisku

tipy na osvetlenie na otvorenej kancelárskej pracovnej stanici

Tipy na osvetlenie na pracovisku

Kancelársky nábytok sa spravidla vyžaduje predovšetkým účinný a praktický. Pokiaľ ide o najefektívnejšie osvetlenie kancelárie, musí byť splnených niekoľko hlavných kritérií: vynikajúca svetelná kapacita, zdravé spektrum svetla a flexibilita pri používaní..

Svetlá, ktoré sú nainštalované v našich kanceláriách, musia byť nielen veľmi výkonné, ale musia mať aj celé spektrum svetla, a preto sa halogénové žiarovky so svojim 100 -percentným výkonom denného svetla osvedčili aj ako najlepšie riešenie pre zdravie našich očí..

Existuje niekoľko možností inštalácie osvetlenia, ktoré sa odporúčajú predovšetkým na rozšírenie svetelných podmienok v kancelárii. Svietidlá musia byť buď nasmerované alebo spustené v smere pracovných plôch, a teda ich ožarovať priamo alebo v ich blízkosti. visieť nad nimi.

Pri výbere kancelárskeho osvetlenia vstupujú osobné preferencie spravidla až po zohľadnení rozpočtu a technických požiadaviek. Nie všetky alternatívy osvetlenia, ktoré boli navrhnuté pre pracovné prostredie, však nemožno označiť za stereotypné a čisto priemyselné.

Ak máte na pracovisku ateliér alebo dielňu, výkonné reflektory pripevnené závesnými lanovými systémami alebo takzvanými dráhami sú pre vás vynikajúcou možnosťou. Jednotlivé bodové svetlá z celého systému je možné individuálne nasmerovať do požadovaného smeru alebo ich nastaviť tak, aby osvetľovali akýkoľvek predmet v miestnosti. Pozrime sa teda na niektoré z najinovatívnejších a najmodernejších tipov na osvetlenie kancelárie, ktoré ilustrujú rôzne trendy a geometrické vzory v osvetlení pracovného priestoru..

Systém Snake Light, ponuka Exenia

tipy na osvetlenie systému lamp na pracovisku v čiernej farbe

tipy na osvetlenie systému svetelných zdrojov na pracovisku v čiernej farbe

Veľká predĺžená závesná lampa v červenej farbe

Tipy na osvetlenie na pracovisku zavesené na červeno

Systém hadej dráhy so zapustenými LED reflektormi – hadí dizajn Lorenzo Querci – darí byť efektívny aj štýlový. Systém koľají je vybavený ozdobným, organicky zakriveným lineárnym profilom, ktorý je k dispozícii v lakovanej čiernej, bielej alebo červenej farbe.

Pre štandardnú kancelársku prácu sa odporúča používať kyvadlové lúče, ktoré sa tiež považujú za najbežnejší a najbežnejší systém osvetlenia. Sú zavesené nad pracovnou plochou, prinajmenšom nie tak nízko, aby oslňovali, ale tak, aby mohli v priestore nad stolom rozptyľovať rovnomerné svetlo. Najlepšie také žiarovkové systémy fungujú na báze diód vyžarujúcich svetlo alebo LED diód.

Lampa Talo, ktorú ponúka Artemide

tipy na osvetlenie na pracovisku otvorená kancelárska závesná lampa dlhá tipy na osvetlenie na pracovisku otvorené kancelárske dlhé závesné žiarovkytipy na osvetlenie na pracovisku závesná lampa talo

Ideálne riešenie aj do kuchyne

tipy na osvetlenie na pracovisku lampa s dlhým plášťom nad jedálenským stolom

Pracovať štýlovo

tipy na osvetlenie na pracovisku dlhá závesná lampa v bielej farbe

Závesná lampa Talo zosobňuje nadčasový dizajn. Táto elegantná a elegantná závesná lampa navrhla spoločnosť Neil Poulton, je perfektnou voľbou, pokiaľ ide o štýlové osvetlenie kancelárie.

