Atraktívny a štýlový dizajn schodiska – konzolové schody

Schody … Dôležitá súčasť interiérového dizajnu, ktorá je v dnešnej dobe súčasťou modernej architektúry. Okrem veľkého výberu materiálov existuje aj atraktívna alternatíva s kreatívnym charakterom, univerzálne riešenie pre akýkoľvek interiérový dizajn.

Atraktivita schodov vytvára moderný interiér

dizajnové interiérové ​​konzolové schodisko

Konzolové schody sú považované za luxusný interiérový dizajn, ktorý je ponúkaný zo širokej škály materiálov. Podľa štatistík záujem o tento typ schodiskového dizajnu v posledných rokoch výrazne vzrástol. Hlavným dôvodom je atraktívny vzhľad, pretože dizajn nemá žiadne viditeľné upevňovacie prvky.

Kreatívny dizajn je vždy ťažiskom nábytku. Z tohto dôvodu sú k dispozícii rôzne varianty a materiálové možnosti.

Krok za krokom k snovému dizajnu

dizajn-s-konzolovým-schodiskom-interiér

Medzi najobľúbenejšie prevedenie patria konzolové schody vyrobené z dreva as uhlovými schodmi. Táto verzia je vhodná aj pre návrhy verejných a komerčných schodísk, pretože dodávajú prirodzený vzhľad. Extravagantné varianty ako napr Schody vyrobené z akrylu a betónu sú viac určené pre súkromné ​​domácnosti. Akrylové schody je možné perfektne kombinovať s vhodným osvetlením, pretože farebné odlesky vytvárajú útulnú oázu pohody.

Konzolové schody patria k najlepším návrhom schodísk

dizajnové konzolové schodisko

 Aký je najlepší spôsob montáže konzolových schodísk

Najprv sa vypočíta výška podlahy a potom sa vytvorí prehľadný náčrt, ktorý je bohatý na informácie a veľmi dobre detailne spracovaný, pretože tento typ konštrukcie nie je jednoduchá vlastná montáž. Okrem výšky musíte veľmi dobre vypočítať presný sklon a hĺbku kroku a tiež si ich všimnúť v náčrte. Schody nie sú objednané, kým nebudete mať jasný plán stavby. K objednávke budú k dispozícii dodané šablóny, ktoré slúžia ako označenie vyvŕtaných otvorov. Šablóny by mali byť správne pripevnené a zodpovedať predtým určeným rozmerom. Ako upevnenie môžete použiť lepiacu pásku, ktorá môže šablóny pri vŕtaní udržiavať stabilné.

Na stabilizáciu konzolových schodísk postačujú spravidla iba dva otvory. Po vŕtaní je obzvlášť dôležité odstrániť vrtný materiál z vyvŕtaných otvorov. Až keď je kovová konštrukcia pripravená, môžete postaviť drevenú verziu. Pred montážou každého kroku je potrebný bočný výrez a musí byť zostavený s kovovou konštrukciou.

Stabilita a kreativita v jednom

Konzolové schodisko vyrobené z dreva

Dávajte pozor na pokyny výrobcu, pretože výrobky majú rôzne tipy, ako je doba vytvrdzovania a postup stavby. Náš redakčný tím vybral tie najlepšie nápady pre tieto typy schodísk, ktoré sú nevyhnutné pre vašu inšpiráciu. Príjemnú zábavu pri prezeraní nasledujúcej galérie obrázkov!

chladné drevené konzolové schodisko    detail-drevené-konzolové schody drevené konzolové schodisko drevovýroba s konzolovým schodiskom drevené variantné konzolové schodisko zariadenie interiéru-konzolové schodisko Konzolové schody z akrylu s LED diódami Betónové konzolové schodisko  Konzolové schodisko z mramoru Konzolový sklenený povrch schodiska Konzolové schody-kreatívne-varianty Konzolové schodiskové LED osvetlenie Konzolové schodisko s osvetlením Konzolové schodisko, prírodné drevo

Varianty konzolového schodiska stabilné drevené konzolové schodisko schodiskové konzolové schodisko