Svetlá a žiarovky do obývačky pre moderné prostredie

Správne vyberte osvetlenie obývačky!

Výber správneho osvetlenia je veľmi zodpovedná úloha. Môžete ho použiť na dotvorenie dizajnu a jeho harmonický vzhľad, alebo naopak – jednoducho ním všetko pokazte!

Prvá vec, ktorú je potrebné zvážiť, je šírka povrchu a výška stropu. Osvetlenie obývačky má reprezentatívny účel. Musí byť teda praktický aj esteticky dokonalý. Z hľadiska rozmerov to znamená, že osvetlenie obývačky nesmie byť ani príliš veľké, ani príliš malé.

Svietidlá a svetlá do obývačky

Obývačka rozsvieti lustre koženým nábytkom

Úroveň osvetlenia

Pri štandardných výškach stropu, ktoré sa pohybujú okolo 2,80 m, nesmie luster visieť príliš nízko, pretože takto jeho žiarovky žiaria v očiach prítomných. Najnižšia časť lustra nesmie visieť nižšie ako 2 00 m nad zemou.

Hľadáte ten správny luster do obývačky

Závesné svetlá do obývačky Moderné žiarovky a svetlá do obývačky

Máme však obývaciu izbu s vyšším stropom? Sú to teda tie, ktoré dosahujú výšku viac ako 4 m. Závesné masívne ventilátory sú v tomto prípade najvhodnejšie. Podľa toho, či dávate prednosť prepracovanejšiemu alebo minimalistickejšiemu riešeniu, by ste sa mali rozhodnúť pre lustre s dlhým káblom alebo s mnohými malými žiarovkami.

Používajte elegantné akcenty!

Svetlá do obývačky nastavia v obývačke efektívne závesné svetlá

Osvetlenie priamo na strope

Možno je váš strop v obývačke príliš nízky? Potom si vyberte jeden z najmodernejších variantov, v ktorom sú umelecké lampy pripevnené priamo k stropu a nie z neho visia.

Zvážte myšlienku použitia vhodných stropných svetiel

Obývačka rozsvieti luster v bielej farbe

Nezvyčajné rozmery

Stále viac obývačiek má neobvyklé rozmery. Často majú nepravidelný, neobvyklý pôdorys s množstvom výklenkov, rohov a ďalších chúlostivých miest.

Stropné svetlá pre optimálne osvetlenie obývačky

Stropné svetlá do obývačky vytvoria modernú obývačku

V takom prípade by ste mali uprednostniť kombináciu žiarovky v strede a veľa dodatočného osvetlenia. V tomto prípade by úlohou centrálneho osvetlenia bolo zabezpečiť dostatočné okolité svetlo. Okrem toho by mal zdobiť miestnosť svojim vzhľadom. Ponuré kúty a prirodzene odľahlé oblasti je potom potrebné rozjasniť dodatočným osvetlením. Sila prídavných svetiel musí byť prispôsobená funkciám oblastí. Ak zapnete niekoľko žiaroviek súčasne, mali by fungovať spoločne. Aj z hľadiska dizajnu by sa rôzne žiarovky museli navzájom zhodovať.

Luster v strede miestnosti

Závesné svetlá do obývačky moderný dizajn obývačky

Kompozície rôznych svetiel

Môžete vytvárať kombinácie niekoľkých svetiel a dosiahnuť tak dekoráciu s vysokou umeleckou hodnotou. Vyberte žiarovky rovnakého dizajnu a usporiadajte ich do rôznych skupín. S výškou nástavca a postavami, ktoré ich tvoria, si hravo poradíte.

Závesná lampa a stojanová lampa v kombinácii

Závesné svetlá a podlahové svietidlá do obývačky

Štýl a farebná schéma

Vzhľadom na štýl a farebné prevedenie musí svietidlo dokonale zapadnúť do dizajnu miestnosti. Ak chcete predstaviť moderné riešenie v konzervatívnejšom kontexte, potom najlepšie urobíte, keď sa budete riadiť pravidlami eklekticizmu. To znamená, že by ste mali hľadať spoločné vlastnosti v najrozmanitejších prvkoch. To by boli napríklad textúry, farby, čiary. Ak sa budete riadiť týmto jednoduchým pravidlom, môžete preukázať veľkú kreativitu a napriek tomu dosiahnuť konzistentný vzhľad.

Luster v koloniálnom štýle

Závesné svetlá do obývačky zariadené v koloniálnom štýle

Nakoniec by sme vás chceli povzbudiť, aby ste hľadali jasné farby svetiel. Ste súčasní a univerzálnejší, ako by ste niektorí verili. V neutrálne zariadenom prostredí by boli prízvukom. Ak napriek tomu chcete mať v miestnosti viac farieb, nechajte žiarovky v jasných farbách, aby spolu dobre korešpondovali.

Dúfame, že sa vám bude páčiť výber dokonalého osvetlenia do obývačky!