Titania Queen, rozmarná kráska z Luceplanu

tipy na osvetlenie dlhej závesnej žiarovky v neónovo žltej farbe

Skoro ako v Hviezdnych vojnách

tipy na osvetlenie na pracovisku červená v tme

Je to futuristické v ružovej farbe

tipy na osvetlenie na pracovisku futuristická ružová závesná lampa

Prepracovaná konštrukcia na obdiv

tipy na osvetlenie na pracovisku futuristická štýlová konštrukcia

Nikdy nezaškodí pridať do rozloženia kancelárie grilovaciu extravaganciu a nemusíte byť geek, aby ste si užili túto veľmi zaujímavú svetelnú inštaláciu, ktorú navrhli Paolo Rizzatto a Alberto Meda v roku 2005. Ich dizajn a impozantná prítomnosť robia zo sedenia pri dobre osvetlenom stole zábavnú aktivitu. Praktická a netradičná kombinácia v tomto svetelnom systéme, ktorý je pomenovaný po Shakespearovej excentrickej kráľovnej zo Sen noci svätojánskej a je možné ho objednať v troch obrovských veľkostiach, aby vytvorili veľmi úspešnú kombináciu. Lamely štruktúry, ktoré obklopujú skutočnú lampu, sú jemné hliníkové platne, ktoré odrážajú svetlo a sú vybavené farebnými filtrami na účely dobrého osvetlenia miestnosti. Svetlo, ktoré sa dotýka pracovného povrchu, zostáva vo všetkých prípadoch biele. Skutočne zábavný a prekvapivo dobre vymyslený projekt.

Neximo, štýlová ponuka pre vašu kanceláriu od TRILUX

tipy na osvetlenie na pracovisku tenké a biele tipy na osvetlenie na pracovisku tenké a čierne

Táto závesná lampa LED je mladý výrobok nemeckého výrobcu TRILUX, ktorý zaujme svojou jednoduchou eleganciou a príťažlivými radami z oblasti špičkových technológií. Zdroje rozptyľujúce svetlo, ktoré sledujú tvar organického vzoru, je možné vidieť na spodnej ploche tenkého tela, ktoré žiari prepracovaným moderným dizajnom. Takmer digitálny vzhľad tohto svetelného systému bol ocenený prvou cenou v medzinárodnej dizajnérskej súťaži Red Dot. Svetlo Neximo, ktoré je pre kancelársku prácu veľmi lacné, vyžarujú silné LED žiarovky v neutrálnych farbách a bolo navrhnuté s pomocou inštalácie, aby bolo možné dobre napodobniť spektrum denného svetla a bolo možné ho regulovať pomocou stmievača..

Shakti Sky, maximálna účinnosť Kundaliní

tipy na osvetlenie na pracovisku v bielej šakti

Veľmi štýlové nad kuchynským ostrovom

tipy na osvetlenie na pracovisku v bielej šakti do kuchyne

Slávnostná nálada Shakti

tipy na osvetlenie na pracovisku v bielej šakti

Jednoduchá závesná lampa v oranžovej farbe

tipy na osvetlenie na pracovisku v oranžovej šakti

Krásny sklený výtvor Marzia Rusconiho Clericiho ​​z roku 2003 je nielen veľmi efektívny, ale aj štýlovo a elegantne zvýrazňuje atmosféru na vašom stole. Veľmi prospešné svetlo vyžarujú dve žiarovky, ale sú distribuované pomocou všeobjímajúceho valca vyrobeného z difúzneho skla, podobne ako LED pás. Závesné svetlo Shakti Sky získalo vďaka svojmu vzdušnému a symetrickému tvaru, akým sú mierne dymovo zafarbené okraje sklenenej trubice, status poetického majstrovského diela medzi kancelárskymi lampami. Táto lampa, dostupná v lesklej bielej, módnej červenej, oragne a anilínovej červenej, vám rozhodne ponúka optimálne rozhodnutie.

Lisca H2, závesná lampa od Rotaliana

tipy na osvetlenie žltej závesnej žiarovky do vašej kuchyne

Závesné svietidlo v kovovom prevedení

tipy na osvetlenie na pracovisku dlhá kovová závesná lampa

Skvelé osvetlenie pre vašu súkromnú knižnicu

tipy na osvetlenie pri práci knižnica dlhých závesných žiaroviek

Jednoduché a moderné, iba s nenápadným leskom farieb – takto definovali dizajnéri spoločnosti Rotaliana vlastnosti svojho návrhu, ktorý je skutočne dobrou cestou. A ak k jednoduchosti obdĺžnikovej lišty LED pridáte ten najprchavejší nádych roztomilosti, získate perfektné riešenie pre nenáročné kancelárske priestory. Difúzor suspenzie Lisca H2 je vyrobený z eloxovaného hliníka s tenkými výrezmi a je k dispozícii v trendových farbách, ako je červená, zelená, žltá a modrá, ako aj číra biela. Závesná lampa je vyrobená v dvoch modelových radoch, s výkonom 28 a 54 wattov, takže sú splnené všetky vaše požiadavky na osvetlenie..

