Test domáceho kina: Takto si môžete prežiť perfektný večer v kine s priateľmi

Takto si môžete užiť perfektný večer v kine s priateľmi

V zime sa radi schovávame v „jaskyni“ svojho bytu a čakáme, kým sa slnko ukáže dlhšie. Mnoho ľudí potom vidí svojich priateľov menej – nie tak na jar a v lete. Ako sa dni trochu predlžujú, častejšie navštevujeme priateľov a susedov a robíme veci po práci alebo cez víkend. Do kina môžete samozrejme chodiť veľa, ale postupom času to zaťaží vašu peňaženku. Prečo teda nepozvete do svojho domu niekoľko priateľov, aby si pozreli film? „Kino zážitok“ by sa však nemal stratiť. S týmito tipmi bude váš večer v kine úplný úspech!

Test domáceho kina

Test domáceho kina Takto si môžete prežiť perfektný večer v kine s priateľmi

Správna technika

Ostrý obraz je nevyhnutný pre nezabudnuteľný večer v kine. Aj keď je film z 50. rokov, obrázok už nie je ako v mihotajúcom sa políčku. Väčšina televízorov premieta filmy v rozlíšení HD + (4K). Ak ale stále sledujete HD, nemusíte si hneď kupovať nový televízor. Ak prijímate svoj televízny program prostredníctvom satelitu, môžete pripojiť aj modul HD +. Jedná sa o malú kartu, ktorá je pripojená k televízoru alebo k prijímaču a upgraduje vaše zariadenie z HD na HD +. Pri skvelom obraze by zvuk samozrejme nemal zostať pozadu. V kine sa používa priestorový zvuk, čo znamená, že zvuk nevychádza iba spredu (t. J. Z televízie), ale aj reproduktory sú distribuované po celej miestnosti, čo vám dáva pocit, že ste priamo v strede diania. Ak teda chcete trochu investovať do správneho zvuku, môžete tu prečítajte si všetko, čo potrebujete vedieť o reproduktorových systémoch pre domáce kino.

Faktor útulnosti

Technológia je samozrejme iba polovicou úspechu. Filmový večer doma je oveľa uvoľnenejší, nesnažíte sa uponáhľať uponáhľanou dopravnou špičkou, jednoducho začnete, keď sú tam všetci. Predtým si môžete niečo pohodlne uvariť. Ak teda nechcete k filmu podávať iba popcorn, nájdete ho množstvo inšpirácií na recepty online. A ďalšia výhoda domáceho kina: počas filmu sa môžete rozprávať, vyskúšajte si to v skutočnom kine! Aby bol večer úplným úspechom a trvalým príjemným zážitkom pre vás a vašich priateľov, musí byť atmosféra samozrejme tiež presvedčivá. Pretože si užívame všetkými zmyslami, miestnosť by mala pôsobiť upravene, čisto a sviežo. Vyčistili sme teda daňové priznanie od stola, raz sme otvorili okná a po miestnosti rozložili niekoľko vonných sviečok. Aby ste sa mohli plne sústrediť na film, získajte tmavé záclony. Na kresle a gauči by sa samozrejme malo pohodlne sedieť, a to aj pri dlhších filmoch. S útulnými vankúšmi a prikrývkami poskytnete potrebný komfort. Teraz stačí vybrať ten správny film a ktokoľvek, kto vlastní Smart TV, si potom môže ľubovoľne listovať v galérii Netflix, kým nenájde ten pravý..