18 návrhov obývačky s klenutými stropmi

návrhy obývačky klenutý strop drevené parkety biela rustikálna

Návrhy obývacích izieb s klenutými stropmi

Mysleli ste si, že klenuté stropy sú väčšinou k videniu v katedrálách a bazilikách? Zaujímalo vás, prečo sú tam také obľúbené. Vďaka tomu bude miestnosť pôsobiť väčšia, ako v skutočnosti je.

Okrem vizuálneho efektu zaisťujú aj pevnosť a stabilitu celkovej konštrukcie.

Často sa používa niekoľko typov klenieb: valené, krížové, krížové, hrebeňové, hviezdicové. V špecializovaných knihách pre architektov a historikov umenia je 1 000 strán štúdií o každom jednotlivom druhu.

18 nižšie uvedených obrázkov nezachádza tak hlboko do predmetu. Uznávajú však ich dôležitosť vytvorením moderného kontextu pre ich použitie.

Dom na ulici 34er

návrhy obývacích izieb s klenutými stropmi

Tu vidíme dom v Austine. Vnútri vidíte béžovú sedačku a hojdacie kreslo, klasické okná a dvere. Samy o sebe sú vzrušujúcim doplnkom, ale v skutočnosti je klenutý strop tým, čo robí izbu celkom atraktívnou a presvetľuje ju.

Alamo

Návrhy obývačky s klenutým dreveným obkladom stien

Táto miestnosť bola kompletne zrekonštruovaná. Pre televízor bola nainštalovaná skrinka na mieru, integrovaná padajúca obrazovka a priložené množstvo kníh. Máte novo kĺbové stropné a stenové panely, lavičku a ďalší úložný priestor. Všetky tieto boli tiež špeciálne navrhnuté.

Jablková farma

návrhy obývačky s klenutými stropmi a nápady na zariaďovanie drevených podláh

Zakrivené tyče vidíte na prvý pohľad. Boli pre nás odhalené a my vidíme klenutý strop. Nie je to umný spôsob, ako začleniť súčasné skvelé položky do tohto vyzdobeného priestoru?

Bowen Island

návrhy obývačky s klenutými drevenými stropmi, presklenými stenami, výhľadom na more

Konečným cieľom tu bolo dosiahnuť čistý a elegantný vzhľad. To sa podarilo aj v tejto obývačke. Ponúka nádherný výhľad na more. Okná od podlahy k stropu sú ďalším doplnkom. Ich skvelé čierne rolety skvele dopĺňajú pohovku a podlahu.

Chestnut Hill House

návrhy obývačky v koloniálnom štýle klenutý strop drevená podlaha starožitný nábytok

Čo sa vám na zobrazenom dome najviac páči? Lichtgaden pre nové nápady. Áno, v miestnosti je skutočne veľa okien. Prečo nie? Dizajnéri chceli, aby z toho majitelia domov skutočne mali úžitok.

Christoffersen

návrhy obývačky s klenutými stropmi biela farba steny sivá veľká plocha okna

V tomto dome vidíme extra vysoký strop. Strom sa zdá byť práve tu, nemyslíte? V tejto obývačke boli vyrobené kĺby. Dodávajú miestnosti dodatočnú symetriu a výšku!

Rodinná izba v podkroví

nápady a návrhy do obývačky klenuté stropy drevené podlahy

Aké zariadenie chcete vo svojom dome? Malo by vám to poskytnúť vzduch na dýchanie, vhodné svetlo, pohodlné sedadlá a pohodlný úložný priestor, však? Všetky tieto doplnky nájdete v modernom dome, ktorý je tu zobrazený.

East Montain

návrhy obývačky v bielych klenutých stropoch drevené podlahové dosky biele minimalistické rustikálne

Stropy a steny sú biele a vnášajú tak do miestnosti čistú a domácu atmosféru. Neutrálny nábytok a tienený krb skvele dopĺňajú dubovú podlahu.

Edward Dart Moderne z polovice minulého storočia

obývacia izba návrhy nápady klasický elegantný drevený nábytok krb strop

Podmanivá úprava krbu a stropu skvele dopĺňa béžové sedacie súpravy a rozprávkové podlahy a koberce. Vidieť to tak?

Padajúci potok

moderná obývacia izba navrhuje vysoký klenutý strop

Tu máme do činenia s bridlicovosivým krbom a odhalenými trámami. Čo viac chcete? Je to taká skvelá kombinácia dizajnu interiéru a exteriéru. Aj s modernými materiálmi môžete stále dosiahnuť klasickú atmosféru.

Grandin rezidencia

návrhy obývacích izieb krbové závesné svetlá klenutý strop v bielej farbe

Pozrite sa na perlové žiarovky Nelson. Vy a veľké závesné svetlá ste zachytili krásu tohto bieleho priestoru. Milujem to, čo bolo vyrobené z tohto krbu.

Healdsburgské sídlo

návrhy obývacích izieb klenuté stropné drevené podlahové dosky v bielej farbe

Všimli ste si v pozadí recyklované drevo? Tu je uložená chladnička. Taký skvelý proces návrhu.

Byt Jaffa

obývacia izba zdobená kamenným múrom vo vidieckom štýle s klenutým stropom

Táto jednotka bola zbavená všetkých nadbytočných detailov. Pod ním bola zistená skutočná hodnota majetku. Môžete vidieť štruktúru kamenných múrov, segmentový strop a oblúky. Vzhľad dotvárajú ďalšie moderné akcenty.

Letné sídlo jazera Bluss

nápady pre obývaciu izbu návrhy klenutých stropných drevených podlahových dosiek

Hlavná obývacia izba má strop katedrály. Zobrazuje obklady stien a skosené trámy. Môžete tiež vidieť komín. Nie je to skvelé?

Dom pri jazere

architektov dom, dizajn obývačky, vysoký klenutý strop

Tu bolo so starými odhalenými trámami zaobchádzané rovnako ako so zvyškom stavby. Takýmto spôsobom ste napriek historickým prvkom dosiahli veľmi aktuálny vzhľad.

Moderný vidiecky dom

vysoký strop v stene obývačky farba biela

Rethink Renovation je spoločnosť, ktorá vytvorila tento dizajn. Dráma a krása boli vytvorené v klenutom strope, ktorý tu vidíme.

Rezidencia Morning Star

nápady na dizajn obývacej izby drevený klenutý strop

Tu môžete zažiť jemný súčasný charakter. Hojne sa tu používali priame čiary a akcenty farieb. Vyskytujú sa na strope aj na nábytku.

Rodinná izba Orange County

nápady na obývaciu izbu a návrhy dekoratívny krbový nábytok

Tu sa opäť zaoberáme moderným štýlom z polovice minulého storočia. Patria sem stolička Saarinen so stoličkou, konferenčný stolík Noguchi a príručný stolík Elieen Grey, ako aj klenutá stojanová lampa. Krb bol vyrobený na mieru a je umeleckým dielom z Indie.

Na osvetlenie atmosféry boli pridané svetlá na oblohe.

Vyššie uvedený zoznam nám ukázal klenuté stropy rôznych tvarov a materiálov. Niektoré sú betónové a iné tehlové alebo dokonca drevené. Vo všetkých prípadoch slúžia presne svojmu účelu, pokiaľ ide o formu a funkciu. Teraz sa môžete rozhodnúť, ktoré z týchto myšlienok by sa vám doma hodili.