Oranžová farba – význam, efekt a zariadenie domácnosti

Oranžová farba – význam a dizajn interiéru

význam a účinok oranžovej farby

Oranžová farba je veľmi teplá a živá farba, ktorá v skutočnosti vyvoláva veľmi odlišné reakcie, keď je vnímaná na celom svete. V Holandsku oranžová farba evokuje národnú hrdosť.

Vtipné tekvice pre helloween

oranžová farba - efekt a význam 2

V Ázii je to posvätná farba, ktorá sa používa iba na rúcha budhistických mníchov. A v USA je naša prvá reakcia na oranžovú farbu vždy spojená s Helloween! Američania boli prví, ktorí verejne objavili tieto nádherné spektrálne oranžové odtiene. Predtým boli iba pikantné tóny rumelky, jamajského korenia, papriky a terakoty obchodovateľnými spotrebiteľskými farbami..

Všetky nuansy oranžovej vyžarujú teplo. Oranžová je v dnešnej dobe obľúbenou farbou reklamy pri predstavovaní nových produktov. Používa sa tiež v komunikácii a grafike pre výrobcov, ktorí chcú sprostredkovať „štýlové“ produkty.

Pohodlná obývacia izba zdobená oranžovými stenovými prvkami a vankúšmi

význam oranžovej farby a bytové zariadenie

V domácom dekorácii je však použitie oranžovej farby široko a široko preferované ako tónový prízvuk. Napriek tomu sú bohaté, jasne červené oranžové nuansy rumelky alebo žlto sfarbené oranžové farby jamajského korenia alebo terakoty oveľa domáckejšie a častejšie sa používajú v bytovom zariadení. Tieto tlmené tóny dokonale ladia s tradičným a rustikálnym interiérovým dizajnom. Tieto hlboké, ale jasné tóny korešpondujú s exotickejšími dizajnovými farbami a vplyvmi Orientu. Oranžové tóny sú teplé, veselé, útulné, atraktívne a veľmi atraktívne.

Útulná jedáleň s oranžovými stoličkami a čerstvými kvetmi

význam oranžovej farby a bytové zariadenie4

Oranžová je žiarivá farba spojená so zdravím a vitalitou. Vyvinul sa z ohňa červenej farby k zemitejšiemu tónu. Keďže je spojená aj s nadšením a optimizmom, oranžová je vhodnou farbou do siení. Ale pretože je to dosť okázalé, musíte si dobre premyslieť, či vám to skutočne pristane, alebo nie je to úplne zdrvujúce. Ideálne pre miestnosti orientované na sever, ktoré je potrebné zahriať. Je to tiež dobrá voľba pre konverzačné miesta. Miernejšie odtiene kory, lososa, hliny a broskyne môžu byť veľmi upokojujúce a spoločenské.

Predtým, ako ich použijete, musíte poznať kultúrne efekty použitých farieb.

Pekná predsieň s oranžovými stenami a nábytkom

moderné vybavenie oranžovej farby

Elegantný Obývacia izba s oranžovou Zariadenia

nápady na zariadenie oranžovej farby

Štýlová obývacia izba s rôznymi oranžovými tónmi

obývacia izba v oranžovej farbe