Niekoľko múdrych tipov a trikov na uteráky doma

Pohodlný nábytok a lesklé povrchy nie sú tým, čo odlišuje moderný byt! Moderný domov je čistý a usporiadaný domov. Vzhľadom na to je potrebné dodržať určité tipy a triky, aby ste to zaistili. Správna starostlivosť o textil je súčasťou. A pokiaľ ide o obrúsky, možno nájdete pár šikovných nápadov, ako ich udržať doma! Udržať uteráky čerstvé a mäkké po dlhšiu dobu sa nezdá byť ľahká úloha. Príliš časté umývanie spôsobuje, že vyzerajú skoro opotrebované. Ako ste potom mohli nechať uteráky vyzerať ako nové? Pozrime sa!

Vďaka krásnym vzorom a rastlinám bude kúpeľňa pôsobiť pútavejšie

živé nápady pre kúpeľňu krásne vzory ako dekoráciu

Utierky pravidelne meňte

Každé 2-3 dni alebo aspoň raz týždenne by ste mali osviežiť uteráky v byte. To platí najmä pre tých, ktorí sú v kuchyni, pretože sa oveľa rýchlejšie znečistia. Samozrejme by ste mali dbať na to, aby ste pri praní triedili uteráky podľa farby.

Je tiež mimoriadne dôležité, aby ste nepoužívali pracie prostriedky, ktoré sú na farebné handry príliš agresívne! Potom je najpravdepodobnejšie, že biele uteráky získajú nepríjemný odtieň šedej a uteráky, ktoré sú zafarbené v nádherných sýtych farbách, budú trochu blednúť.

Vneste do miestnosti sviežosť pomocou osušiek

životné nápady pre kúpeľňu krásne vzorované uteráky

A ďalší tip: uteráky by ste nemali skladať v práčke. Tak sa lepšie umyjú!

Pri praní nepoužívajte príliš veľa aviváže

Bežnou chybou pri praní uterákov je používanie príliš veľkého množstva aviváže. Veľké množstvo zmäkčovadla skutočne vedie k hromadeniu častíc medzi vláknami látky namiesto toho, aby bola tkanina jemnejšia a príjemnejšia na dotyk. Takto sa handry stávajú tvrdými a nepohodlnými, samozrejme. Tenká vrstva aviváže navyše zostáva na povrchu utierky. Vďaka tomu tkanina absorbuje menej vody.

Zaistite, aby farby zostali dlho krásne

životné nápady pre kúpeľňu farebné uteráky ako krásnu dekoráciu

Pri praní dbajte na správnu teplotu

Pri oblečení a textíliách je dôležité, akú teplotu si vyberiete. Pri praní handričiek je to dvojnásobne dôležité. Pretože všetky baktérie a škvrny by mali ísť! Preto je najlepšie prať uteráky oddelene od oblečenia. Nastavte na teplotu najmenej 40 ° C. Ak máte takú možnosť, zvoľte opláchnutie studenou vodou. Vlákna sa tiahnu v teplej vode, čo znamená, že škvrny sa dajú ľahšie odstrániť. V studenej vode sa naopak vlákna opäť zhromažďujú a tkanina sa stáva opäť jemnou a krásnou.

Biele uteráky sú klasické!

správne zdobenie a usporiadanie kúpeľne

Po umytí obrúsky riadne uskladnite

Správne skladovanie utierok hrá úlohu v ich mäkkosti a životnosti. Existuje mnoho praktických riešení, ako uteráky uložiť, aby ste do kúpeľne mohli priniesť aj závideniahodný poriadok.

  • Uteráky je najlepšie nechať uschnúť vonku. Ak nemáte príležitosť, používajte bubnovú sušičku správne: nepreplňujte ju a sušte uteráky a oblečenie oddelene.

Skombinujte jemné farby

nápady na zdobenie kúpeľne uterákmi a kvetmi

  • Nástenná polica na uteráky a kúpeľňové doplnky je napríklad vynikajúcim nápadom na úložný priestor. Môžete si to tiež postaviť sami. Nikdy nevešajte uteráky na seba. Ak v kúpeľni nemáte dostatok miesta, môžete byť kreatívni a zmeniť staré schodisko na funkčný policový systém..

Usilujte sa o teplý vzhľad

životné nápady pre kúpeľňu farebné uteráky ako dekoráciu v kúpeľni

  • Ak máte dostatok miesta, usporiadajte skladané uteráky vedľa seba. V opačnom prípade handry nebudú v spodnej časti pôsobiť tak jemne a krásne.

Extra tip: Šikovné a praktické nápady s rozpočtovými prostriedkami

Uteráky môžete tiež nechať vyzerať jemne a krásne s domácimi potrebami. Viečko z bieleho octu alebo sódy bikarbóny počas sušenia by mohlo nahradiť aviváž.

Záclonu pekne zvýraznite vhodnými handričkami

tipy a triky na uteráky doma

Uteráky poriadne vyperte a uskladnite

tipy a triky krásne nápady na bývanie pre uteráky v kuchyni

Ak máte sušičku, umiestnite medzi uteráky tenisovú loptičku. Je prekvapujúce, že uteráky sú oveľa mäkšie.

Utierky ako ozdoba

Utierky môžu byť nádhernou ozdobou v kuchyni a kúpeľni. Ak vyberiete správne farby a vzory, môžete z malej miestnosti urobiť inšpiratívny a zaujímavý priestor.

Vneste do kuchyne trochu farby

tipy a triky do kuchyne si nechajte uteráky

Funkčné riešenie pre kuchynské utierky

tipy a triky nápady na bývanie do kuchyne si nechajte uteráky

Vytvorte veselú náladu

nápady na bývanie pri navrhovaní kúpeľne so sprchovacím kútom a uterákmi

Nápady na dekoráciu uterákmi

tipy a triky, návrh kúpeľne poriadne umyte a usporiadajte

Pruhovaná tkanina prináša do popredia ostatné kúpeľňové prvky

životné nápady pre uteráky do kúpeľne ako dekoráciu

Štýlové riešenie pre modernú kúpeľňu

tipy a triky sa o kúpeľňové utierky poriadne starajte

Uteráky udržujte v poriadku

tipy a triky do kúpeľne uistite sa, že máte mäkké uteráky