Minimalizmus v obývačke – ako dosiahnete tento štýl?

V poslednom desaťročí sa nový životný štýl silne rozvinul a zatienil všetky ostatné. Bezpochyby je to minimalizmus. Začalo to ako trend vo výtvarnom umení a postupne prevzalo náš každodenný život. Moderne zmýšľajúci ľudia tiež zariaďujú svoj vlastný domov podľa hesla „menej je viac“. Schopnosť rozlúčiť sa so všetkým nepotrebným a nadbytočným v skutočnosti presne zodpovedá výzvam digitálneho sveta. Vedome sa zriekate toho, čo by vás mohlo v interiéri rušiť a týmto spôsobom vytvárate viac voľného priestoru a poriadku. Nábytok a bytové doplnky sú zredukované na nevyhnutné prvky pre minimalistov. Umelecké diela a dekorácie majú v minimalistickej miestnosti stále svoje miesto, ale sú jednoduché. V nasledujúcom texte ukážeme, ako môžete v obývačke dosiahnuť minimalizmus. Tiež vás budeme informovať o pravidlách, ktoré je potrebné dodržiavať.

Minimalizmus začína v hlave.

Minimalizmus v obývačke, čistá elegancia

 Presťahuje sa do vlastných štyroch stien.

Minimalizmus v obývacej izbe jednoduchý dizajn čiernobiele farebné schémy dekoračné vankúše

  • Čo vyjadruje minimalizmus v obývačke?

Pri najlepšej vôli na svete nemôžete zariadiť a navrhnúť svoju obývačku minimalistickým spôsobom, ak nemáte dostatok základných znalostí o tomto trende a životnom štýle. Preto odborníci tvrdia, že minimalizmus začína v hlave. Musíte si (viac) uvedomiť svoju vlastnú životnú situáciu a sami sa rozhodnúť, čo v tejto miestnosti potrebujete. Cieľom je vytvoriť obývaciu izbu plnú pokoja a jednoduchosti. V prvom rade si uľahčujete život. Tým, že zredukujete svoj interiér na to podstatné, môžete sa sústrediť na seba. Ďaleko od materiálu môžete jednoduchšie zistiť, čo vás robí šťastným. Pustenie nepotrebných predmetov môže byť veľmi oslobodzujúce. Cielene vytvárate jednoduchú obývačku a oslavujete tak svoju osobnú slobodu.

 Okná od podlahy až k stropu prepúšťajú do obývačky veľa prirodzeného svetla. V tomto veľmi príťažlivom prostredí kradne show kamenný múr s biokrbom.

Minimalizmus v obývačke veľa denného svetla impozantná kamenná stena s biokrbovou bielou sedacou súpravou koberec sivou podlahou

Otvorené priestory, jednoduchý dizajn a jasné línie sú typické pre minimalizmus v obývacej izbe.

Minimalizmus v obývačke na dvoch poschodiach, otvorené priestory, jednoduchý dizajn, jasné línie

Znie to väčšinou dobre, ale napriek tomu sa to ľahšie povie, ako urobí. Pretože musíte veľa vynechať a ponechať si len to, čo sa vám páči. A čo ťa robí slobodným a šťastným. Tento proces úmyselného vynechania je samozrejme daný vašim spôsobom života. Toto si musíte dôkladne premyslieť, než sa rozhodnete pre minimalizmus v obývačke. Pretože tento štýl bývania je rozhodne spôsobený moderným životom. V digitálnom svete potrebujeme stále menej vecí a stále menšie zariadenia. Knižná stena už preto v obývačke nie je nutnosťou. Každý má možnosť čítať e-knihy, pracovať na PC a robiť si prieskum na internete. Obklopujte sa preto iba predmetmi, ktoré sú pre vás dôležité, aby ste sa vo svojej minimalistickej obývačke cítili bezbariérové ​​a voľne premýšľali. To je to, čo chcete dosiahnuť v obývačke minimalizmom – jednoduchosť priestoru a sloboda myslenia!

Všetko nadbytočné a nepotrebné musíte z vašej obývačky odstrániť, aby sa tam minimalizmus mohol vrátiť.

Minimalizmus v obývacej izbe rohová sedačka malá stolová sviečka závesné lampy nástenná maľba pokoj a jednoduchosť

 Čistý minimalizmus! V tejto perfektne navrhnutej obývačke sa môžete nielen cítiť dobre, ale môžete aj spokojne žiť.

