Dizajnové žiarovky – žiarivé krásy pre váš domov

Jedným z najdôležitejších vynálezov ľudskej civilizácie je žiarovka. Transformuje vaše štyri steny na svetlý domov, dokonca aj v noci, a umožňuje nám určiť si vlastný individuálny životný rytmus. Stará dobrá žiarovka má už dávno svoj deň a moderná svetelná technika si našla cestu do každodenného života. Na vytvorenie štýlovej atmosféry je však potrebné oveľa viac, ako použitie jednoduchého zdroja svetla. Dizajnové žiarovky zaisťujú domácu atmosféru a sú úhľadným živým objektom, aj keď sú vypnuté.

Dizajnové žiarovky – rôzne použitia

Dizajnové žiarovky je možné využiť mnohými spôsobmi. Niekedy sa používajú v celej domácnosti na vylepšenie celkového vzhľadu. V ostatných prípadoch sa dizajnová lampa používa samostatne na zvýraznenie určitého obytného priestoru alebo obzvlášť cenného predmetu. Vybrať správnu dizajnérsku lampu nie je jednoduché, pretože štýl žiarovky by mal zodpovedať zvyšku prostredia a nie je to len funkčná lampa..

Dizajnové žiarovky LOHJA Cameron Design House design Ian Cameron

Dizajnová lampa ako súčasť domu

To, čím sa dizajnová lampa odlišuje od ostatných svetiel, je skutočnosť, že by sa mala stať súčasťou domu. V ideálnom prípade sa dizajn spojí s nábytkom. Každý, kto chce doslova dať svoje šperky do správneho svetla, by mal preto padnúť na vhodne tvarovanú a lesklú dizajnovú lampu – napríklad v striebornej alebo zlatej farbe. Je potrebné dbať na to, aby lampa a jej okolie boli v harmónii. Pekne prestretý stôl so striebornými príbormi by preto nemal nutne osvetľovať dizajnová lampa v zlatej farbe. Strieborná dizajnérska lampa je preto obzvlášť vhodná pre sklo a striebro, napríklad Klasická lampa Artemide Pirce – výtvor nadaného návrhára Giuseppe Maurizia Scutellu. Inšpiroval sa, keď olúpal jablko. Jasne sa to prejavuje v jeho dielach, ktoré elegantne a zároveň filigránsky zapadajú do atmosféry každého bytu.

Na výber rôzne druhy žiaroviek

Dizajnové žiarovky sú k dispozícii v rôznych verziách. Stolné žiarovky sú však vhodné na osvetlenie oblastí stola napríklad vykonávať kancelársku prácu sú. Tvarované svetlá nielenže plnia svoj účel ako zdroj jasu, ale tiež nechávajú požadovanú oblasť svietiť v novom svetle. Dizajnové žiarovky sa často vyrábajú sériovo, aby si nimi zákazník mohol vybaviť celý svoj domov a zároveň zaistiť, aby jednotlivé dizajnové prvky dokonale ladili. Okrem už uvedených stolných žiaroviek sa často používajú aj stojacie lampy alebo podlahové gule, ktoré svetlom vyplnia viac priestoru. Zatiaľ čo obývacia izba a spálňa si vystačia so slabším svetlom, kuchyňa, kúpeľňa a pracovňa by mali byť plne osvetlené. Dobrá správa: Dizajnové žiarovky môžu byť vybavené takmer akýmkoľvek svetelným zdrojom požadovanej sily, takže jednotlivé modely nie sú obmedzené na určité miestnosti. Ideálne sú dizajnové žiarovky, ktoré sú vybavené stmievačom. To umožňuje individuálne dávkovanie jasu, pretože svetlo je trochu ako hudba alebo dobrý pohár vína. Niekedy môže byť intenzívny, inokedy zdržanlivejší a zmyselnejší.

O chuti sa nedá polemizovať

Všetko, čo sa vám páči, je dovolené. Toto motto platí najmä pre dizajnové žiarovky. V zásade tu nie je nič dobré ani zlé. Byt je obzvlášť krásny, keď sa používajú rôzne dizajnové žiarovky. Krásny uplight v obývačke, filigránová závesná lampa nad jedálenským stolom a harmonizujúce stolné lampy na nočný stolík už môžu výrazne zvýšiť kvalitu bývania. Dizajnové žiarovky do exteriéru sú v súčasnej dobe na vzostupe, napríklad aby urobili z rybníka alebo sedenia nádherné miesto ticha, relaxácie a harmónie.