Integrované osvetlenie doma – Nainštalujte správne osvetlenie miestnosti

integrované osvetlenie doma kuchynský nábytok

Integrované osvetlenie doma – Nainštalujte správne osvetlenie miestnosti

Chcete sa naučiť správne odhadnúť potrebu svetla vo vašej miestnosti? Chcete určiť správnu výšku svietidla a porozumieť ďalším dôležitým pravidlám osvetlenia? Tento článok má v tejto súvislosti poskytnúť cennú pomoc.

 Pri správnom výbere svetla sa naše domy otvárajú ako kvet. Tento úspech je možné obzvlášť dobre dosiahnuť pomocou vstavaného osvetlenia. Tieto typy žiaroviek pomáhajú vytvoriť svetlú miestnosť oveľa lepšie ako akékoľvek iné svietidlo. To je jednoznačne náš názor. Preto sme tento článok venovali vstavaným svetlám.

Svetelný dizajn je veda a umenie zároveň

integrované osvetlenie doma kuchynské police stolové stoličky

Určte správny výkon!

Poznáte veľmi jednoduchý vzorec na zistenie použitého svetla v miestnosti? Teraz vám odhalíme ešte jednu! Najprv vypočítajte celkovú plochu miestnosti, ktorá má byť osvetlená. Potom by ste mali výsledok vynásobiť 15. Teraz máte celkový výkon potrebný na osvetlenie miestnosti.

Teraz malá úloha: ak má vaša izba 5 x 6 metrov, vnútorná plocha je 30 metrov štvorcových! Teraz by ste to mali vynásobiť 15 -krát a získate zhruba 450 wattov!

Tvar osvetlenia

Vstavané svetlá so širokým uhlom sú najlepším riešením na osvetlenie okolia. V niektorých prípadoch sa na to musíte zamerať. V prípade osvetlenia určitých oblastí teda získate lepšie svetlo cez úzke uhly.

Použitím správneho tvaru žiarovky môžete zvýšiť jej účinnosť

Integrované osvetlenie doma obrázok vankúša do obývačky

Určte správny počet svetiel

Už ste vypočítali počet wattov, ktoré potrebujete pre svoju izbu? Koľko žiaroviek chcete integrovať? Použitú vatu rozdeľte požadovaným počtom žiaroviek. Výsledok ukazuje, koľko wattov by žiarovky mali mať.

LED alebo halogénová žiarovka

Obe riešenia môžu byť dobré, ale musíte si byť vedomí ich rôznych úspechov. Ekvivalentom 5 W LED diódy je 40 W halogénová žiarovka. Na obale je spravidla poznámka.

Rozdeľte svetlá ihneď v miestnosti

Podstatný je nielen počet svetiel a ich kapacita, ale aj správne rozloženie v miestnosti. Potom máte najlepší účinok.

Toto sú len všeobecné pokyny, samozrejme, a niektoré budete musieť preskočiť, ak má miestnosť iný tvar.

Je dôležité, aby ste v konečnom dôsledku dosiahli harmonickú atmosféru. Už to budete cítiť, kde by ste mali jedno alebo druhé odstrániť alebo pridať na lampu.

Jeden meter by mala byť vzdialenosť medzi svetlami a tiež medzi nimi a okrajom stropu

integrované osvetlenie na stenu v spálni

Pripojenie ďalších stavieb

Ak nebývate v podkroví, s najväčšou pravdepodobnosťou nebudete môcť zapnúť svetlá bez toho, aby ste riskovali stavbu. V takom prípade musíte nainštalovať nižšie uvedenú konštrukciu, aby ste sem integrovali svetlá. Takéto riešenie môžete vidieť v miestnosti nižšie.

Regulujte silu svetla

Na reguláciu intenzity svetla použite moderné príslušenstvo. Takto by ste nemrhali zbytočnou energiou a dokázali by ste tiež prispôsobiť svetlo nálade a príležitosti. Vďaka tomu žiarovky tiež vydržia dlhšie.

Rozdeľte svietidlá podľa zón

Môžete mať aj niekoľko staníc, z ktorých zapnete svetlo. Nemusíte vždy rozsvietiť všetky žiarovky súčasne.

Nechcete osvetliť svoje umelecké dielo kardanom?

integrované osvetlenie doma vstavaný krb obývačka

Vyberte si uhol pohľadu

Toto bude krásne ohnisko v miestnosti. Môžete experimentovať so svetlom, kým nedosiahnete najlepší efekt. Kardanové svetlá majú potrebnú flexibilitu, pretože sa dajú otáčať, ohýbať a deformovať.

Rovnaký typ svetiel je veľmi vhodný aj pre určité oblasti podložiek. Počas inštalácie ste mohli sedieť na stoličke. Takto môžete vidieť, či ste dosiahli optimálny pád svetla. Vaše rameno a hlava by nemali blokovať lúče svetla.

Skutočne efektívne osvetlenie v kúpeľni sa môže ukázať ako veľmi náročná úloha

integrované osvetlenie doma umývadlo kúpeľňa

Zamiešajte svetlá v kúpeľni

Najlepšie výsledky je zvyčajne možné dosiahnuť s rôznymi druhmi osvetlenia.

Lustre fungujú najlepšie v hygienických priestoroch. V blízkosti okna by mali byť umiestnené dve silné svetlá. Oblasti kontaktu medzi týmito dvoma by sa určite mali prekrývať.

V kúpeľni potrebujete žiarovky, ktoré sú odolné voči vlhkosti. Predídete tak nepríjemným nehodám v kúpeľni.

Vo vonkajšom priestore používajte svetlá, ktoré sú určené do vlhkých priestorov

integrované osvetlenie doma vonkajšie minimalistické

Pretože môže zvlhnúť aj na verandách a terasách. Pretože tieto môžu byť vystavené dažďu, snehu a hmle a potom potrebujete svoju bezpečnosť.

Chcete, aby bol váš dom jasnejší? Chcete, aby bol váš domov zaplavený svetlom? Potom to s plánovaním svetiel vezmite naozaj vážne. Myslite konštruktívne a sledujte všetky novinky, ktoré sú na trhu.

Dúfame, že sa vám bude páčiť!

 Integrované osvetlenie v domácej kanceláriiintegrované osvetlenie do domácej kancelárie domáca kancelárska koža

Temné prostredie v kúpeľni

integrované osvetlenie doma vstavané stropné svetlá kúpeľňaRustikálna kuchyňa – drevený nábytok, kombinované závesné žiarovky a stropné osvetlenie  integrované osvetlenie doma kuchyňa rustikálne drevo