Stropné svietidlo na chodbe: vytvorte pri vchode útulnú svetelnú atmosféru!

Pri bývaní a zariaďovaní je chodba často zanedbávaná v porovnaní s ostatnými miestnosťami, kde sa zdržiavate dlhšie. Vstupný priestor je vlastne vizitkou každého domu. Pretože tento priestor je prvý, ktorý návštevníci uvidia. Nielen to. Chodbu alebo chodbu by ste nemali podceňovať, pretože práve tam prídete a pôjdete znova, tu sú uložené kľúče, topánky a kabáty, prebieha tu posledný pohľad do zrkadla a úložný priestor na tašku The stresujúci deň je tu samozrejme opäť. Správny dizajn osvetlenia v tomto dôležitom rozhraní má preto zásadný význam. V niekoľkých nasledujúcich riadkoch sa na to bližšie pozrieme a dáme vám dôležité rady, či potrebujete na chodbu stropné svietidlo a aké ďalšie svetelné zdroje sa odporúčajú.

Nájdite na chodbe správnu stropnú lampu

stropné svietidlo správne navrhnuté osvetlenie chodby

Stropné svetlo na chodbe ako základné osvetlenie

Bez ohľadu na to, či máte dlhú, úzku alebo priestrannú chodbu, správne osvetlenie je nevyhnutné. A vo väčšine prípadov tajomstvo spočíva v mixe alebo presnejšie v kombinácii rôznych zdrojov svetla. Tento princíp vlastne platí nielen pre vstupný priestor, ale aj pre všetky ostatné miestnosti.

V závislosti od funkcie má potom každá miestnosť svoje veľmi špecifické potreby svetla.

Úspešný dizajn osvetlenia zaisťuje nielen perfektné svetelné podmienky, ale aj útulnú alebo v závislosti od požiadaviek stimulujúcu svetelnú náladu. Mali by ste preto najskôr myslieť na vhodné, pevné základné osvetlenie. V tomto konkrétnom prípade ide o stropné svetlo na chodbe. Pripevnený priamo k stropu vyžaruje rovnomerné svetlo a poskytuje dobrú svetelnú základňu, na ktorej sa dá stavať.

Moderný dizajn a dokonalá funkcia v jednom

stropné svietidlo dizajn steny chodby

Tu je dôležitá takzvaná teplota farby, ktorá sa meria v Kalvine. V závislosti od úrovne hodnôt Kalvin je vybrané svetlo buď teplé biele, neutrálne biele alebo studené biele. Nižšie číslo znamená, že svetlo je teplejšie a útulnejšie a vyššie číslo znamená jasnejšie, prebúdzajúce sa svetlo.

Do každej miestnosti zvoľte iné svetlo

stropná lampa chodba teplota farby kalvin

Pri výbere správneho stropného svietidla na chodbe zohrávajú okrem teploty farby dôležitú úlohu aj ďalšie kritériá, ako napríklad úspora energie a vytvorenie útulnej atmosféry. Našťastie už na trhu sú LED diódy a úsporné žiarovky, ktoré zaručujú vysoký výkon pri nízkych nákladoch. Tieto svetlá samozrejme nájdete vo všetkých farebných teplotách. Faktor útulnosti poskytujú aj stmievateľné verzie svietidiel s farebným svetlom podľa želania.

Experimentujte s rôznymi odtieňmi svetla, dokonca aj so svetlom

moderné stropné svietidlo do chodby farebné svetlá

Skombinujte stropné svietidlo s inými zdrojmi svetla

Ako už bolo uvedené, iba jedna stropná lampa na chodbe nikdy nestačí na dobrý dizajn osvetlenia. Na to absolútne potrebujete správne dodatočné svetlo, ktoré je možné získať z rôznych svetelných zdrojov. Napríklad nástenné svietidlá sa veľmi často používajú ako doplnok k stropnému svietidlu, ako aj k množstvu nepriameho osvetlenia, ako sú LED pásy, zapustené bodové svetlá, stropné ostrekovače alebo bodové svetlá. Posledné z nich sa odporúčajú predovšetkým vtedy, ak chcete do centra pozornosti dať konkrétne predmety, ako sú umelecké diela alebo obrázky.

Dajte svojej chodbe zvláštny umelecký nádych!

stropné svietidlo na chodbe led svetlá

Pre tých, ktorí jednoducho nechcú mať stropné svietidlo na chodbe, je možné základné osvetlenie vytvoriť pomocou závesného svietidla. V závislosti od tvaru a veľkosti chodby alebo haly si môžete vybrať správne závesné svetlá, ktoré, mimochodom, platia aj pre stropné svetlá.

Na chodbu vo všeobecnosti platí: najlepšie je použiť neutrálne biele denné svetlo! To prináša do miestnosti vyváženú, veselú svetelnú náladu a zaisťuje útulné prostredie hneď pri vchode. Stmievateľné a kombinované s inými zdrojmi svetla pomáha dosiahnuť väčšiu rovnováhu a ešte príjemnejší návrat domov.

Svetlo môžete použiť aj na navrhnutie vizitky vášho domova!

stropná lampa chodba obdĺžnikového tvaru

stropné svietidlo na chodbe optimálne osvetlenie

Skombinujte niekoľko svetelných zdrojov na chodbe

stropné svietidlo na chodbe stolné žiarovky reflektory

stropné svietidlo na chodbe nepriame zdroje svetla

Postarajte sa o to isté

luxusné stropné svietidlo na chodbe

Nástenné svietidlá je možné použiť aj ako základné osvetlenie na chodbe

stropné svietidlo v chodbe nástenné svietidlá nástenný dizajn

Chodbu opticky rozšíri väčšie zrkadlo

stropné svietidlo na chodbe závesná lampa nástenné zrkadlo panoráma

Zapustené miesta poskytujú väčší komfort

stropné svietidlo na chodbe zapustená chodba

stropné svietidlo na chodbe zapustené bodové nástenné svetlá

Pre jemnú, minimalistickú chuť

Stropné svietidlo na chodbe

stropné svietidlo na chodbe závesné žiarovky

stropné svietidlo na chodbe závesné svetlá

stropné svietidlo na chodbu a nástenné svietidlo

Závesné alebo stropné svietidlá s rozprávkovými ozdobami prinášajú jedinečný nádych

stropné svietidlo predsieňové závesné svetlá s ozdobami

So stropnými reflektormi môžete šikovne predvádzať fotografie alebo umelecké diela

stropné svietidlo na chodbe reflektory