30 modelov a tipov na výber nočného svetla

Vedeli by ste si vôbec predstaviť spálňu bez krásnych nočných svetiel? Jedná sa o tradičný prvok s funkčným a estetickým významom, pomocou ktorého môžete dizajnu miestnosti dodať ucelený charakter. Použitie dosvitu ide najneskôr do 16. storočia.  Už vtedy tlmené osvetlenie robilo atmosféru teplejšou a príjemnejšou v nočnom prostredí. Krásne nočné svetlá naďalej okamžite prebúdzajú asociáciu s relaxáciou a bezpečím. Vďaka tomu si môžete vychutnať čítanie v tichu noci, sledovať napínavý film alebo si jednoducho príjemne porozprávať s priateľmi alebo partnermi. To všetko je pri dobrom nočnom osvetlení celkom príjemné. Vďaka zodpovedajúcemu a nádhernému nočnému svetlu si môžete zaistiť nezabudnuteľné chvíle aj večer. S výberom vám radi pomôžeme.

Nočné svetlá je potrebné vnímať ako súčasť dekorácie

všetko jasné v spálni - nočná lampa

Pre každú situáciu je vhodné nočné svetlo

Predtým, ako sa pustíte do hľadania dokonalého nočného svetla, mali by ste si vopred ujasniť, na čo ho budete potrebovať. Tu je niekoľko možných odpovedí a vysvetlení.

Bez ohľadu na tvar vyzerá kovová lampa vždy moderne

Sivý dizajn pre nočnú lampu

Nočná lampa pre knihomoľov

Ak radi čítate v noci a v noci, nočná lampa by mala na niektoré predmety poskytovať menej rozptýlené svetlo a koncentrovanejšie osvetlenie. Na jednej strane to ochráni vaše vlastné oči a na druhej strane to zabráni tomu, aby sa osoba vedľa vás týmto svetlom rušila.

Takáto nočná lampa vyzerá mimoriadne žensky

DIY art - skvelá nočná lampa

Nočné svetlo na rekreáciu

Difúzne svetlo je obľúbené aj vtedy, ak radi sledujete televíziu alebo filmy na tomto pozadí. Tiež vytvára úžasnú atmosféru pre rozhovory s priateľmi a rodinou.

Nezabudnite, že nočné svetlá môžu vďaka žiarovkám alebo tienidlu vyžarovať aj rôznofarebné svetlo! Ak ich chcete použiť na dekoračné účely, máte široký výber aj v tomto ohľade.

Organické tvary často slúžia ako modely pre dizajnové svetlá

obrovská huba - nočná lampa

Pomoc pred nočnými nehodami

Z jedného alebo iného dôvodu budete musieť vy alebo niekto iný v byte v noci častejšie vstávať. Možno je v dome malé dieťa alebo dieťa, alebo možno vaša práca znamená, že sa musíte zobudiť oveľa skôr ako všetci ostatní. Nočné svetlo s jemným osvetlením vám umožní jasne vidieť, keď vstanete, aby ste sa nezakopli alebo sa nezranili. Poskytuje vám bezpečnosť a neruší ostatných, keď spia. Napríklad v detskej izbe by jemný zdroj svetla mohol rozptýliť obavy tých najmenších.

Pri navrhovaní nočného svetla môžete kombinovať mnoho materiálov

skvelá a okrúhla nočná lampa

Štýl vašej nočnej lampy

Nočné svetlá si musíte samozrejme vybrať v súlade so štýlom interiéru. Najpopulárnejšími variantmi sú minimalistické moderné žiarovky, ako sú tieto vo vidieckom a vintage štýle. Tieto varianty vyhovujú väčšine moderných dekoratívnych konceptov. Ak zvolíte nočné svetlo v tomto štýle, pravdepodobne ho budete ľahko používať na mnohých rôznych miestach.

