Čas na vlastné štyri steny

Ktorý nájomca to nevie – nápadov na prerábku bytu je dostatok. Prerazte tu stenu, v kuchyni od klasického kuchynského kúta smerom k varnému bloku v strede, zmeny by boli pekné. Háčik je v tom, že domáci by s tým nehral. Alebo by bol nadšený, ale nezúčastnil by sa Prestavba. Najmä v oblasti dizajnu kuchyne sa dá rýchlo vyzvať 20 -tisíc eur a viac. Jedinou šancou, ktorú nájomníci majú, je potom to, že si do novej kuchyne neberú 20 -tisíc eur do vlastných rúk, ale skôr 250 -tisíc eur za vlastný domov. Tu môžete prepínať a robiť, čo chcete. Čierna žulová dlažba na kuchynskú podlahu, varný blok v strede kuchyne, vaňu so vstavanou vírivkou a prípojku na iPod vedľa armatúr, spolu s reproduktormi v strope. Bývalá kúpeľňa v prenajatom byte sa stáva oázou pohody vo vlastnom dome. Časy na rozhodnutie v prospech vlastného majetku sú dobré. Úrokové sadzby sú dlhodobo na historickom minime, zostáva už len nájsť správnu nehnuteľnosť.

Čas na vlastné štyri steny

V pokoji pripravte financovanie

Aj keď je plánovanie kúpeľne a kuchyne oveľa vzrušujúcejšie ako plánovanie financovania, malo by to byť v popredí vopred. Je samozrejmé, že do plánovania financovania musí byť zahrnutá aj strana nákladov na obnovu nového domu. Má zmysel, ak tam kúpna cena je, ale nakoniec neboli zohľadnené finančné náklady na plánované inovácie. Prvotný prehľad nákladov na mesačný poplatok nájdete napríklad u jedného Porovnanie pôžičiek na kúpu domu na onlinekredite.org. Pri plánovaní v zásade stále platí pravidlo „20 percent plus vedľajšie náklady na obstaranie z vlastných zdrojov“. Aj keď niektoré banky teraz ponúkajú financovanie takmer bez vlastného imania, nie je to nič iné ako solídne financovanie.

Odkiaľ môže pochádzať vlastný kapitál??

Každý, kto sa zo dňa na deň rozhodne skoncovať s kuchynským kútom v prenajatom byte, chce si teraz splniť sny, sa možno ešte konkrétne nezaoberal otázkou rovnosti. Myšlienka nočného peňažného účtu najskôr vedie k tomu, že sa zdá, že sen praskne, ale stojí za to premýšľať trochu ďalej. Ako vlastné imanie slúži samozrejme predovšetkým sporenie a účet cenných papierov. V rodine však môže byť aj niekto, kto je ochotný podať ruku. Banku nezaujíma, ako je tu zostavená zmluva o súkromnom úvere. Ani ona nevie, odkiaľ peniaze pochádzajú. Majú tiež charakter vlastného imania Zamestnávateľská pôžička. Musia vziať do úvahy iba určité formality v zmluve o pôžičke, aby sa pôžička od šéfa nepočítala do zdaniteľného príjmu. Životné a dôchodkové poistenie v mnohých nemeckých domácnostiach spí. Tieto nemusia byť rozpustené, ale môžu byť použité ako náhrada za vlastný kapitál. Alternatívne existuje možnosť politickej pôžičky. Nejde o pôžičku v klasickom zmysle, ale o preddavok na kapitál, ktorý ste sami ušetrili pred koncom zmluvy. V neposlednom rade je možné ako náhradu vlastného imania citovať aj vašu vlastnú prácu v reštrukturalizácii, takzvanú svalovú hypotéku. Dobre vypočítané, vašej kuchyni snov vo vašom vlastnom dome už nič nestojí v ceste.