Interiérový dizajn vo francúzskom štýle – krásna elegancia z Francúzska

Interiérový dizajn vo francúzskom štýle, čalúnené čelo manželskej postele

Krásna francúzska elegancia v interiérovom dizajne

Čo spájate s francúzskym interiérovým dizajnom? Väčšina ľudí si ho spája s eleganciou, prepracovanosťou a luxusnými detailmi. Keď už desaťročia používate súčasne slová „francúzsky“ a „nábytok“, ľudia očividne mysleli na krásu.

Zdá sa, že v posledných rokoch je francúzsky štýl ešte obľúbenejší. Majitelia a dizajnéri úspešne oživili túto veľmi nudnú a únavnú izbu.

Čo by mal vlastne človek chápať pod „francúzskym interiérovým dizajnom“? Jeho popularita siaha až do osemnásteho storočia. Louis XV si objednal prvé skutočne krásne francúzske vzory a urobil ich obľúbenejšími. Stalo sa to počas jeho vlády v rokoch 1715 až 1774.

Táto spálňa je zariadená v klasickom štýle a ponúka eleganciu a príťažlivosť

Interiér vo francúzskom štýle, dvojité lôžko, vysoké kreslo pri stole vedľa stola

Potom našiel veľmi chladný kráľovský štýl. To bolo charakteristické veľkými, prázdnymi a chladnými miestnosťami. Počas jeho doby boli menšie, pohodlné a intímne miestnosti stále obľúbenejšie. Aj dnes má francúzsky nábytok schopnosť prispieť k takémuto účinku.

Biely nábytok pôsobí upokojujúco a francúzsky štýl dodáva extravagancii

Interiér vo francúzskom štýle, manželská posteľ, biely komoda, stolík, toaletný stolík

Chcete to skúsiť? Keďže je Francúzsko spojené s romantikou, začal by som spálňou. Na obrázkoch nižšie vidíte, koľko vášne z takejto miestnosti vyžaruje.

Teplé, svetlo hnedé tóny v spálni

Interiérový dizajn francúzskeho štýlu, spálňový nábytok, drevo

Mnoho ľudí sa obáva cien takéhoto nábytku. Ale často majú aj miestni výrobcovia veľa nábytku vo francúzskom štýle, ktorý je oveľa lacnejší ako dovážaný. Predtým si prezrite obrázky na sieti a získajte pocit francúzskej postavy. Potom môžete ľahko nájsť správne kusy nábytku pre váš domov!

Prajeme vám veľa zábavy!

   Rustikálny interiér vo francúzskom štýle Modrý stôl do interiéru vo francúzskom štýle

Súčasná spálňa navrhnutá francúzskym dizajnérskym štúdiom

Spálňa s obývacím priestorom vo francúzskom štýle

Letný dom zariadený v bielej farbe – elegantná, ergonomická pohovka s vysokým operadlom a ozdobnými nízkymi konferenčnými stolíkmi vpredu

Interiérový dizajn vo francúzskom štýle dekoratívny stolík na operadlo pohovky