Minimalizmus v obývacej izbe perfektný dizajn tmavá rohová sedacia súprava koberec televízna stena veľké okno veľa prirodzeného svetla

  • Minimalizmus v obývacej izbe: aké pravidlá je potrebné dodržiavať?

Nesmiete si myslieť, že bez zbytočného nábytku bude obývačka pôsobiť holo a triezvo. Nemusí sa to stať za žiadnych okolností. Minimalizmus v obývačke spájame s otvorenými priestormi, jasnými líniami a jednoduchými tvarmi. Prevláda tu mier a vyrovnanosť a miestnosť zároveň pôsobí veľmi útulne. V takejto obývačke nemá chaos šancu, pretože poriadok je na dennom poriadku. Aby ste však vo svojej obývačke dosiahli taký moderný vzhľad, musíte pri jej zostavovaní dodržiavať tieto pravidlá:

V tomto minimalistickom dome vládne mier a dokonalý poriadok.

Minimalizmus v obývačke kuchyňa v pozadí veľa oddychu

Geometrické tvary a jasné línie charakterizujú minimalizmus v obývacej izbe.

Minimalizmus v obývacej izbe geometrické tvary jasné línie typické pre štýl vstavaného svetla

  • Neutrálne farby a jemné textúry sú typické pre minimalizmus v obývacej izbe

Minimalizmus v obývacej izbe je založený na neutrálnej farebnej schéme. Po prvé, všade sa uprednostňuje klasické farebné duo čiernej a bielej kvôli silnému kontrastu medzi týmito dvoma základnými farbami. Buďte však opatrní, pretože s čiernejšou farbou bude miestnosť pôsobiť trochu náladovo, až mysticky. Namiesto toho uprednostnite niekoľko čiernych tampónov, ktoré vyskočia na neutrálnom pozadí. Sivá a biela farebná kombinácia je jemnejšou verziou klasickej farebnej schémy. To je v minimalistickej obývačke veľmi obľúbené. Okrem toho môžete pridať aj ďalšie neutrálne farby: béžovú, krémovú, pieskovú a svetlohnedú. Ak chcete vytvoriť atmosférickejšiu obývaciu izbu, zvoľte ako základné farby grafitovú sivú a čiernu a pridajte striekance svetlých farieb. Napríklad vizuálne akcenty v pastelových farbách sú skvelé pre každú minimalistickú miestnosť. Nemyslite si, že minimalizmus v obývacej izbe je predovšetkým o monochromatickej farebnej schéme.

 Typická minimalistická farebná schéma – jemné odtiene šedej a dve bodky v pastelovej zelenej.

Minimalizmus v obývacej izbe, typická farebná schéma, jemné odtiene šedej, dve kvapky pastelovej zelene

Čiernu a sivú je možné perfektne kombinovať so svetlým drevom.

Minimalizmus v obývacej izbe krásny dizajn čierna sivá a svetlé drevo

Moderné kreslo pri okne v oranžovej farbe preráža svetlošedú farebnú schému v tejto minimalistickej obývačke.

Minimalizmus v obývačke vysoká izba svetlo sivá farebná schéma moderných kresiel v oranžovej farbe pri pútači okna

Minimalizmus v obývačke je vyjadrený aj v textúrach. Preferuje sa tu drevo, nadýchané koberce, betónová alebo tehlová stena a veľa kože. Buďte s nimi veľmi opatrní, taktiež treba obmedziť ich používanie. Napríklad koberec z mäkkej umelej kožušiny by úplne stačil na zavedenie jemného dotyku do interiéru. Tehlová alebo tehlová stena by bola pútavá, zatiaľ čo betónový stĺp je odvážnym predmetom v minimalistickej obývacej izbe.

 Krémová farba a béžová sú tiež vítané v minimalizme v obývacej izbe.

Minimalizmus v obývačke krásny dizajn krémová farba béžová v kombinácii so sivou a čiernou

 Elegantnú obývaciu izbu oddeľuje elegantný rozdeľovač izieb.

Minimalizmus v elegantnej obývacej izbe rozdeľovač oddeľuje štýlový priestor od pohovky, koberca, stolíka a prikrývky

 Jemné textúry v šedej farbe boli v minimalistickom dizajne šikovne skombinované s tehlovou stenou.

