Chladivé bytové doplnky z plechu a skla

chladné bytové doplnky z plechového a skleneného posúvača kávy

Chladné bytové doplnky z plechu a skla

Vedeli ste, že jedným z najmodernejších a najhorúcejších trendov je kombinácia plechu a skla? Umelci a dizajnéri znova objavili materiály s teplými tónmi. Je to jedna z moderných interpretácií minulosti.

Ako dodáte sklu moderný vzhľad??

Môžete ho skombinovať so sklom a získať tak moderný a elegantný vzhľad. Zabudnite na heavy metalové figúrky zo 70. a 80. rokov! Nový plech je elegantný a moderný a hlavne keď ho skombinujete so sklom.

Bytové doplnky z plechu a skla

Môžu urobiť skvelú prácu pri vylepšovaní vašich políc, stolov a stien. Na prvom obrázku môžete vidieť plechové terárium od spoločnosti “West Elm”. Stelesňuje všetko, čo máme na takýchto zariadeniach radi, a zároveň je obohatený o vintage sklenený stĺpik.

Dizajnové nápady z plechu a skla

chladné bytové doplnky z plechu a skla

Keď hovoríme o vintage, zvetranom alebo opotrebovanom pocite, celé sa to často dosiahne prostredníctvom starožitného plechového povrchu. Chcete do svojho návrhu začleniť ducha 14. storočia??

Potom by ste sa mohli rozhodnúť pre vintage sklenené hodiny, ako sú tieto, od Restoration Hardware. Môžete zažiť nádherný kontrast medzi ručne fúkaným sklom a plechovým vekom a rámom.

Štýlové vintage presýpacie hodiny

chladné bytové doplnky z plechu a sklenených presýpacích hodín

Hrniec kávy sa tu nazýva Bodum Eileen French Press. Zlatý štýl sa tu uplatnil na úplne inom povrchu. Pri odvážnom prevedení tohto úžitkového predmetu bola namiesto plechu použitá pozlátená nehrdzavejúca oceľ. Nič však neprezradíme, ak nie!

Dizajnový posunovač kávy

chladné bytové doplnky z plechového a skleneného posúvača kávy

Hľadáte spôsob, ako skombinovať plech a sklo so zrkadlovým povrchom? Nehľadaj ďalej! Lekárska skrinka Nýt v plechu v starožitnom štýle od spoločnosti “Restoration Hardware” ukazuje jasne priemyselný vzhľad, a to vďaka viditeľným nitom a lakovanému plechovému rámu.

Plech a sklo so zrkadlovým povrchom 

chladné bytové doplnky z plechu a sklenených zrkadiel

Svetlá na plech a sklo

Keď sa plech zo svetiel stretne so sklom žiaroviek, vytvoríte jedinečný dizajn. Niektoré z najkrajších kúskov vyrobených z týchto dvoch materiálov sa často dodávajú vo forme svetiel.

Ručne ohýbané ramená z prírodného plechu a leštené prírodné materiály dodávajú tomuto kúsku na mieru veľmi jedinečný vzhľad.

Ručne ohýbané ramená z prírodného plechu a leštené prírodné materiály

chladné bytové doplnky z plechových a sklenených dizajnových lustrov

Pre lustrový efekt tu máme tento kus ako príklad. Tu máme ručne fúkané sklo a plechový povrch. Názov je luster na zatmenie vyrobený z plechu „West Elm“. Všimnite si priemyselný pôvab tohto kúsku?

Ručne fúkané sklo a plechový povrch

chladné bytové doplnky z plechového a skleneného dizajnového závesného svietidla

Táto ďalšia svetelná stanica obsahuje krásne kúsky matného skla. Opäť máme do činenia s dielom od spoločnosti „Restoration Hardware“. Vo vojnovej komunikácii mala veľmi dôležitú funkciu. Dielo má teda veľmi zaujímavý príbeh, ktorý je viac ako 50 rokov starý.

Závesná lampa s príbehom

chladné bytové doplnky z plechovej a sklenenej dizajnovej žiarovky

Sivá farba bola odstránená a lampa je teraz vyleštená do dokonalosti plechu.

Teraz tu máme ďalší nádherný kúsok jedna štyridsať… Ide o lampu Brass Swing. Obsahuje pevnú a zakrivenú mosadznú trubicu, ktorá bola zotieraná, kým sa leskne.

Už sme spomenuli, že táto nástenná lampa sa tiež otáča?

chladné bytové doplnky z plechu a sklenenej nástennej lampy

Tento ďalší príklad je neuveriteľne moderný a očarujúci zároveň. Tu stojíme pred nečakanou voľbou dizajnu. Obsahuje nečakané plechové zásuvky. Táto nečakaná voľba dizajnu je jednoducho vynikajúca!

Moderné a očarujúce zároveň

chladné bytové doplnky z plechu a sklenených rozprávkových svetiel

Nábytok vyrobený z plechu a skla

Uzavrime článok s touto trojicou moderných nábytkov. Prvá vec, ktorú vidíme, je vedľajší stôl z „West Elm“. Obsahuje niekoľko vrstiev studeného skla, ktoré boli zarámované v starožitnom skle.

Tento kúsok, inšpirovaný stredovekým dizajnom, je jemný a pútavý zároveň!

chladné bytové doplnky z plechu a sklenenej stojacej lampy

Ďalší výber nie je ani zďaleka taký jemný. A preto ju milujem. Jedná sa o koktailový stôl od spoločnosti  Arteriors. Má hliníkové vreteno na nohe a starožitný plechový povrch, ako aj okrúhly povrch zo skla. Celá vec je bizarná a súčasná, nemyslite si?

Koktejlový stôl z plechu a skla

chladné bytové doplnky z plechu a sklenenej tabule skleneného konferenčného stolíka

Teraz si musíme niečo priznať. Náš posledný kus obsahuje skôr akryl ako sklo. Nie je to báječné? Jedná sa o rozkladací stôl od spoločnosti „CB2“, ktorý pre spoločnosť špeciálne vytvorilo duo Robert a Cortney Novogratz.

Skladací stôl s akrylovým diskom

chladné bytové doplnky z plechového a skleneného skladacieho bočného stolíka

Je perfektný na zábavu a môže byť použitý aj ako nočný alebo príručný stolík.

Čo si myslíte o dnešnej kombinácii plechu a skla? Zakomponovali by ste takýto kúsok do svojho domova??