Nočná lampa je ústredným bodom tejto spálneNočná lampa - mierne predimenzovaná

Materiál

Rozmanitosť materiálov je veľká a to tiež zvyšuje slobodu pre váš koncept dizajnu. Nočné žiarovky môžu byť vyrobené z dreva, kovu, skla, keramiky alebo PVC. Samozrejme, existujú aj kombinované varianty, pomocou ktorých môžete súčasne vytvárať odkaz na rôzne dekoratívne aspekty vášho interiéru. To isté platí pre výber farieb a tvarov, ktoré sa používajú pre nočné svetlá.

Nočné svetlo môžete dať aj na podlahu

Malá a očarujúca nočná lampa

Ďalšie tipy a nápady

Ozdobný potenciál nočných svetiel rozširujú aj moderné technológie. Intenzitu svetla a farbu je možné nastaviť rôzne. Pri rôznych modeloch môžete medzi nimi prepínať stlačením tlačidla alebo inými spôsobmi. Lampa preto môže mať rôzne dekoratívne efekty. V niektorých modeloch môže byť noha žiarovky dokonca ohnutá, čo má funkčné a čisto dekoratívne výhody.

Svietidlá s kovovou povrchovou úpravou sú skvelým akcentom v interiérovom dizajne

Nočná lampa - zlatá lampa - skvelý nápad

To pravé miesto pre nočnú lampu

Pri výbere miesta by ste mali byť veľmi praktickí. Dobre si premyslite situácie, v ktorých budete používať nočné svetlo. Kde presne svetlo potrebujete, budete lampu používať samostatne alebo s niekým iným? Ak čítate so svojim partnerom súčasne, na stenu medzi ne môže byť umiestnené nočné svetlo. V detskej izbe môže byť umiestnený na nočnom stolíku medzi dvoma posteľami.

Ak potrebujete väčšiu nezávislosť, prirodzene potrebujete niekoľko nočných lámp na príslušných strategických miestach v byte. V niekoľkých moderných a malých spálňach nie sú žiadne nočné stolíky. Nočnú lampu je možné pripevniť na stenu, aby sa ušetrilo miesto. Môžete sa tiež rozhodnúť pre väčšiu podlahovú lampu, ktorá potom slúži aj ako opora v miestnosti.

Nočné svetlá majú preto v rámci interiérového dizajnu stále širší potenciál. Využite to na obohatenie svojho života a zvýšenie jeho pohodlia.

 Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi!

Je pekné, keď nočná lampa svojou farbou a tvarom korešponduje so zvyškom dekoratívnych prvkov

Nočná lampa - vidiecky nápad

Obzvlášť praktickým riešením sú často stojacie lampy

Nočná lampa - skvelé osvetlenie v spálni

Nočná lampa - biela a modrá

Nočná lampa - dve umelecké diela

Nočná lampa na drevenom nočnom stolíku

Lampa je perfektnou ozdobou tohto konceptu monochromatického dizajnu

Nočná lampa - široké biele svetlo

Nočná lampa zo skvelého kovu

Nočná lampa - vysoká čierna lampa

Nočná lampa - zaujímavý model

Nočná lampa v zlatom prevedení

Existujú nádherné koncepty dekorácie s niekoľkými nočnými svetlami

Nočná lampa - skvelý pár nad posteľou

Nočná lampa - vnútri veľa textilu

Nočná lampa - biela spálňa

Nočná lampa - nádherné osvetlenie

Nočná lampa - s ňou nádherné nápady

Nočná lampa je jedným z najvýraznejších kúskov interiérového dizajnu

Nočná lampa na skvelom ráme

Nočná lampa na veľkom nočnom stolíku

Nočná lampa vo veľkej spálni

Nočná lampa v nádhernej zelenej farbe

Nočná lampa medzi dvoma posteľami

Oválne tienidlo je opakom obdĺžnikových dekoratívnych tvarov v tejto miestnosti

Čierna krásna oválna nočná lampa

Vintage štýl - nočná lampa

úžasný nápad na nočnú lampu

nádherná okrúhla nočná lampa v bielej farbe

krásna nočná lampa podobná konzú