Nápady na zariadenie: Aktuálne trendy v dizajne na rok 2018

Jar sa blíži a pre mnohých obyvateľov je teraz čas na zmeny v interiéri. Na to logicky potrebujeme aktuálne nápady na zariadenie. Ako každý rok, od začiatku roku 2018 sme na túto tému publikovali niekoľko článkov. Cieľom je pomôcť vám s veľmi konkrétnymi myšlienkami a doplniť predchádzajúce príspevky.

Niekoľko drobných a matných detailov môže aktualizovať dizajn kúpeľne

čierne a sivé prvky nápady interiéru

Zariaďovacie nápady s malými pútavými detailmi

Tieto nápady na zariadenie sa týkajú predovšetkým sanitárnych priestorov a kuchyne. Už niekoľko rokov sú tam svetlé a bezšvíkové vzory obzvlášť obľúbené. Mnoho návrhárov ju v roku 2018 obohatilo o projekty s malými, ale zmysluplnými detailmi. Často sa zobrazí hrubá matná textúra a zvolená farba je čierna alebo tmavošedá.

Hľadáte aktuálne nápady na dizajn stien? Čo s dlaždicami vo vzhľade tapiet??

nápady na zariadenie dlaždice tapety

Dlaždice, ktoré napodobňujú tapety

Tapeta má mnoho estetických výhod a dlaždice – mnoho praktických výhod. S novými trendmi si už nemusíte vyberať medzi týmito dvoma. Jednoducho vyberte riešenie, ktoré kombinuje „výhody“ týchto dvoch. V roku 2018 sú obzvlášť obľúbené dlaždice s novo interpretovaným vzhľadom. Takéto nápady na zariadenie sú okrem iného ideálne na obnovu otvorených priestorov.

Betónový nábytok a akcenty sú horúcim trendom v modernom interiérovom dizajne

nápady na zariadenie betónu v interiéri

Betónový nábytok

Ten drsný Betónová textúra našiel v posledných rokoch široké spektrum použití v interiérovom dizajne. V roku 2018 bude tento materiál použitý aj na zvýraznenie. Vyrába sa z neho veľa nábytku a doplnkov.

Aktuálna farba, aktuálna stratégia zariaďovania

akcentový nábytok v svetlých farbách nápady na zariadenie

Akcentovaný nábytok v jasných farbách

Neutrálne nápady na zariadenie z posledných rokov sú ideálnym zázemím pre použitie výrazných akcentov. Človek je stále odvážnejší. V roku 2018 sú veľmi obľúbené veľké kusy nábytku v pútavých farbách.

Pri navrhovaní prízvukových stien ste stále kreatívnejší

nápady na zariadenie akcentová stena s reliéfom

Steny s reliéfnym akcentom

Akcentované steny sú jedným z riešení moderného interiérového dizajnu, ktoré sa medzitým etablovali ako klasika. Teraz sú dizajnéri so svojim dizajnom vždy hraví. V roku 2018 sú obzvlášť obľúbené experimenty s reliéfnymi akcentovanými stenami.

Vidíte, kde boli použité moderné dizajnové riešenia?

nápady na zariadenie rôzne kovy

Kombinácia rôznych kovov

V modernom interiérovom dizajne sa dizajnéri často pokúšajú ukázať rozmanitosť a charakter jedného a toho istého materiálu. Veľkou témou tohto roku je rozmanitosť v oblasti kovov. Kombinácie čiernej, šedej a zlatej nuansy sú obzvlášť účinné a aktuálne.

Obľúbené vzory rybej kosti sú opäť v móde!

nápady na zariadenie skvelá zadná stena kuchyne

Dlažba z rybej kosti

Tu je niečo pre tých, ktorí chcú obnoviť svoj kuchynský splashback. Vzory rybej kosti sú späť a predstavujú perfektné riešenie pre všetkých nadšencov. Najlepšie je kombinovať s tmavými neutrálmi.

K krbu sa hodia moderné teplé odtiene!

nápady na zariadenie nasýtené farby

Nasýtené teplé farby

Pokiaľ ide o používanie nábytku v roku 2018, nasýtené teplé nuansy konkurujú jasným farbám. Používajú sa aj ako akcenty v neutrálnom prostredí. Vďaka tomu je interiér elegantnejší a príjemnejší zároveň.

Ste fanúšikom vintage doplnkov? Svetlá v tomto štýle sú teraz super moderné!

nápady na zariadenie vintage svetlá

Svetlá s vintage charakterom

Nápady na dekoráciu a zariadenie s akcentovými svetlami s krikľavým charakterom sú aktuálne už niekoľko rokov. Bude v tom pokračovať aj v roku 2018. Ak sa vám teda páči tento typ dizajnu, máte všetky dôvody na to, aby ste v roku 2018 boli šťastní.

Ak chcete do svojho interiéru vniesť nádych tradície, rozhodnite sa pre kvetinové vzory!

nápady na zdobenie akcentovanej steny s kvetinovým vzorom

Široké využitie kvetinových vzorov vo výzdobe interiéru

Kvetinové vzory vrátili svoje pozície v interiérovom dizajne. Náš príklad ukazuje stenu s kvetinovým akcentom. Poprava je v pomerne klasickom štýle. Populárne sú aj modernejšie a štylizovanejšie varianty.

Vybrali sme naše príklady, aby ich bolo možné obzvlášť prakticky a ľahko použiť v každom dome a byte. Odporúčame však, aby ste sa na ne pozreli v širšom kontexte trendov domáceho štýlu na rok 2018. Takýmto spôsobom v ňom vytvoríte individuálny cit a budete môcť implementovať niekoľko vlastných riešení.