Premeňte svoj domov z domova na šperk – 4 dobré nápady, ako by to mohlo fungovať

Sen o vlastnení domu je jedným z najobľúbenejších medzi Nemcami. Prečo nie? Pretože čo môže byť krajšie ako postaviť alebo si nechať postaviť vlastný dom pre vás a vašu rodinu ako klienta. Aby nebol dom len taký hocijaký, ako staviteľ môžete pomocou malých akcentov a nápadov z jednoduchého domu vyčarovať jedinečný šperk pre celú rodinu..

Čo hovoríte na zimnú záhradu?

Keď je dom v prevádzke, mali by ste vážne zvážiť, či by malá zimná záhrada mohla obývačku opticky zväčšiť. Zvlášť, ak obývačka nie je taká veľká alebo je veľmi zákutá alebo sa zdá byť trochu tmavá, zimná záhrada, ktorá môže priamo susediť so záhradou, je ideálna na zväčšenie priestoru. Ale dá sa pestovať aj bez toho, aby bol v spojení so záhradou. Napríklad na kuchynské okno alebo smerom do kuchyne. Dobrá možnosť vetrania miestnosti za určitých okolností dokonca ušetrí digestor alebo podobne.

postaviť si vlastný dom

Zimná záhrada je tiež skvelým miestom na relax. Vybavená nádhernými rastlinami, ktorým sa obzvlášť dobre darí v takýchto zimných záhradách, alebo voliére s exotickým vtáctvom a posedením, môže zo zimnej záhrady vzísť malá oáza relaxácie, a tak vám umožní jednoduchú, každodennú dovolenku vo vašom vlastnom dome. spôsob. Nie je preto nesprávne vopred si dobre premyslieť, kto vám postaví vlastný domov. A Nechajte si postaviť dom spoločnosťou HELMA je tu dobrý nápad a obzvlášť so špeciálnymi požiadavkami. Tento poskytovateľ sa okrem iného špecializuje na neobvyklé špeciálne požiadavky a doplnky.

izbové rastliny domácej zimnej záhrady

Bazén v suteréne

Ak máte možnosť, určite by ste to mali zvážiť. Je pravda, že rozšírenie bazéna je veľmi nákladné, ale na druhej strane sa predpokladá, že dom bude trvať večne a často aj deti a vnúčatá. Ak je suterén dobre rozvinutý, priestranný a má veľa priestoru, ktorý zostal z niekoľkých vedľajších miestností, bazén v suteréne je nielen chladný, ale aj ozdobný prvok domu v každom ročnom období. Ak je dom podpivničený do dvoch úrovní, mali by ste o to viac premýšľať o rozšírení bazéna. Dôležité sú tu presné výšky stropov, hĺbka podlahy, vodné prípojky a požiadavky na odvodnenie a čistenie vody v príslušnej obci..

domáci suterénny bazén

Sauna na zimu

Čo môže byť krajšie v zime, ako skočiť do vlastnej sauny, premrznutí? Mať zabudovanú malú saunu v suteréne už nie je žiadny úspech. Čoraz viac nemeckých domácností sa rozhoduje vytvoriť vlastnú malú saunu. Pri rozširovaní sauny by ste mali dbať na to, aby bola ventilácia v saune absolútne zaručená Dodržiavajú sa predpisy požiarnej ochrany a že sa človek aspoň trochu zaoberá témou saunovania. Veľkosť sauny nezávisí len od objemu samotnej miestnosti, ale aj od toho, koľko ľudí by saunu pravidelne používalo. Čím je menšia, tým rýchlejšie je možné saunu zahriať. Mali by ste to tiež zvážiť, pretože sauna má tiež značný vplyv na množstvo nasledujúcich položiek za účty za energie.

sauna doma

Malé arkýřové okno v spálni

Malé arkýře nie sú pútačom zvonku, ale umožňujú aj veľký priestor pre predstavivosť a dizajn miestnosti vo vnútri príslušnej miestnosti. Ak je napríklad arkýř v detskej alebo dievčenskej izbe, arkýřové okno na prednej strane okna je možné použiť tak, že malé miesto na sedenie vedľa okna s niekoľkými vankúšmi vás pozýva zdržať sa. Arkýř v zásade umožňuje malé optické zväčšenie v každej miestnosti a zlepšuje vzhľad každej miestnosti.

arkierové okno domácej spálne