Redizajn terasy a balkóna: nápady na osvetlenie LED pre vonkajšiu časť

Veľká magická prítomnosť nezabudnuteľných chvíľ vonku nepochádza z hudby ani z príjemného rozhovoru. Vychádza zo svetla. Pocit neskutočnej atmosféry, ktorý si o desať rokov ešte budeme pamätať, pochádza z magického vonkajšieho osvetlenia. A čím viac ich máte, tým lepšie. Vaša záhrada tam predsa nie je len cez deň, ale aj v noci. Cez deň príde Kúzlo z kvetov, v noci pred svetlom. Len si predstavte ten moment, keď je záhradná párty v plnom prúde a vy vyjdete na balkón pre pohár vína pod holým nebom. Alebo sa len pozriete von oknom. Potom je dobré osvetlenie to, čo robí váš vonkajší priestor báječným rajom. To všetko bez toho, aby ste museli čakať na východ slnka. Čo však robí dobré svetlo? Dáme vám niekoľko efektívnych nápadov na osvetlenie LED a užitočné tipy na to, ako si splniť vonkajšiu oblasť svojich snov.

LED nápady na osvetlenie – sen noci svätojánskej

Prepracujte terasy a balkóny. Nápady na osvetlenie LED pre vonkajšiu oblasť. Verandy zdobia veľa svetla

Tri vrstvy osvetlenia, ktoré môžete použiť vo svojom vonkajšom priestore

 • Okolité osvetlenie: Je to forma osvetlenia, ktorá nemá žiadny konkrétny účel, ale jednoducho vytvára určitú náladu. Príkladom môžu byť roztomilé rozprávkové svetlá na plote, parapete alebo na neďalekom strome.
 • Osvetlenie aplikácie: Osvetlenie, ktoré vykonáva konkrétnu úlohu.

  Napríklad na osvetlenie schodísk, grilu, posedenia alebo určitého ornamentu na vonkajších stenách vášho domu.

 • Akcentačné osvetlenie: Toto sa používa na osvetlenie veľmi špecifickej oblasti záhrady, ktorá má poskytnúť vizuálny záujem. Mohlo by ísť napríklad o veľkolepý záhon. V niektorých prípadoch samotné svetelné teleso slúži ako ozdoba a je svetlom zvýraznené.

Pri plánovaní vždy pamätajte na to, že sa nepokúšate obnoviť krásu a farby záhrady za denného svetla tým, že do svojej záhrady v noci pridáte vonkajšie osvetlenie. Večer je tu mnoho ďalších jedinečných kontrastov, siluet a zvýraznených funkcií. Využite to a urobte zo svojej záhrady tajomné miesto snov.

Váš vonkajší priestor môže v noci vyzerať úplne inak

Redizajn terás a balkónov Nápady na LED osvetlenie vonkajších stropných svetiel verandy a terasy

LED vonkajšie svetlá a ako ich môžete efektívne predvádzať

LED vonkajšie svetlá pracujú inak ako konvenčné svetelné telesá. Sú to malé, pevné žiarovky s mimoriadne dlhou životnosťou (60 000 hodín a viac), výrazne nižšou spotrebou energie (až o 90% účinnejšou) ako konvenčné riešenia osvetlenia, nižšími nákladmi na údržbu a vyššou bezpečnosťou.

Keď ľudia myslia na LED diódy, väčšinou im napadne jasné biele svetlo, ktoré napodobňuje denné svetlo. LED vonkajšie svetlá môžu mať v skutočnosti niekoľko rôznych farieb. Teplota farby žiarovky vyjadrená v Kelvinoch (K) udáva, či žiarovka vyžaruje teplé alebo studené biele svetlo. Všeobecne platí, že čokoľvek pod 4 000 K má teplú farbu, zatiaľ čo čokoľvek nad 4 000 K je studená alebo modrastá biela. Drevo, rastliny a pôda zvyčajne vyzerajú najlepšie v teplom svetle, zatiaľ čo cementové, štukové alebo vodné povrchy vyzerajú lepšie pri studenom bielom osvetlení. V nasledujúcom texte vám ukážeme niekoľko skvelých nápadov na osvetlenie LED a tipy na dokonalú implementáciu vašich svetiel.

Moderné zariadenia s prvkami z industriálneho štýlu a minimalizmu ťažia viac z bielych LED diód

Prepracujte terasu a balkón. Nápady na osvetlenie LED pre vonkajšiu časť. Nástenné svetlá, biele svetlo, moderné

LED nápady a tipy pre vašu terasu alebo balkón

 • Cesty k domu, verande, garáži alebo záhradnému prístrešku by mali byť vždy dobre osvetlené, aby ste predišli akémukoľvek zakopnutiu. Zároveň je však dôležité, aby ste to nepreháňali. Postačuje vzdialenosť asi 3-5 metrov. V opačnom prípade riskujete, že vaše cesty budú vyzerať ako malá dráha.
 • Teplé svetlo dodáva romantický nádych, ale pri niektorých stromoch a kríkoch môže pôsobiť vysušene. Biele svetlo s modrým filtrom naopak dodáva zeleným listom rastlín intenzívnejšiu farbu.
 • Svetlo nemôžete použiť iba na to, aby ste na svoje obľúbené oblasti upútali zvláštnu pozornosť. Tmu môžete použiť aj na maskovanie oblastí, ktoré sa vám napríklad nepáčia.
 • Uistite sa, že svetlo neprichádza priamo do vášho okna alebo do okna suseda.
 • Vyhnite sa svetlám zo železa, pretože tento kov môže pri vysokej vlhkosti rýchlo hrdzavieť. Nerezová oceľ, mosadz a meď sú lepšie možnosti. Časom by sa aj tu mohla vyvinúť patina, ale bude trvať oveľa dlhšie.

Osvetlite cesty a cesty, ale vždy dávajte pozor na vzdialenosť medzi svetlami

Redizajn terás a balkónov

Techniky a nápady na osvetlenie LED zvýrazňujú vaše najlepšie exteriérové ​​prvky

 • Ak chcete vo svojej záhrade alebo verande presvetliť veľký záhon alebo inú plochu na výsadbu, je lepšie použiť niekoľko menších svetiel ako jednu veľkú jednotku. To vytvára sériu jemne sa prekrývajúcich svetelných zdrojov, ktoré neoslňujú. To isté platí pre posedenie a dekoráciu.
 • Pomocou LED pásikov alebo tyčí obkreslite okraje záhonu.
 • Vo svojom exteriéri naplno využite reflexné povrchy. Môžu byť použité vo váš prospech tým, že šíria lúče svetla po širokom okolí.
 • Farebné svetlo môže v určitých prípadoch vyvolať rôzne emócie, a preto by ste ho mali vyberať opatrne. Môžete sa o tom dozvedieť viac tu čítať.

Lucerny poskytujú romantický nádych a jemné svetlo

Redizajn terasy a balkóna. Nápady na osvetlenie LED pre vonkajšie svetlá žiarovky s teplým osvetlením svetelnej cesty

Či už si chcete za tmavých večerov rozjasniť cestu alebo vytvoriť príťažlivý a príjemný vonkajší priestor. Vonkajšie svetlá majú čo ponúknuť. Nechajte tieto nápady a tipy na LED osvetlenie, aby na vás zapracovali, pohodlne sa usaďte a užívajte si v noci svoju vysnívanú záhradu. Zaručene sa budete chcieť stať nočnou sovou!

Redizajn terasy a balkónu. Nápady na LED osvetlenie vonkajšieho priestoru dobre osvetlia schody