Feng Shui tipy na harmóniu a pozitívnu energiu doma

feng shui tipy harmónia energia pozitívna

Tipy na Feng Shui – pozvite pozitívnu energiu do svojho domova!

Byť aktívny! Je vo vašich rukách, aby ste vytvorili svet harmónie a krásy. Začnite svojim bytom. Je veľmi dôležité, aby ste sa doma cítili pohodlne a bezpečne. Číňania si to uvedomili už pred večnosťou a vďaka doktríne Feng Shui sa ich múdrosti môžeme dotknúť aj dnes.

Feng Shui je učenie o rovnováhe v živote. Všetko na svete je založené na rovnováhe. Toto formuje všetky ázijské učenia a v dnešnej dobe tomu verí stále viac ľudí zo Západu. Ak ste jedným z nich, prečítajte si tento článok pozorne až do konca.

Na štúdium filozofie vyučovania Feng Shui nepotrebujete čítať veľké knihy. Stačí sa zoznámiť s týmito desiatimi jednoduchými pravidlami. Stačí, že ich budete dodržiavať, aby ste vo svojom dome vytvorili pozitívnu a vyváženú atmosféru.

1. Začnite znakom Vstupný priestor. Je to veľmi dôležité a je to taký filter pre prichádzajúcu energiu. Je dobré, ak vstupná chodba nie je práve rovná, ale skôr zakrivená. Pozitívna energia teda vstupuje do bytu a negatívna zostáva vonku.

Farba dverí je tiež dôležitá. Červená znamená úspech a bohatstvo, zelená pre rast a rozvoj, modrá pre relaxáciu a hnedá – stabilitu.

Zoznámte sa so základnými princípmi Feng Shui!

feng shui tipy na harmóniu energeticky pozitívne vchodové dvere

2. Vždy tvorte objednať!!! Toto je základné pravidlo nielen vo Feng Shui! Vytvorte priestor pre pozitívnu energiu. Vyhoďte všetky položky, ktoré sú rozbité alebo nepoužiteľné!

Vytvorte poriadok a priestor!

feng shui tipy harmónia energia pozitívny poriadok čistota

3. Využite silu Farby a vytvorte harmonickú farebnú schému z dvoch až troch farieb, ktoré sa vám páčia a dobre ladia.

Aké sú vaše obľúbené farby?

feng shui tipy harmónia energia pozitívna rovnováha farieb

4. Zarovnajte svoj byt s vašim osobný vkus a! Toto je váš dom a mal by byť plný vecí, ktoré vám ležia na srdci. Výsledná energia je pre vás dobrá.

Rob ako chceš!

feng shui tipy harmónia energia pozitívny život

5. Izbové rastliny! Nie je žiadnym tajomstvom, že kvety môžu osviežiť každú izbu. Vášmu domovu môže vdýchnuť život napríklad bambus.

Žite v súlade s prírodou!

Užite si flóru doma!

feng shui tipy harmónia energia pozitívna izbové rastliny zelené

6. Rovnako ako rastliny, hudba aj liečivé účinky na nás. Bez ohľadu na to, či radi počúvate (hráte) hudbu, nechajte ju byť súčasťou vášho každodenného života. Zvonkohra je skvelý nápad. Vietor teda ponúka mimoriadny koncert špeciálne pre vás.

Magická liečivá sila hudby

feng shui tipy harmónia energia pozitívna hudba windspiel

7. Poznajte päť prvkov vo Feng Shui – vodu, oheň, zem, drevo a kov. Každý prvok je reprezentovaný určitými objektmi. Napríklad sklenené stojany na vodu, keramika na zem, krb alebo sviečky na oheň. V interiéri by mali byť všetky prvky zastúpené rovnako. Toto je spôsob, akým tvoríte harmónia.

Harmónia a rovnováha – to je váš cieľ

feng shui tipy na harmóniu energeticky pozitívne prvky

8. Šťastné kúzla a talizmany. Ak si myslíte, že vám položka prináša šťastie, má u vás doma miesto.

Možno pozostáva šťastie byť obklopený pozitívnou energiou

feng shui tipy harmónia energia pozitívne talizman

9. Usporiadajte svoje spálňa podľa pravidiel Feng Shui (o tom sme už napísali niekoľko článkov) Spálňa je veľmi dôležitá, pretože v nej strávite zhruba tretinu života.

Dobré feng shui vo vašej spálni

feng shui tipy na harmóniu, energeticky pozitívnu spálňu

10. Vpustite slnko! Prirodzené svetlo  je určite pozitívna energia. Najlepším riešením sú veľké okná od podlahy až k stropu. Užite si slnečné lúče!

Vpustite slnečné svetlo do domu!       feng shui tipy harmónia energia pozitívne slnečné svetlo