Ako kombinujete koberce v otvorenom pláne?

koberce tkané zo sisalu pre otvorený plán

Ako kombinovať koberce v otvorenom pláne?

Môžu sa zvieratá voľne pohybovať v miestnosti? Čo s ich prístupom k nábytku?

Niekedy sa môže nábytok cítiť stratený? To platí najmä pre byty s otvoreným plánom. Z tohto dôvodu sú v takýchto miestnostiach koberce obzvlášť dôležité.

Ale ak máte niekoľko kobercov vedľa seba súčasne, musíte dobre zvážiť, ako spolu fungujú. Najjednoduchším spôsobom by bolo použiť niekoľko, ktoré sa navzájom zhodujú.

Niekedy je to ideálny prípad a inokedy nudné a esteticky obmedzujúce. Aké je tajomstvo úspechu? Musíte vedieť, kedy je v poriadku miešať veci a ako to najlepšie urobiť!

Máte čo do činenia s rôznymi kobercami v jednej miestnosti??

koberce s výtvarným zariadením s otvoreným obývacím priestorom

Tu máte aj dva vyššie uvedené varianty: Môžete použiť podobné koberce alebo dva rôzne koberce, ktoré spolu ladia! Ak tieto dve oblasti slúžia na rôzne účely, koberce vám pomôžu ich lepšie rozlíšiť.

Opakovanie pomáha zmierniť kontrasty v miestnosti, a tak nebudú v miestnosti príliš dominovať. Boli tu použité dva rôzne koberce. Takto odlíšite jedálenský kút od obývacieho.

Koberce majú podobnú farebnú paletu a zaisťujú tak harmóniu

koberce s otvoreným moderným minimalizmom

Monolitické farebné koberce sa ľahšie kombinujú ako ostatné. V takom prípade stačí vybrať dva odtiene, ktoré k sebe dobre ladia.

Neutralita jednej farby úlohu opäť uľahčí

koberce s otvorenými parketami z vlašských orechov

Napriek tomu, že dva koberce na tomto obrázku sú veľmi odlišné, dajú sa veľmi dobre kombinovať vďaka spoločnej palete farieb

béžové koberce s otvoreným obývacím plánom

Vykazujú tiež podobnú citlivosť, čo je tiež veľká výhoda úspešnej kombinácie. Interiérový dizajn pochádza z dielne Carolyn Miller Interiors.

Orientálne koberce je možné tiež navzájom ľahko kombinovať

koberce s otvoreným životným plánom s etnickými vzormi

Dôvod: Často vykazujú podobnú citlivosť a farebnú paletu. Množstvo detailov zaisťuje, že sloboda kombinovania je ešte väčšia.

Celé to najlepšie funguje so spoločnou dominantnou farbou. Môžete to vidieť na nižšie uvedenom príklade

koberce s otvoreným životným plánom teplé nuansy mäkká koža

Kto by čakal, že kombinácia orientálneho koberca a flokati bude fungovať tak dobre? Ale evidentne to funguje! Držte sa teda jednoduchých vyššie uvedených pravidiel a budete ohromení rozmanitosťou možností.

koberce s otvoreným obývacím plánom luxusný jedálenský stôl z tmavého dreva