Čerstvá životná inšpirácia s alabastrom z trendového materiálu

Napriek tomu, že alabastr viac pripomína dávne časy, biela nádhera je určite materiál It a už nejaký čas je trendy v zariaďovaní a dekorovaní. V minulosti sa z neho vyrábali chrámové ozdoby, ikonické sochy a sarkofágy, dnes sú obľúbené najmä štýlové bytové doplnky, akými sú žiarovky a rafinované obklady stien z alabastru. Krásny materiál je mnohými považovaný za lacnejšiu alternatívu mramoru, ale pracovať s ním je oveľa jednoduchšie. Vyzerá a cíti sa ako kameň, ale v skutočnosti ním nie je. Čo je to vlastne alabaster a aké má vlastnosti, sa dozviete nižšie. Tiež získate veľa inšpirácie, ako môžete svojmu domovu dodať moderný a jedinečný nádych starodávneho materiálu.

V interiérovom dizajne panujú alabastrové rozdeľovače miestností

nápady rozdeľovača alabastrovej miestnosti

Čo je alabaster?

Pokiaľ ide o optiku, možno si myslieť, že alabaster je skala. Ale toto je skutočne variácia sadry v Paríži. Inými slovami, alabaster je síran vápenatý a má dosť difúznu štruktúru. Jeho jemné zrno pripomína mramor a jemná biela farba je podobná mliečnemu sklu.

Materiál vznikol po odparení z morí a jazier v priebehu miliónov rokov a je pochovaný pod povrchom zeme. Získava sa výkopom na takýchto miestach a zvyčajne sa získava vo forme veľkých vajec. Najväčšie zásoby alabastru sú v Toskánsku, presnejšie v oblasti okolo Volterry. Aj ďalšie krajiny ako Španielsko, Portugalsko, Egypt a Grécko majú oblasti, kde sa ťažia alabastrové vajíčka a ťaží sa materiál.

Alabaster je nový mramor

čo je alabaster

Biely sediment nie je známy len ako stavebný a dekoratívny materiál. V skutočnosti má tiež blahodarný, liečebný účinok. Už v dávnych dobách ľudia vedeli, že alabaster má harmonizujúci a upokojujúci účinok. Môžete to cítiť už len tým, že sa na to pozriete alebo sa dotknete jeho povrchu. Sochy, dekoratívne prvky a obytné doplnky z alabastru rozložené v rôznych miestnostiach preto zaisťujú väčšiu harmóniu a rovnováhu vo vašom vlastnom dome..

Ako stvorené pre svetlo

Subtílny materiál je nielen ušľachtilý, ale tiež sa s ním veľmi ľahko pracuje, pretože je dosť porézny. Alabaster tiež nie je odolný voči poveternostným vplyvom, a preto je vhodný iba na úpravu interiéru. Najmä tenké vrstvy pozoruhodnej omietky patria k obľúbeným mnohým dizajnérom, pretože nielenže vyzerajú vynikajúco, ale umožňujú nimi tiež prúdiť svetlo. Nie nadarmo sú s ním vyrobené štýlové stolné a závesné svetlá, ktoré zaujmú nadčasovým vzhľadom. Svietidlá pôsobia obzvlášť nadčasovo a dokonca až futuristicky, keď majú alabastrové nohy rovné geometrické tvary. V závislosti od zariadenia domácnosti a osobných preferencií si potom môžete nájsť ten správny dizajn žiarovky, ktorý vám bude vyhovovať.

Minimalistická a napriek tomu veľmi ušľachtilá lampa prináša do spálne extra luxus

spálňa z alabastrovej žiarovky

Nádherný materiál vyžaruje aj svoju mystickú auru ako guľa

alabastrové závesné svetlá nápady pre domácnosť

Kúpeľňa sa stáva kúzelným snovým miestom

alabastrový dizajn kúpeľňovej steny

Ušľachtilé povrchy a bytové doplnky

Trendový materiál nielenže skvele vyzerá na lampách, ale taktiež redukuje jemnú postavu ako minimalistické podložky, lampáše alebo viečka. Alabaster je priepustný, a preto sa ľahko farbí. V prirodzenom výskyte existujú aj jeho rôzne sfarbené varianty, ako ružová, žltá, krémová a dokonca svetlo hnedá. Biela verzia však zostáva klasická a očaruje jemným zrnom.

Nadčasová náročnosť z alabastru

elegantné alabastrové podložky

Romantika minimalistickým spôsobom

alabastrová lampa štýlové bytové doplnky

Luxus so zvláštnym nádychom

nápady na luxusné zariadenie alabastrové zlato

Ak vás tento pozoruhodný materiál nikdy nebavil, bolo by načase presvedčiť sa o jeho elegancii a blahodarnej sile. Nájdite pre seba ten pravý alabastrový doplnok a užite si trendový dizajn so starožitnou pachuťou a štipkou rustikálnej mystiky!

Staroveké sa stretáva s moderným

krásny alabastrový život nápady lampová základňa

Alabaster je perfektný aj ako trendová farba

alabastrový kuchynský ostrov interiérový trend bývania     alabastrová farba na stenu sherwin williams

alabastrový životný trend farby na stenu

Pre skutočných milovníkov dizajnu so slabosťou pre klasickú romantiku 

alabastr domáca inšpirácia vintage nádych

alabastrová žiarovka elegantné nápady na zariadenie   elegantná stolová lampa vyrobená z alabastru

Ľahkosť a vycibrená atmosféra v spálni

žiarovka alabastr nápad na zariadenie spálne    stolové lampy alabastrový životný trend

Aj v dekoratívnej verzii je materiál neprehliadnuteľný

životný trend alabastrové osvetlenie

Mäkké zrno a príjemný pocit v jednom

alabastrová luxusná podlaha