Stredomorská elegancia v dome – báječné nápady na dizajn

stredomorská elegancia v dome úchvatné farebné dlaždice

Stredomorská elegancia v dome – báječné nápady na dizajn 

Užite si ležérny štýl a romantiku Stredomoria prostredníctvom farieb, textúr, klasických akcentov a osvetlenia

Stredomorská show zahŕňa domy na pobreží, lesklé tyrkysové vody, dni zaliate slnkom a živý západ slnka.

Uvoľnená elegancia oblasti sa odráža v úchvatných domoch. Tento štýl ponúka voľné rustikálne textúry a povrchy v klasických európskych líniách a tvaroch.

Ľahko udržiavateľné materiály, pozemské, ale výrazné farby, akcenty s bohatým denným svetlom zvýrazňujú neprehnaný luxus Stredomoria

stredomorská elegancia v dome travertínové biele stĺpce

Páči sa vám tento klasický a ležérny štýl? Vneste do svojho domova stredomorskú eleganciu s týmito siedmimi podpornými prvkami.

farba. Farby stredomorského dizajnu môžu byť živé a pozemské. Odvážne odtiene drahokamu, ako sú baklažán, smaragdovo zelená, lapisová modrá a slnečnicová žltá, vynikajú na pozadí v zemitých farbách, ktoré zobrazujú prírodné odtiene tejto oblasti.

Upravte tento vzhľad: ak sa bojíte vymaľovať steny výraznou farbou, zamerajte sa na akcenty. Klasické stredomorské domy majú svetlé pozemské steny s umeleckými dielami, tkaninami a materiálmi vo svetlých farbách. Namaľujte na plátno výraznú farbu alebo zarámujte svoje obľúbené látky, aby získali lesk týchto drahokamov.

Marocké vzory na dlaždiciach a textíliách sú v stredomorskom zariadení nevyhnutné

Stredomorská elegancia v dome schodisko s krásnymi okrasnými dlaždicami

Textúry stien. V stredomorských domoch sú bežné štruktúrované, omietnuté steny. Povrchy sú buď mäkké a jemné (ako omietka Veneto), alebo silne štruktúrované a hrubé.

Vykonajte tento vzhľad: vyvýšené textúry môžu byť pre vás výzvou a môžu vyžadovať zručnú ruku.

Ale keď ste pripravení to vyskúšať, môžete tento vzhľad napodobniť pieskom alebo kávovou usadeninou v nátere

stredomorská elegancia v dome majstrovská drevorezba

poschodie. Klasické stredomorské podlahy sú dláždené, cenené pre jednoduchú údržbu a dobrú odolnosť v chladných teplotách. Väčšinou sa používala terakota, v luxusných domoch sa používalo viac vápenca a mramoru. Ručne maľované dlaždice dodávajú týmto klasickým interiérom farbu ako hraničné dlaždice.

Pozrite sa na to: vyskúšajte ručne maľované hraničné dlaždice alebo terakotu v miestnosti, pozdĺž schodiska alebo zarámované na stene. Lacné riešenie by bolo pre niektoré dlaždice pri vchode alebo na chodbe vonku.

Jemné kvetinové ozdoby na strope a vane s pazúrikmi

stredomorská elegancia v dome voľne stojaca vaňa terakotová dlažba

nábytok. Nábytok v tomto dizajnovom štýle bol často veľký, robustný, rustikálny a ručne rezaný. Čalúnenie bolo často kožené alebo tapisérie pozdĺž odhalených prvkov rezaných drevom.

Nájdite správny vzhľad: nájdite rustikálne alebo opotrebované kusy nábytku v klasickom európskom tvare. Ak sú väčšie kusy mimo váš rozpočet, vyskúšajte kúsky s menším prízvukom – vstupný stôl alebo stoličku.

Rustikálne drevené zrkadlá, rezané boxy alebo malé taburetky môžu tiež prispieť k vzhľadu

stredomorská elegancia v dome lesklý zlatý rám zrkadla s rokajlami

Tkaniny. Bavlnené, vlnené a hodvábne tkaniny zdobia každú izbu v stredomorskom dome. Elegantné záclony, vankúše a podložky boli niekedy vyrobené z ťažších tkanín, ktoré napodobňovali gobelínový vzhľad.

Dokončite tento look: kúpte si yardy z ťažkej, lisovanej textílie inšpirovanej gobelínom, ktoré zavesíte na stenu. Je to veľmi jednoduchý projekt.

Dlaždice z mramoru a elegantné, zlato lesklé závesy

stredomorská elegancia v dome filigránové kované ozdoby na zábradlí

železo. Kované železo je možné použiť ako jednoduché príslušenstvo, ako je napríklad lampová základňa, svietnik alebo luster, alebo vo väčších architektonických prvkoch. Často sa používalo prepracované kovanie.

Pozrite sa na to: Hardvér je lacný spôsob, ako začleniť tento materiál do vášho domova. Nájdite kľučky dverí, držadlá skriniek a pánty vyrobené zo železa so stredomorským dizajnom.

Ak je váš rozpočet veľmi malý, kúpte si železný sprej s povrchovou úpravou z tepaného železa a nastriekajte ním svoje existujúce prvky – nápad od Cornerstone Architects

stredomorská elegancia v dome terakotová dlažba a kované železné dvere

Svetlé a ľahké. Stredomorské domy si vždy užívajú množstvo prirodzeného svetla v tejto oblasti. Tieto domy by neboli úplné bez veľkého množstva veľkých okien, okenných dekorácií a neustáleho morského vánku.

Upravte tento vzhľad: Na odraz existujúceho svetla použite svetlejšie odtiene, lesklé povrchy a zrkadlá.

Nechajte do svojho domu preniknúť čo najviac svetla

stredomorská elegancia v dome výklenky a vstavané skrine

Biela a krémová – tlmené, príjemné svetlo

stredomorská elegancia v domácom námornom prostredí vzorované vankúše