Skvelé nápady na bývanie pre moderné vonkajšie schody s osvetlením

LED osvetlenie mimo schodiska chodník chodník modrá farba moderný

Skvelé nápady na bývanie pre nepriame osvetlenie schodiska vonku

V noci môže byť záhrada báječná. Ale my ľudia v noci veľmi dobre nevidíme, a preto to môže byť nebezpečné, najmä ak stúpite na nerovný povrch.

Správnym osvetlením však môžete z tejto potenciálne nebezpečnej oblasti urobiť zvýraznenie.

V ideálnom prípade by ste mali mať okolo schodiska a tiež blízko schodiska dostatok svetla, aby ste mohli bezpečne chodiť. Niekedy to môže byť naozaj jednoduché. Potrebujete len svetlo na oboch stranách.

Ale ako to už v modernom dizajne býva, môžete spojiť praktické s estetickým.

Ak napriek tomu plánujete vonkajšie schody a schody, existuje niekoľko možností, ako zvážiť vonkajšie osvetlenie. Môžete použiť napríklad dolné alebo obrysové svetlá, ktoré môžu byť zabudované aj do parapetov a zábradlí. Vďaka tomu môže byť vaša krajina ešte zvláštnejšia.

Ukážte sa v situácii – moderné vonkajšie schodisko s osvetlením

moderné vonkajšie schodisko s dreveným schodiskom s nepriamym osvetlením

Osvetlenie schodiska môže byť úplne normálne, alebo sa môže jednať o umelecké dielo. Geometrické výrezy na každom stúpacom potrubí tu umožňujú prístup k veľkému množstvu svetla. Ale to, čo v skutočnosti vidíte, sú rôzne vzorce.

 Pri úzkych schodiskách môže byť vhodné použiť vzor iba raz.

Opakovanie rovnakého vzoru na každej ďalšej úrovni vytvára nádherný efekt

moderné vonkajšie schodisko s osvetlením vstavané kamenné schody

Ak však ide o osvetlenie väčšieho schodiska, okolo každého stúpacieho potrubia je možné zoskupiť niekoľko svetiel

moderné vonkajšie schodisko s osvetlením vstavané posedenie veranda

Dlhé a nízke schody by mohli byť skvelé na orientáciu v noci

moderné vonkajšie schodisko so vstavaným osvetľovacím kamenným ležiacim bazénom

Svetlom rozšíriš stúpaciu rúrku a tým zlepšíš výhľad.

Vaši hostia budú teda v bezpečí.

Udržujte veci jednoduché

moderné vonkajšie schodisko s osvetlením vstavané záhradné kamenné schody

Niekedy svetlá okolo schodiska stačia. Štýl týchto svetiel sa dobre hodí do záhrady. Rovnako dekoratívne hodnoty majú aj počas dňa.

Nepriame svetlá

Moderné vonkajšie schodisko s osvetlením, drevený vonkajší priestor Svetlá pre horné vrstvy zábradlímoderné vonkajšie schodisko s osvetlením vstavané zábradlie na verande

Ďalšou pomerne ľahko použiteľnou možnosťou, ktorá funguje skvele aj na terasách, sú svetlá pre horné vrstvy zábradlí a spodné svetlá, ktoré je možné integrovať do stĺpikov..

Väčšinu z tohto príslušenstva je možné ľahko nájsť a dodatočná montáž existujúceho verandového schodiska by nemala byť obzvlášť náročná úloha.

Pohľad dole

moderné exteriérové ​​schodisko s osvetlením kamenných kvetináčov

Svetlá, ktoré pozerajú nadol namiesto hore alebo do strany, prispievajú k nádhernému efektu: Vytvárajú mäkké kúpele okolo schodiska. Je tu dostatok svetla, aby ste videli, kam ísť. Ale zároveň vám nesvieti priamo do tváre. Nemusíte si osvetľovať každý krok. Na to, aby ste sa cítili bezpečne, potrebujete len toľko svetla.

Pozrite sa bokom

moderné exteriérové ​​schodisko s osvetlením okennej fasády

Obrysové svetlá vám dodajú lesk okolo schodiska. Tu máme lampu v rohu každého schodu. Nie sú robustné, ale v noci poskytujú dostatok svetla.

Zamiešajte veci

moderné exteriérové ​​schodisko s minimalistickým dizajnom osvetlenia

Pokiaľ ide o svetlo a jeho dizajn, mali by ste byť schopní prekonať limity. Niekedy kombinácia rôznych svetiel funguje úžasne. Dramatické kroky, ktoré sa týčia nad trávou, sú plne osvetlené. To je tu správny výraz! Pretože ostatní sú jednoducho ponorení do svetla, ktoré rozmazáva rohy.

Toto svetlo zdôrazňuje tento architektonický prvok a okolitú krajinu. Má však aj veľmi praktickú funkciu: zaisťuje bezpečnosť na týchto neformálnych schodiskách bez zábradlí. Na porovnanie: dlhé schody za ním potrebujú na osvetlenie a bezpečnosť iba hodvábne svetlá.

Jednotlivé svetlá v strede každej stúpačky zaisťujú správne osvetlenie

moderné vonkajšie schodisko s nepriamo zabudovaným osvetlením

Prispieva tiež k dodatočnému osvetleniu miestnosti. Vyzerá to jednoducho zaujímavo! Cez svetlá na podlahe a zábradlí máte dostatok svetla a zároveň – dostatok tieňa, aby to celé pôsobilo zaujímavejšie..

Sekundárne svetlo okolo celého vchodu spôsobuje, že sa tu cítite vítaní

moderné exteriérové ​​schodisko s osvetlením vstavaný garážový dvor

To sa dosiahlo kombináciou dolných svetiel. Nad bránou máte tradičné svetlo, aby na nej bolo vidieť číslo. Výsledok: teplé a príjemné svetlo.

Navrhnite si vlastný spôsob

moderné vonkajšie schodisko so vstavaným nepriamym LED osvetlením

Pozrime sa na príklad tu: Nepotrebujete tu dolné svetlá, ale žiarovky definujú hornú a dolnú časť. Predstavujú silný dekoratívny prvok a biele sklo umožňuje presvitať cez znaky žiaroviek.

Prajeme vám veľa úspechov a dúfame, že sme vám pomohli!

Moderné vonkajšie schodisko so vstavaným osvetlením LED modré svetlo

Všetky predchádzajúce príklady mali jednu spoločnú vec: boli veľmi váhaví. Možno budete chcieť jednu z týchto myšlienok obohatiť pridaním červeného, ​​modrého alebo iného svietidla?