12 tipov na krásne bývanie v podkroví alebo v štúdiu

krásne bývanie v podkroví alebo štúdiovej obývačke pôvodné zariadenie

Prispôsobte si svoj loft alebo štúdio podľa svojich potrieb

Chýbajú vám možnosti ukladania? Nemáte spálňu? Zhromaždili sme tu pre vás niekoľko nápadov, ako môžete maximalizovať priestor a prispôsobiť si podkrovie alebo štúdio podľa svojich potrieb..

Bez ohľadu na to, ako veľké sú podkrovia a štúdiá, majú podobné vlastnosti.

Takmer všetky nemajú dostatok vstavaných skríň na odkladanie, potrebujú nábytok na mieru a v neposlednom rade majú posteľ v obývačke. Prečítajte si 12 tipov na plánovanie miestností pre maximálny komfort, štýl a flexibilitu.

Naplánujte súvislú farebnú schému – krásne bývanie v podkroví alebo v štúdiu

krásne bývanie v podkrovnej alebo štúdiovej sedacej súprave poličky do obývačky

Ak vidíte svoj obytný priestor iba na prvý pohľad, potom nevyhnutne potrebujete zodpovedajúce farby. Miestnosť s harmonickými farbami vyzerá úhľadnejšie, čistšie a integrovanejšie.

Zamyslite sa nad koordináciou kusov nábytku. Eklektický vzhľad by fungoval, keby bol zámerne cielený – prísna farebná schéma pomáha. Ale ak sa necítite sebavedomo, držte sa jedného štýlu – napríklad Midcentury. Potom budete mať jednu izbu.

Osvetľovacie systémy umiestnite do rôznych výšok

krásne bývanie v podkroví alebo štúdiovom stole, jedáleň, klasické zariadenie

Nízko zavesené závesné svetlá vytvárajú intímny pocit – použite ich teda nad jedálenským stolom alebo v obývačke. Vyššie zavesené svetlá sú vhodné do „verejných“ kútov – napríklad na chodby alebo pracovné stanice v kuchyni.

Určte „miestnosti“ pomocou kobercov. Starý náznak, ale treba ho znova spomenúť, pretože skutočne funguje. Koberec, ktorý je pre zónu príliš malý, je najčastejšou chybou. V ideálnom prípade by ste mali zvoliť koberce, ktoré sú dostatočne veľké, aby sa do nich zmestil všetok súvisiaci nábytok. Na vrch koberca môžete položiť menší koberec, aby bola farba a jemnosť jemnejšia. V jedálni si vezmite koberec, ktorý je dostatočne veľký na to, aby zatlačená stolička zostala na koberci, keď vstanete..

Zamyslite sa nad možnosťami úložiska

krásne bývanie v podkroví alebo štúdiovej obývačke pôvodné zariadenie

V loftoch a štúdiách nikdy nie je dosť skriniek. Postavte si skrinky na stenu sami. Rozložte celú stenu na poličky, skrinky a vstavané skrine. Aj keď sú tieto starosti drahé, každý deň uľahčujú a spríjemňujú život, takže stojí za to.

Oddeľte miestnosť policami bez zadnej steny

krásne bývanie v podkroví alebo v štúdiových policiach oddeľuje drevenú výzdobu

Miestnosť v miestnosti je možné navrhnúť najľahšie pomocou police bez zadnej steny, ktorá je umiestnená kolmo na stenu. Túto radu je možné využiť vo väčších i menších miestnostiach. Usporiadajte knihy horizontálne než vertikálne, vložte veci do košov, ktoré vyzerajú dobre zo všetkých strán, a zmiešajte množstvo dekoratívnych prvkov, ako sú vázy, sviečky a misky. Všetko musí byť samozrejme v bezpečí – ak žijete s malými deťmi alebo v krajine so zemetrasením, musíte poličku poriadne zaistiť k stene a / alebo podlahe..

Pre flexibilitu namontujte kolieska

krásne bývanie v dizajne podkrovných alebo štúdiových regálov

Kus nábytku na obrázku je na jednej strane knižnica a na druhej strane šatník – a pomocou otočných koliesok sa dá ľahko otáčať a presúvať. Na trhu je možné kúpiť veľký nábytok s otočnými kolieskami, ale je ho možné namontovať takmer na akýkoľvek existujúci kus nábytku. Zamyslite sa nad tým, aké by bolo múdre môcť hneď premiestniť pohovku, posteľ alebo policu.

Používajte inovatívny, flexibilný nábytok

krásne bývanie v podkroví alebo v štúdiu posuvné dvere z masívu

V tesnom priestore potrebujete šikovný, priestorovo úsporný dizajn. Zvážte rozkladacie nástenné postele, miznúce dvere, moderné rozťahovacie pohovky a výškovo nastaviteľné jedálenské a konferenčné stolíky.

krásne bývanie v podkroví alebo v štúdiu

Štúdio s nábytkom na obrázku pôsobí ľahko a priestorne – a posteľná plocha sa používa na iné účely.

Vyberte správnu mierku

krásne bývanie v podkroví alebo štúdiovej obývačke s jedálňou So správnou veľkosťou nábytku vyzerá miestnosť pohodlne a pohodlne, inak – nemotorná. Do malých priestorov si kúpte maximálnu možnú veľkosť, ktorá umožní dostatok priestoru na pohyb okolo nábytku. Malé kusy nábytku vám spôsobujú iba nepríjemné pocity. Môžete si dovoliť väčší nábytok vo väčších priestoroch – nekupujte však príliš veľký. Niektoré pohovky a stoličky na dnešnom trhu sú také obrovské, že sa priemerný človek cíti ohromený.

Nainštalujte podkrovnú posteľ

krásne bývanie v podkroví alebo štúdiovej kompaktnej kuchyniSkvelý spôsob, ako maximalizovať vertikálny priestor a vytvoriť súkromie, je mať podkrovnú posteľ. Dobre si však premyslite, či chcete rebrík používať každý deň alebo radšej obetujete trochu viac priestoru a vytvoríte pohodlné schodisko. Inak pre deti alebo ak vám to nevadí, riešenie rebríka je veľmi priestorovo úsporné.

Pomocou závesov zjemnite rohy a vytvorte súkromný priestor

pekné bývanie v podkroví alebo ateliéri žltá stena útulná

Zaveste závesy, aby ste oddelili neexistujúcu izbu alebo spálne a obývačku urobili viac súkromnými. Na okná môžete samozrejme zavesiť závesy vysoké v miestnosti – pre väčšie teplo a súkromie, ako aj pre prirodzenejšie svetlo.

Využite rozsiahle steny s galériovou stenou

pekné bývanie v podkroví alebo štúdiové obrázky komoda na stenu

So stenou galérie môžete lepšie naznačiť svoj štýl. Nemusíte vyplniť celú stenu naraz. Začnite kompozíciu od stredu a časom môžete pridať ďalšie diela.

Dajte nám vedieť: Bývate v podkroví alebo v štúdiu? Čo je najväčšia výzva pred vami?