Minimalizmus v obývacej izbe mäkké textúry koberec z umelej kožušiny hodiť deku tehlové steny sklenené dvere

  • Minimalizmus v obývacej izbe sa vyznačuje jasnými líniami a geometrickými tvarmi

Jasné čiary a pravouhlé kontúry sú ľahko typickými znakmi minimalizmu v obývacej izbe. To znamená, že tu nie je dôležitá len farba, ale aj dizajnový jazyk! Napríklad nízky nábytok alebo závesné police príliš nerozptyľujú zrak, a tak sú v minimalistickej obývačke viac než vhodné. Aby vaše steny nezostali úplne holé, vyberte si moderné umelecké diela, možno aj od predstaviteľov minimalizmu, a ozdobte nimi miestnosť. Chcete ukázať svoju lásku k abstraktnému umeniu? V oboch prípadoch sú takéto nástenné maľby vhodné. V každom prípade tieto ladia so štýlom obývačky.

 Dokonalý minimalistický dizajn môže vyzerať rovnako.

Minimalizmus v obývačke, perfektný dizajn, pohodlná sivá sedačka, TV s plochou obrazovkou, koberec, závesy, všetko vo vizuálnej harmónii

Alebo to takto môže vyzerať o niečo pohyblivejšie.

Minimalizmus v obývačke, perfektný dizajn, mierne pohyblivý, pootvorený obrázok, ozdobný článok, žlté bodky v popredí

  • Jednoduchý nábytok a viac voľného miesta v miestnosti

Pri výbere nábytku do minimalistickej obývačky platí toto pravidlo: čím menej, tým lepšie! Je lepšie zvoliť rohovú sedaciu súpravu. Malo by byť pútavé a zároveň zabezpečiť pohodlie v obývačke. Veľká pohovka je zvyčajne ústredným kusom nábytku v miestnosti. Na jednej stene môžete mať vstavaný biokrb a na druhej TV s plochou obrazovkou. Veľa menších kusov nábytku by pôsobilo celý trhane alebo by pôsobilo trochu chaoticky. Preto sa musíte zaobísť bez nich. Zredukujte nábytok na nevyhnutné položky a v miestnosti nechajte dostatok voľného miesta. Je to elegantný spôsob, ako dosiahnuť v obývačke minimalizmus.

Náš redakčný tím vám želá veľa zábavy a šťastia! Ďalšiu inšpiráciu na minimalizmus v obývačke môžete načerpať z nasledujúcej obrazovej galérie!

 Vstavaný krb a nástenná maľba vedľa neho okamžite upútajú pozornosť.

Minimalizmus v obývacej izbe perfektný dizajn vstavaná krbová nástenná maľba vedľa neho ako pútadlo pre oči

Rozhodne nemáte námietky, však?

Minimalizmus v rohovej sedačke do obývačky v sivom jednoduchom prevedení

Minimalizmus v obývacej izbe perfektný dizajn miestnosti hojdacia sieť pokojný pokoj znížená dekorácia nábytku

Minimalizmus v obývačke, perfektný dizajn, zmenšený nábytok, závesné kreslo v popredí

Minimalizmus v obývacej izbe perfektný dizajn miestnosti biela sivá dve čierne kreslá v popredí krb v pozadí

Minimalizmus v obývačke, perfektný dizajn miestnosti, stĺp s biokrbom, veľa denného svetla, stredobodom pozornosti je mediálny stôl

Minimalizmus v obývačke perfektný dizajn biela sedačka šedý koberec čierne stolné sivé závesy

Minimalizmus v obývačke malá izba perfektné zariadenie štýlové rozloženie veľmi atraktívny dizajn

Vstavané svetlá robia perfektné osvetlenie miestnosti.

Minimalizmus v obývacej izbe perfektný dizajn miestnosti vstavané svetlá typické osvetlenie miestnosti

Čiernobiele jednoducho vzorované dekoračné vankúše okorenia minimalistickú farebnú schému.

Minimalizmus vo farebnej schéme obývačky v bielo -svetlošedých dekoratívnych vankúšoch v čiernej a bielej farbe s jednoduchým vzorom

Minimalizmus v obývacej izbe veľká izba perfektný dizajn tmavé tóny v kombinácii s bielou a sivou

Minimalizmus v obývačke veľká izba krásny výhľad biela rohová sedačka šedý koberec nízky stolík v čiernej farbe

Minimalizmus v obývacej izbe perfektný dizajn miestnosti veľa bieleho krbu zelenej rastliny v rohu

Minimalizmus v obývacej izbe perfektný dizajn miestnosti vstavaný krb krbové drevo televízia sivý sedací koberec