Tolomeo, rad žiaroviek od Artemide pre váš stôl

tipy na osvetlenie na pracovisku malá efektívna stolová lampa s riešením

tipy na osvetlenie na pracovisku strieborná stolná lampa

Farebný výber

tipy na osvetlenie pracoviska stolnými lampami v mnohých farbách

Lampu Tolomeo – nepostrádateľnú lampu par excellence pre grafikov, technických projektantov, výtvarníkov, architektov a inžinierov – navrhli Giancarlo Fassina a Michele de Lucchi. Napriek svojmu priemyselnejšiemu dizajnu má táto lampa nezameniteľný názov, pretože spĺňa všetky požiadavky na osvetlenie stola. Nikto nebude môcť opäť hodiť vinu na nedokončený projekt na osvetlenie. Stolná lampa Tolomeo je k dispozícii v mnohých rôznych veľkostiach a veselých farbách, pričom klasickým variantom je striebro.

Nosy T, minimalizmus a pohodlie od Lightyears

tipy na osvetlenie na pracovisku veľmi flexibilné, tenké v bielej farbe tipy na osvetlenie na pracovisku filigránsky dizajn v čiernej a bielej farbe tipy na osvetlenie na pracovisku tenké čiernobielo

Minimalistická a elegantná lampa Nosy T bola navrhnutá spoločnosťami Kasper Salto a Sigsgaard v roku 2008 ako svetelný tip na stôl. Táto lampa, založená na filozofii progresívnej a nadčasovej estetiky, ktorá sa vyznačuje nekonečnou flexibilitou, tenkým dizajnom a takmer neviditeľnou konštrukciou, pripomína štylizovaný, meandrujúci a zvlnený tvar rastliny. Do každého detailu premyslená lampa Nosy-T, ktorá predvádza neporaziteľné svetlo halogénového zdroja, je na svojom malom tienidle tiež opatrená malými zárezmi, aby bolo možné odstrániť prebytočné svetlo. Je k dispozícii vo farbách minimalizmu: čiernej a bielej.

Ak pracujete dlhé hodiny za počítačom, kontrast medzi obrazovkou a okolím, najmä v noci, môže byť veľmi stresujúci, vyčerpávajúci a škodlivý pre vaše oči. Tento aspekt bol doteraz do značnej miery zanedbávaný. V skutočnosti si niektorí kancelárski pracovníci, ktorí pracujú ako zaneprázdnené včely, zvykli na tieto typy kontrastných efektov do tej miery, že nakoniec radšej nezapli stolnú lampu. S ohľadom na vaše zdravie by však bol žiadúci aspoň kompromis.

Tick ​​W0, inovácia od Rotaliana

tipy na osvetlenie na pracovisku neobvyklé moderné

Zubaté osvetlenie steny – detail

tipy na osvetlenie na pracovisku neobvyklý moderný detail

S Tick W0 predstavuje Rotaliana najneobvyklejšiu lampu, akú ste si mohli predstaviť. Rovnako ako jeho menovec, kliešť, je možné ho namontovať kdekoľvek – v tomto prípade na steny a stropy takmer v akejkoľvek polohe.

„Kliešťová lampa“ – návrh dizajnu, ktorý navrhli Dante a Giovanni Lauda Donegani – je lampa, ktorá je veľmi vhodná na aplikáciu na stenu a ktorá vyniká svojou jemnou krásou z hľadiska svetelného efektu a tvarového purizmu. Jeho svetlo vyžarované zo zdroja LED a tvoriace na stene sympatickú „ostrovnú oblasť“ nenápadne a príjemne osvetľuje miestnosť. Vďaka svojmu minimalistickému a ekologickému dizajnu by bol ideálnym doplnkom pre každú kanceláriu. Výrobné farby sú strieborná a biela, pričom biely model môže byť na požiadanie aj so žltými alebo oranžovými difúznymi povrchmi.

Táto diskrétna, ale veľmi jemne svietiaca nástenná aplikácia nainštalovaná na stenu za obrazovkou môže byť pre vás najštýlovejším a najjednoduchším variantom, ktorý vám ochráni oči pri neustálom používaní počítača. Ak sa cítite znepokojení jasne osvetlenými plochami, vyberte si minimalistickú lampu bez účinku priameho svetla, ale osvetlite aspoň stenu vedľa nej kvôli svojim očiam..