Lustre do obývačky osvetlia modernú obývačku

LED stropné svetlá v kombinácii so štýlovým lustrom nad jedálenským stolom 

Závesné svetlá do obývačky rozmiestnia jedáleň a obývaciu izbu

Efektívne svetelné zdroje

Závesné svetlá do obývačky vytvoria modernú obývaciu izbu

Stojacia lampa v čerstvom tieni

Obývacia izba svetlá a žiarovky nastaviť obývacia izba ružová

Klasická stolná lampa vedľa obývačky

Závesné svetlá do obývačky Stolná lampa do obývačky

Závesné svetlá iba s Kovový rám

Luster do obývačky Dizajnové osvetlenie do obývačky

Praktickým riešením sú stojacie lampy

Lampy do obývačky Stojacia lampa čierne nápady na vybavenie obývačky

Trendové sú stojacie lampy s lesklými tienidlami

Lampy do obývačky stojacie lampy nápady do obývačky osvetlenie

Jednoduché pandelleukty sú jednoduché a praktické

Lampy do obývačky Jednoduché závesné svetlá Káblové svetlá Dizajnové osvetlenie do obývačky

Závesné svetlá s farebnými káblami ako akcentom

Lampy do obývačky Kanálové žiarovky dizajnové osvetlenie do obývačky

Krištáľový luster – púta pozornosť v obývačke

Lampy do obývačky krištáľový luster nápady na vybavenie obývačky

Svetlá do obývačky pre inšpiráciu

Lampy do obývačky luster zlaté osvetlenie tvaru obývačky Lampy do obývačky luster koloniálny štýl nápady do obývačky Lampy do obývačky luster slnko nápady do obývačky Lampy do obývačky luster nápady do obývačky osvetlenie Svietidlá do obývačky osvetlenie lustrov Dizajnové osvetlenie do obývačky Svietidlá do obývačky svietidlá lustre nápady do obývačky osvetlenie Lampy do obývačky kombinujú svetelné zdroje. Obývačky vytvárajú osvetlenie Závesné žiarovky do obývačky svetlé moderné nápady na vybavenie obývačky Svietidlá do obývačky závesné svetlo dizajnové osvetlenie obývačky Závesné žiarovky do obývačky Dizajnové osvetlenie do obývačky Svietidlá do obývačky strieborné závesné svetlo Dizajnové osvetlenie obývačky Lampy do obývačky Stojacie lampy Dizajnové osvetlenie do obývačky Lampy do obývačky a lustre nápady na zdobenie obývačky v koloniálnom štýle Lampy do obývačky a lustre nápady na vybavenie obývačky Lampy a lustre do obývačky robia osvetlenie obývačky Lampy do obývačky a osvetlenie nápady na vybavenie obývačky Lampy do obývačky Nástenné svietidlo nápady na zariadenie obývačky v medenej farbe Svietidlá do obývačky nápady na zariaďovanie obývačky fototapeta Osvetlenie do obývačky Stojacia lampa zariadená do obývačky Svetlá do obývačky dizajnová stolová lampa zariadená do obývačky Svetlá do obývačky nastavia efektívne stropné svetlá v obývačke Svetlá do obývačky vytvárajú v obývačke efektné lustre Svetlá do obývačky efektný závesný ľahký kovový rám zariadený do obývačky Svetlá do obývačky Účinné závesné svetlá lustre vytvoria svetlú obývaciu izbu Efektné závesné svetlá do obývačky vytvárajú v obývačke orientálne akcenty Osvetlenie obývačky Účinné závesné svetlá Ratanová lampa zariadi obývaciu izbu Efektné závesné svetlá do obývačky zariadia čiernu obývačku Osvetlenie do obývačky Účinné závesné svetlá a stojací lampa do obývačky Svetlá do obývačky efektívne závesné svetlá nápady na dizajn obývačky Obývacia izba efektný slnečný luster zariadi obývaciu izbu Obývacia izba osvetlenie jednoduché závesné svetlo obývacia izba nastaviť nápady Svetlá do obývačky zavesené farebné závesné svetlá zariadili žltú obývačku Svetlá do obývačky sklenené závesné svetlá obývačka zariadená v námornom štýle Osvetlenie obývačky Luster so sviečkami na zriadenie obývačky Osvetlenie obývačky zariadi podlahové svietidlo medenej farbyLampy do obývačky Stojacia lampa čierna Príklady vybavenia obývačkySvietidlá do obývačky Mosadzné závesné svietidlá Nábytok do obývačky Osvetlenie do obývačky Praktické nástenné osvetlenie do obývačky Stojacia lampa do obývačky zariadená v rustikálnom štýle Svetlá a žiarovky do obývačky nastavujú podlahové svietidlo do obývačky Obývacia izba Nástenné svietidlo nastaví v obývacej izbe sivú neutrálnu