Minimalistický dom v Japonsku vyzerá ako stan z dreva

Na našom webe určite nájdete mnoho zaujímavých článkov, vďaka ktorým bude váš záujem o neobvyklé architektonické formy a neobvyklé prevedenie ešte vyšší. Ak sa inšpirujete minimalistickým princípom „menej je viac“, čo sa týka stavby domu a interiérového dizajnu, a necháte sa ním viesť, pripravili sme pre vás dnes niečo špeciálne. Nasleduje ukážka vynikajúceho príkladu minimalistického domu v Japonsku postaveného v tvare stanu. Nachádza sa vo vidieckej oblasti neďaleko mesta Nagaoka. Nachádza sa v prefektúre Niigata na hlavnom ostrove Japonska,  Honšú.  Išlo o stavebný projekt Takeru Shoji Architects a má drevenú konštrukciu v tvare stanu. Minimalistický dom, podľa architektov nazývaný aj Hera House, je celý vyrobený z dreva a bol postavený pre rodinný pár a ich dve deti..

 Dom je postavený v minimalistickom štýle a je výrazný už z diaľky vďaka svojmu zvláštnemu tvaru.

Minimalistický dom postavený v Japonsku vo forme stanu je badateľný už z diaľky

  • Minimalistický dom z dreva vo forme stanu uprostred veľkej prírody

Táto obytná rezidencia sa nachádza na rohu nehnuteľnosti, ktorá je starou rodinnou nehnuteľnosťou. V okolí nie sú žiadne ďalšie budovy, takže je prakticky uprostred veľkého vonkajšieho prostredia. S ohľadom na toto jedinečné miesto bol vypracovaný aj jeho konštrukčný koncept.

Architekti navrhli rôzne budovy, ktoré boli potom navzájom prepojené. Výsledkom bol celý komplex budov, ktorý zahŕňa hlavný dom, pracovné miestnosti, statok a garáž. Cieľom je v skutočnosti podporiť lepšiu komunikáciu medzi obyvateľmi domu. V tejto súvislosti sú jedinečným spôsobom povzbudzovaní k tomu, aby využívali všetky budovy v celom komplexe budov. Vďaka tomu je aj prepojenie medzi jednotlivými budovami intenzívnejšie.

Dobrý príklad minimalistického domu, ktorý je čiastočne otvorený nehnuteľnosti. Veľké presklené dvere umožňujú prístup von.

Minimalistický dom v Japonsku v podobe stanu, veľké sklenené dvere umožňujú prístup von

Architekti tohto minimalistického domu v Japonsku pri navrhovaní budovy brali ohľad na okolie. Zámerne navrhli dom ako „neúplný“ domov. to znamená, že v tomto prípade sa rodina musí spoliehať aj na použitie ostatných stavebných štruktúr. Architekti tým chceli posilniť komunitného ducha obyvateľov na tomto kúsku zeme. V tomto ohľade každá jedna budova presahuje rodinnú domácnosť. Podľa tohto princípu otvorenej stavby sa spájajú hranice medzi vnútorným a vonkajším. Stanovili ste si cieľ vytvoriť nové spojenia a pritom sa cítiť slobodne.

Interiéry sú minimalistické, s jemne moreným drevom a preglejkou a elegantnými bielymi povrchmi.

Minimalistický dom v Japonsku s množstvom jemne morenej drevenej preglejky a hladkými bielymi povrchmi vo vnútri

  • Pohľad do tohto domu zvyšuje pocit pohodlia a praktickosti bývania

Špeciálny dizajn tohto domu nie je jedinou zvláštnosťou. Ako vidíte na obrázkoch, na jednej strane je postavený v podobe stanu, na strane druhej bolo do tohto minimalistického domu použitých veľa dreva. Vo vnútri je čistý minimalizmus. Sídlo japonskej rodiny má vo vnútri otvorený priestor. Jeho steny sú obložené svetlým moreným drevom. V skutočnosti sa všetky interiéry vyznačujú predovšetkým drevenými povrchmi, zatiaľ čo prirodzené svetlo vstupuje do domu trojuholníkovými oknami. Niektoré izby majú široké sklenené dvere, ktoré prepúšťajú dostatok svetla a umožňujú spojenie s vonkajším priestorom. Nábytok je minimalistický a funkčný. Nie je veľa dekorácií miestnosti. Ak si to dovolíte, je to riedke a nie je to nápadné. Všetko je tradične jednoduché ako vo väčšine moderných domov v Japonsku.

Japonská obývačka ako vždy dýcha pokojom a jednoduchosťou.

Minimalistický dom v Japonsku v podobe stanu na dvoch úrovniach v obývacej izbe oddelenej drevenou knižnicou

Vďaka dreveným trámom a množstvu drevených povrchov je miestnosť príjemnejšia. Nábytok a dekorácia sú tradične minimalistické.

Minimalistický dom v Japonsku Drevené trámy a obloženie Nábytok a dekorácia sú tradične minimalistické

 V dome sú dve rôzne úrovne, oddelené veľkou drevenou policou.

Minimalistický dom v Japonsku, dve poschodia v dome oddelené veľkou drevenou policou

 Veľké trojuholníkové okná ponúkajú výhľad na zeleň v japonskej záhrade a na ďalšie budovy patriace do rovnakého komplexu.

Minimalistický dom v Japonsku s veľkými trojuholníkovými oknami s výhľadom na japonskú záhradu a ďalšie budovy

Výzdoba je veľmi jednoduchá a nábytok je funkčný a odolný.

Minimalistický dom v Japonsku vo vnútri dekoru je jednoduchý, nábytok je funkčný a odolný

Super dlhý stôl ponúka dostatok úložného priestoru a dá sa použiť na jedenie, štúdium, prácu a všetko ostatné

Minimalistický dom v Japonsku obytný priestor super dlhý stôl veľa úložného priestoru multifunkčná plocha na jedenie, učenie sa, prácu

 Spálňa je ultra-minimalistická, s policami a iba niekoľkými matracmi na podlahe.

Minimalistický dom v Japonsku spálne ultra-minimalistické police matrace na podlahe