Originálne nápady na recepčné pulty – kreativita sa stretáva s udržateľnosťou

recepcia pult hotel starý kufor upcyklácia

Chladný dizajn pultu príjmu

Recepčný pult je vizitkou každého hotela alebo spoločnosti. Malo by byť čo najštýlovejšie alebo najoriginálnejšie, aby na návštevníka pozitívne zapôsobilo a upútalo jeho pozornosť. Preskúmali sme a zhromaždili sme pre vás 15 nápaditých pultov príjmu. Tieto fascinujú nielen svojim dizajnom, ale predovšetkým materiálmi, ktoré boli pri ich výrobe použité.

Od hotelov po reštaurácie až po kancelárske miestnosti nájdete mnohostranné množstvo recepčných pultov. Každý má svoj vlastný špecifický profil a je postavený v špecifickom štýle. Dizajn a textúry sa líšia v závislosti od toho, aký druh odvolania chcete podať.

Pozrite sa napríklad na prvý recepčný pult z našej zbierky vyššie. Použité kufre a cestovné tašky sú ležérne poskladané. Takto to vyzerá na recepcii v hoteli Ramblas neďaleko Barcelony. Myšlienka patrí Langranja. Je to nielen originálne a ako téma veľmi vhodné, ale aj šetrné k životnému prostrediu a udržateľné. Hostia hotela sú ohromení a užívajú si nostalgický a zároveň dobrodružný vzhľad pultu recepcie.

Hravý dizajn s industriálnym nádychom

recepcia hotelová recepcia oceľové kovové koše

Tento recepčný pult na obrázku vyššie, ten z Yumakovskí architekti je navrhnutý. Oceľová konštrukcia so zastaraným vzhľadom a závesnými kovovými sudmi, ktoré slúžia ako závesné svetlá. Toto veľkolepé stvorenie je takmer univerzálne. Je vhodný na recepciu v galériách, koncertných sálach, na výstavách, fotoštúdiách a workshopoch.

A čo keby ste pracovali v kancelárii, kde bol recepčný pult vyrobený z drevených dosiek zo 100-ročného domu? Reč je o kancelárii hry The Pride and Glory v Krakove spoločnosti Morpho Studio. Dizajnéri vytvorili príjemný kontrast medzi teplým drevom a studeným betónom a kovom. V takýchto kancelárskych miestnostiach sa môžete skutočne ponoriť do svojej práce a cítiť intímnu rovnováhu.

 Kreatívna pohoda v každodennej práci

recepcia pult staré drevené dosky kancelárske miestnosti

Máte radi históriu a jemnú romantiku? Potom je hotel Fontevraud vo Francúzsku určite niečo pre vás. Práve tu, na pulte recepcie, môžete cítiť minulosť a pritom si užívať minimalistický, moderný dizajn. Použité boli robustné drevené trámy, oceľ a sklo. Výsledok – jednoduchá elegancia a geniálna jednoduchosť.

Niekedy ide nostalgia a modernosť ruka v ruke

recepcia obdĺžnikové drevené trámy recepcia

Pozrite sa aj na ostatné pôvodné nápady na pult recepcie. Ktovie, či je jedno alebo druhé vhodné aj pre váš domov. Prečo nie? Chladný barový pult v kuchyni by bol napríklad ideálnym pútačom pozornosti, ktorý ste už možno dlho hľadali..

Reštauračný pult vyrobený zo starých kovových rúrok v zvetranom vzhľade

recepčný pult staré kovové rúrky

Pevné a robustné z mramoru

recepcia recepcia recepcia mramorový kamenný blok

Mini gabión v športovom obchode

recepčný pult balvany gabionový recepčný pult

Pre skutočných ošumelých fanúšikov

recepcia pult veľké drevené zásuvky upcyklácia

Ozdobte guľatinou

počítadlo recepcie denník stolný lampa na recepcii

Správny recepčný pult pre výstavy automobilov

recepcia hotelová recepcia auto

Naplavené drevo dokáže zázraky

recepcia hotelová recepcia prírodné drevo naplavené drevo

Staré knihy rozhodne nie sú na zahodenie

recepcia hotelová recepcia staré knihy šetrné k životnému prostrediu

Staré kovové priehradky zo skladu slúžia ako recepčné pulty

recepčný pult kovové priehradky sklad recepčný pult

Štruktúra prírodného kameňa a štýlový dizajn

recepcia pult prírodný kameň recepcia pult hotel

Útržky dreva sa dajú použiť veľmi prakticky a vkusne

recepčný pult preglejka drevené panely recepčný pult