Prázdniny doma: Takto budú prázdniny napriek Corone hitom

Zákaz cestovania kvôli pandémii koróny tento rok vrhá kľúč na prácu mnohým ľuďom. Dlho očakávané letné prázdniny teda nielenže prepadnú, ale mnohé voľnočasové aktivity sú v súčasnosti možné len za určitých podmienok. Domáce cestovné obmedzenia sa čoskoro zrušia, ale návšteva iných krajín a kultúr si bude musieť počkať do budúceho roka na lepšie alebo horšie. V nasledujúcom článku nájdete niekoľko tipov, ako si môžete priniesť sviatočný nádych do svojho domova.

Zdá sa, že v lete tohto roku dominujú uzavreté hranice a cestovné výstrahy. Keďže sezóna pre jazerá a vonkajšie bazény sa tiež môže kvôli kríze odložiť, záhrada a dom musia v tejto chvíli ponúknuť potrebnú rozmanitosť. Teraz je načase zmeniť svoj vlastný domov na skutočný dovolenkový raj.

dovolenka doma záhradné rastliny

Čas doma

Každý, kto aktuálne smúti za letnými prázdninami, by sa mal na chvíľu zastaviť a vziať súčasnú situáciu trochu pokojnejšie. Môžete na tom vidieť aj niečo pozitívne: Váš pokoj a ticho nebude rušené kňučaním detí z iných rodín, ani nezažijete škaredé prekvapenia v bufete, pretože doma máte plnú kontrolu nad svojimi nápojmi a obľúbeným jedlom. Navyše vás nebudú obťažovať sokoliari vo vlastných stenách, ktorí sa vám neustále snažia niečo predať. Využite teda naplno svoj voľný čas.

Ak je k dispozícii dostatok miesta, teraz by bol ideálny čas na rozhodnutie o vlastnom bazéne. Nadzemné bazény sú už relatívne lacné – a na rozdiel od trvalo zabudovaných bazénov sa dajú jednoducho postaviť kdekoľvek. Okrem toho je možné tieto v zime opäť ľahko zastaviť. Pri kúpe bazéna by ste mali samozrejme zvážiť aj Solárna fólia nezabudni. Vďaka tomu bude voda v bazéne v noci príjemne teplá a zaistí, že sa dovnútra nedostane žiadny hmyz ani špina.

prázdniny doma s deťmi

Tipy na dovolenku doma

Okrem bazéna môžete svojej terase alebo balkónu dodať stredomorský a exotický nádych s novými rastlinami. Či už sú to rozkošné citrónové stromy, aloe vera alebo bonsaje – aj tie najmenšie oblasti môžu byť posiate správnymi rastlinami. Takýmto spôsobom si môžete vytvoriť relaxačnú oázu pohody bez toho, aby ste museli ísť na dovolenku.

V teplých letných nociach poskytujú pekné rozprávkové svetlá jedinečný sviatočný nádych a voňavé sviečky odháňajú otravnú háveď.

Možno je opäť čas na nový sedací nábytok? Investujte zvyšné peniaze do útulnej hojdacej siete alebo pohodlných ležadiel.

dovolenka doma hojdacia sieť v záhrade

Vykúzlite exotické jedlá

Či už ryža z kokosového mlieka s mangom, plnené avokádo alebo exotické hovädzie kari – mnoho cestovateľov si na dovolenke vedome vyberá exotické špeciality. Ak vás baví varenie, môžete si tieto špeciality priniesť na stôl doma. Recepty tohto druhu ľahko nájdete na rôznych sociálnych sieťach.

Ak ste fanúšikom koktailov, môžete si pomôcť a vyskúšať si ich sami, na miešanie chutných ovocných koktailov – Zaručený letný pocit! Samozrejme, nesmie chýbať dobrá hudba, ktorá by dotvorila vašu domácu dovolenku.

dovolenka doma koktailová záhrada

Užite si čas

Prázdniny zvyčajne spájajú obzvlášť krásne zážitky ďaleko od stresujúceho každodenného života. Práve preto je pre mnoho ľudí ťažké relaxovať vo vlastných štyroch stenách. V čase korona krízy je však dôležité urobiť si prestávku a užiť si život čo najviac. Nechajte sa vymaniť z rutiny a prepnite do prázdninového režimu.

 deti v bazéne prázdniny doma